Pytanie biznesowe

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Pytanie biznesowe

Post autor: taharii »

Cześć,

pisałem już na AO ale jest sporo analogowców, którzy nie są ortodoksami...

mam pytanko, do was takie bardziej biznesowe ale dalej fotograficzne.

CZY i na jakich zasadach analogowe grono byłoby skłonne oddać swoje negatywy w obce łapska?

Ile powinno kosztować wołanie Cz/B, E-6, C-41 (pchanie), żebyście byli chętni na taką usługę?

Jak długo jesteście w stanie czekać na zwrot wywołanego negatywu?
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

Wypowiem się, niczym skąpy amator (którym niestety jestem).

Za wołanie w miejscowym labie filmu do C-41, płacę 8zł. Jestem po dużym wrażeniem, bo wołają tam na prawdę dobrze, nie mam "pypciów", plam, odcisków palców. Jest dobrze. Za dobrze zrobione C-41 mogę zapłacić 10zł.
Na E-6 się nie znam. Natomiast widzę, że średnia cena za wywołanie filmu w E-6, to około 20-25zł. Nie wypowiem się, bo się nie znam.
O wywołaniu cz-b jest mi się ciężko wypowiedzieć, ano dlatego, że robię to w domowym zaciszu i nie liczą się tu dla mnie koszty. Natomiast, gdybym miał oddać komuś film do wywołania, miałbym zapewnioną możliwość forsowania tego filmu (w górę i w dół) i profesjonalną obróbkę w świeżej chemii, to śmiało zapłaciłbym 15-20zł. Wszystko zależy od chemii oczywiście.

Tyle ode mnie, może koledzy powiedzą coś więcej. Ja jestem raczej oszczędny, choć wiem, że czasem lepiej dołożyć do wołania u kogoś, kto zna się na rzeczy, niż oddać do pierwszego, lepszego (albo i nie!) labu.

Będziesz wołał wysyłkowo?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Nie wiem czy badałeś rynek lokalny, ale wołanie C-41 (135,120) w Kodaku w Millenium to 5.90, z tym że przed końcem roku pan poinformował mnie, że prawdopodobnie z początkiem roku 2014 będą rezygnować z filmówki i wówczas albo całkiem zaprzestaną, albo będą zlecać komuś innemu. A robili to bardzo przyzwoicie.
Ta sama usługa np. w Łańcucie kosztuje 4 zł.
Kasowski czy Maxum to już 10 zł, ale moim skromnym zdaniem (doświadczeniem) masakrują filmy okrutnie.
E-6 (135,120) to Rossman, robią za 9,99 zł, i jest to jakoś mz. bardzo dobra.

Dopóki mam te możliwości, to więcej jak 10 zł za dobre wołanie E-6 czy C-41 nie zapłacę.
Pozdrawiam, Bartek.
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

enthropia, Masówa zawsze pozostanie masówą. Różnica tylko w wykonaniu. Poza tym Rossmann (w właściwie CEWE) też się myli i zdarzają im się wpadki.
Za dobrze wywołany negatyw jestem w stanie dać 10zł, za slajd max 20. A BW wołam u siebie :)
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Re: Pytanie biznesowe

Post autor: skytruck »

taharii pisze:Cześć,

Jak długo jesteście w stanie czekać na zwrot wywołanego negatywu?
Bardzo długo. Nawet dwa, trzy tygodnie, ale filmy muszą być wywołane perfekcyjnie. Bardziej od czasu zależy mi na jakości.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

z masowymi usługami nie mam zamiaru walczyć - nie ceną.

W każdym razie tylko luźno się zastanawiam póki co nad możliwościami nie tyle zarobku co zamortyzowania części kosztów
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

taharii, Osobiście, myślałem nad wywoływaniem filmów cz-b usługowo. Ale skarbówka patrzy na wszystkich i musiałbym działalność zakładać, a przy małej ilości zleceń, to się zupełnie nie opłaca.
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

taharii pisze:z masowymi usługami nie mam zamiaru walczyć - nie ceną.

W każdym razie tylko luźno się zastanawiam póki co nad możliwościami nie tyle zarobku co zamortyzowania części kosztów
Z racji lokalizacji z zainteresowaniem czekam na szczegóły :-D
Awatar użytkownika
schabu
-#
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: schabu »

w Rzeszowie E6 to chyba faktycznie CEWE czyli Rossmany. nigdzie nie wołają lepiej, a na pewno drożej. no i nikt nie robi 4x5, więc pozostaje mi robić samemu. C41 też sam wywołuję, bo jak uzbieram kilkanaście filmów, to kupuję za 55 zika chemię i na raz ja zużywam. i stąd moje pytanie - większe formaty też byś wołał?
blog!
----------
Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Do 8x10 mogę wołać wszystko i w dowolnych procesach.

Tzn, żeby było jasne, nie wiem jeszcze jak i za ile miałoby to działać, na razie się rozglądam po prostu.

A jak ktoś jest z Rzeszowa i okolic to wystarczy się na nikoniarzach do Podkarpackiej Grupy Fotograficznej zapisać i można wpaść na czwartkowe spotkanie i samemu sobie w cenie chemii wywołać... (promocja taka ;P)
Awatar użytkownika
schabu
-#
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: schabu »

taharii pisze:Do 8x10 mogę wołać wszystko i w dowolnych procesach.

Tzn, żeby było jasne, nie wiem jeszcze jak i za ile miałoby to działać, na razie się rozglądam po prostu.

A jak ktoś jest z Rzeszowa i okolic to wystarczy się na nikoniarzach do Podkarpackiej Grupy Fotograficznej zapisać i można wpaść na czwartkowe spotkanie i samemu sobie w cenie chemii wywołać... (promocja taka ;P)
dzięki za info :)
blog!
----------
Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

taharii pisze:A jak ktoś jest z Rzeszowa i okolic to wystarczy się na nikoniarzach do Podkarpackiej Grupy Fotograficznej zapisać i można wpaść na czwartkowe spotkanie i samemu sobie w cenie chemii wywołać... (promocja taka ;P)
szkoda, że mój login na żółtym forum już więcej nie postanie. a, zresztą i tak nie mam czasu, a wszystko wołam sam.

aha, ile można czekać? no nie więcej jak dwie godziny.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

rbit9n pisze:
taharii pisze:A jak ktoś jest z Rzeszowa i okolic to wystarczy się na nikoniarzach do Podkarpackiej Grupy Fotograficznej zapisać i można wpaść na czwartkowe spotkanie i samemu sobie w cenie chemii wywołać... (promocja taka ;P)
szkoda, że mój login na żółtym forum już więcej nie postanie. a, zresztą i tak nie mam czasu, a wszystko wołam sam.

aha, ile można czekać? no nie więcej jak dwie godziny.
Etam, bez takich ortodoksyjnych oświadczeń! ;)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

taharii pisze: Etam, bez takich ortodoksyjnych oświadczeń! ;)
no niestety, ostatnio się mocno zradykalizowałem, także tego.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ