Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: mrek »

Czy ktoś może pożyczyć na dni parę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six?
Chciałem przetestować szkła pod Six'a na formacie 645. Mam do testów M645.
Kontakt osobisty w Krakowie ew. przesyłka w te i wewte.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
kriswojno
-#
Posty: 47
Rejestracja: 09 gru 2012, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: kriswojno »

Jestem w tej samej sytuacji... czy moglbys cas napisac o wynikach swoich testow?
Mam biometara i sonnara od P6 i tez mysle o uzywaniu ich z M645.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: wosk »

Jeśli byłbyś w najbliższym czasie w mojej okolicy, to pożyczyłbym Ci ten adapter do polatania :) Też używam z Sonnarem i Zodiakiem. Jedyna trudność to brak automatyki przesłony - po nastawieniu ostrości trzeba przymknąć do roboczej...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: mrek »

Gdzie teraz można kupić solidne, mocne adaptery Six-M645, które wytrzymają ciężar Sonnara 180?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
kriswojno
-#
Posty: 47
Rejestracja: 09 gru 2012, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: kriswojno »

wosk,
Dzieki... :-) na poczatek by sie przydal choc jak znam siebie to pewnie bede polowal na sekory... niestety nie wiem kiedy wybiore sie w Twoje strony...
maksiu432
-#
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:29

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: maksiu432 »

A w jakich cenach taki sprzęt jest dostępny ? Znaczy ja chce kupic więc temu pytam :P
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 12:28 przez maksiu432, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: rbit9n »

na pewno taniej niż wózek widłowy LPG.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: marcinfoto »

Mamiya z obiektywami psixa fajna sprawa :)

Co prawda nie kwadrat ale efekty bardzo fajne, mamiy juz nie posiadam ale przejściówkę nadal trzymam ponieważ miałem dwie i ta pierwsza poraką, ciągle się w niej blokował obiektyw, ta co mi pozostał-a jest świetna . Raczej polecałbym poszukiwanie sprawdzonej przejściówki niz kupowanie pierwszej lepszej bo można później stracić sporo nerwów :)
Graflex Speed Graphic + Aero Ektrar 178 df2,5 / Pentac 8 210. f 2,9 / Zeiss 250 f 3,5 / Hasselblad 500CM Planar 75 2,8 T / Pentax 6x7 Takumar 105 f 2,4 / Contax G1
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: mrek »

marcinfoto pisze: ...Raczej polecałbym poszukiwanie sprawdzonej przejściówki niz kupowanie pierwszej lepszej bo można później stracić sporo nerwów :)
To jeszcze proszę poleć jak mieć pewność, że kupuje się sprawdzoną przejściówkę.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: Janis »

Hej,
minęło kilka lat, ale odgrzeję temat. :)
Czy ktoś nadal używa szkieł Carl Zeiis z oryginalnym mocowaniem Pentacon Six przerobionym na systemy Mamiya645 lub Nikon?

Mam obiektyw Sonnar 180mm 2.8 MC / szukam adapterów zarówno do Nikona (F100) jak i Mamiyii 645
Orientujecie się czy są dostępne adaptery umożliwiające zachowanie f-cji automatyki przysłony?
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: mrek »

Nadal używam te szkła z m645 i Canon EOS 1V. Ne trzeba Zeissów przerabiać, są adaptery (do Nikon, to nie wiem, ale są na M42).
Nie, automatyka przysłony nie jest przenoszona. Pomiar światła odbywa się przy przysłonie roboczej.
Pytaj co jeszcze chcesz wiedzieć.
Którą m645 masz?
Mam dwa chińskie adaptery, które mi się nie zatrzaskują (zapina się ale nie blokuje) na m645 PRO. Mogę Ci posłać, przetestujesz.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: Janis »

Mam mamiyę 645 Pro TL. O ile sam dobrze kojarzę to w rodzinnym domu mam właśnie już jakiś obiektyw po pentacon six z adapterem na mamiya645, będę miał go w rękach we wtorek to się przekonam.
Jeśli okaże się, że nie pasuje to chętnie skorzystam z Twojej propozycji.

W sumie więcej pytań nie mam, jedynie interesowały mnie rozwiązania z zachowaniem automatyki przysłony, ale skoro takowych nie ma to cóż- zaakceptuję taki stan rzeczy :)

Światłomierza wbudowanego w Mamiya645 nie posiadam (pryzmat bez światłomierza), używam światłomierza zewnętrznego, bądź opieram się na doświadczeniu.
Za to, jeśli pogodzę się z Nikonem F100 to pomiar się przyda, tam jest wspaniały wbudowany światłomierz.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: powalos »

Janis, nawet na Allegro są adaptery Pentacon-Nikon i to zarówno z potwierdzeniem ostrości jak i bez tego.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: mrek »

Janis pisze: 17 lut 2022, 13:33 Mam mamiyę 645 Pro TL. O ile sam dobrze kojarzę to w rodzinnym domu mam właśnie już jakiś obiektyw po pentacon six z adapterem na mamiya645, będę miał go w rękach we wtorek to się przekonam.
Jeśli okaże się, że nie pasuje to chętnie skorzystam z Twojej propozycji.
Adaptery jakie kupiłem nie zapinają się. Nie zatrzaskuje się blokada obiektywu więc może w każdej chwili wypaść. Sądziłem, że może na pierwszym modelu m645 działa poprawnie, ale w sumie dlaczego miały by mieć inaczej rozwiązane zapinanie.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Pożyczę adapter Mamiya 645 <- Pentacon Six

Post autor: Janis »

powalos pisze: 17 lut 2022, 13:41 Janis, nawet na Allegro są adaptery Pentacon-Nikon i to zarówno z potwierdzeniem ostrości jak i bez tego.
Faktycznie, widziałem tylko bez potwierdzenia ostrości, ale wpisałem p-six i wyszukało.
Jednakże czy to nie wrzucanie pieniądzy w błoto w tym przypadku? Przecież Sonnar 180 ma tylko możliwość manualnego ustawiania ostrości. Na co ten gadżet AF?
ODPOWIEDZ