Ilford Multigrade FB Classic

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Ilford Multigrade FB Classic

Post autor: bawy2 »

Wracam właśnie z Medikona, gdzie dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Po pierwsze mają nowy papier Multigrade FB Classic, a co za tym idzie będą od poniedziałku wyprzedaże barytów, które leżakują w magazynie, ceny będą znane w przyszłym tygodniu. Oglądałem odbitki na nowym papierze zresztą można zobaczyć je wraz z testem tu:
http://www.fotopolis.pl/n/19781/zmiana- ... b-classic/

Ładnie się prezentują odbitki, a mnie zaciekawiło skrócenie czasu płukania o 30%- 40% - około 20 minut wystarcza!!!!!
Ponieważ sam używam często przeterminowanych papierów i jakoś nie narzekam to podzieliłem się ta wiedzą w w/w firmie, ale nie zrobiło to na nikim wrażenia bo ponoć Ilford i tak nie zamieszcza terminu "przydatności" i są dość pewni jakości produktu nawet po terminie.

PS. podaje info czysto informacyjnie nie mam i nie jestem handlowcem, spamerem itd. :-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

bawy2 pisze:Oglądałem odbitki na nowym papierze zresztą można zobaczyć je wraz z testem tu:
http://www.fotopolis.pl/n...ade-fb-classic/
bawy2, w internecie nie da się zobaczyć powiększeń na papierze.
bawy2 pisze:bo ponoć Ilford i tak nie zamieszcza terminu "przydatności" i są dość pewni jakości produktu nawet po terminie.
Na Tetenalach też nie ma terminu ważności.
bawy2 pisze:PS. podaje info czysto informacyjnie nie mam i nie jestem handlowcem, spamerem itd
Dobre info.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

J.A. pisze:
bawy2 pisze:Oglądałem odbitki na nowym papierze zresztą można zobaczyć je wraz z testem tu:
http://www.fotopolis.pl/n...ade-fb-classic/
bawy2, w internecie nie da się zobaczyć powiększeń na papierze.

tzn. że widziałem je na żywo :-) a w necie zobaczysz zdjęcie - zdjęcia, czyli Matrioszkę i szczególnie pierwsza odbitka mnie urzekła.


Po przeczytaniu wątku sam zwątpiłem czy nie jestem na prowizji ;-)
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Hej, mam pytanie techniczne. Wcześniejszy RC Express NEW i FB Fiber miały czułość dla kontrastów 00-3 200ISO a dla 4 i 5 100OISO. Więc można było wykonywać próbki na EXPRESS a dopiero pod koniec do finalnego dzieła brać Fiber. Z kolei teraz jest jakiś nowy Express PF który ma dla 00-3 250ISO a nowy Classic 230. Oznacza to że trzeba będzie brać poprawkę. Dla 4-5 Classic ma 210 a Express PF 125, więc różnica już staje się b.duża. Ktoś mi powie jak wyliczyć różnicę w czasach naświetlania by wstępne próbki można było dalej robić na sporo tańszym Expressie?
ODPOWIEDZ