Soft

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Soft

Post autor: UIMP »

Panowie (i Panie)!
Kupiłem sobie skaner, jak się można było spodziewać - badziewny. Rollei DF-S50SE. Wszystko super, paczka doszła, skaner przyszedł w jednym kawałku, nie musiałem bawić się w składanie, tak, jak kiedyś z lutownicą, która przyszła w kawałkach, ech, nie ważne.

Wszystko super, wrzuciłem na tackę komputera z win XP płytkę od producenta, zainstalowałem sterownik, oprogramowanie (Photo Impression 6), podłączyłem skaner i co? I nic. Oprogramowanie uparcie twierdzi, że skanera nie ma. Nie ma i tyle. A skaner jest, podłączałem już do chyba wszystkich gniazd w moim komputerze. W dodatku komputer wykrywa go. Jako kamerkę internetową. Ale wykrywa!
Podobny (co tam podobny! taki sam!) problem mam na komputerze z win 7. Też nie pomagają prośby i groźby. Nic. Nie działa.

Panowie, znacie jakiś program, który będzie grzecznie współpracował? Mam już dość.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

ściągnij vue scana, jak on go nie znajdzie to qpa. Ale coś musisz mieć nie tak, bo skoro fabryczny serownik nie rozpoznaje dziwajsa, to pisz do sprzedawcy i niech oddaje kasę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

Picasse pobrałem, ponoć też daje radę z tymi plastikowymi zabawkami. Pecet mi skaner rozpoznaje, jako kamerkę internetową. A nie powinien. Picassa wywala błąd, który, imo tkwi w sterowniku, którego za cholerę nie można pobrać z internetu, bo go tam po prostu nie ma! Skaner już spakowałem do pudełka, wysyłam maila do sprzedawcy i mam nadzieję, że zwróci pieniądze. Szanse są nikłe, bo minęło już ponad 10 dni od odebrania przesyłki. Cóż, będę myślał.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ja nic nie pisałem o Picassie, tylko o VueScanie. On nie potrzebuje fabrycznego sterownika. VueScan omija go, bo sam jest sterownikiem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

UIMP, ale ten skaner to chyba rzeczywiście działa jako kamera lub aparat cyfrowy. No tyle, ze po wgraniu oprogramowania z CD powinno Tobie to działać. Pzdr.
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ