Film

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Wooojtas
-#
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:16
Lokalizacja: Kielce

Film

Post autor: Wooojtas »

http://ninateka.pl/film/dziennik-z-podrozy-piotr-stasik

Wrzucam i polecam obejrzeć... POzdrawiam

Wooojtas
Awatar użytkownika
Mariusz [mr.]
-#
Posty: 50
Rejestracja: 18 lip 2013, 01:35
Lokalizacja: pl.rec.foto.cyfrowa

Post autor: Mariusz [mr.] »

Piękne dzięki za link — nawet warto było obejrzeć. I taka myśl się ciśnie: — Ech, dzisiejsza młodzież ma po prostu wszystko: te całe Internety i nawet takich nauczycieli fotografii. A mnie nie miał nawet kto wytłumaczyć dlaczego negatyw ma zbyt mały kontrast, albo skąd się wzięły plamy na odbitkach… :)
« Jeżeli martwi Cię, że Twojego wciąż wybornie ostrego UWA (np. ±72mm kryjące 4×5” plus zapas na pokłony) może nie czekać już nic naprawdę wspaniałego (albo i całego LF pod niego, byle podróżnego) — możemy pogadać… »
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Mariusz [mr.] pisze:Piękne dzięki za link — nawet warto było obejrzeć. I taka myśl się ciśnie: — Ech, dzisiejsza młodzież ma po prostu wszystko: te całe Internety i nawet takich nauczycieli fotografii. A mnie nie miał nawet kto wytłumaczyć dlaczego negatyw ma zbyt mały kontrast, albo skąd się wzięły plamy na odbitkach… :)
Akurat tego nie rozumiem. Biblioteki były zamknięte? Ja swoje pierwsze kroki foto stawiałem w małym mieście. Co prawda ciemnia była od zawsze, bo ojciec coś tam zawsze dłubał, ale talentu dydaktycznego nie przejawiał. Po prostu uczyłem się z tego z czego ludzie zazwyczaj się uczą. Z książek.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Mariusz [mr.]
-#
Posty: 50
Rejestracja: 18 lip 2013, 01:35
Lokalizacja: pl.rec.foto.cyfrowa

Post autor: Mariusz [mr.] »

J.A. pisze:
Mariusz [mr.] pisze:Piękne dzięki za link — nawet warto było obejrzeć. I taka myśl się ciśnie: — Ech, dzisiejsza młodzież ma po prostu wszystko: te całe Internety i nawet takich nauczycieli fotografii. A mnie nie miał nawet kto wytłumaczyć dlaczego negatyw ma zbyt mały kontrast, albo skąd się wzięły plamy na odbitkach… :)
Akurat tego nie rozumiem. Biblioteki były zamknięte?
Prawdę mówiąc sam nie wiem dlaczego. Wyczytałem ponad trzy biblioteki od ściany do ściany, a fotograficznie długo nie korzystałem z biblioteki. Może dlatego, że do „dorosłej” bardzo długo mnie nie wpuszczano?



J.A. pisze:Ja swoje pierwsze kroki foto stawiałem w małym mieście. Co prawda ciemnia była od zawsze, bo ojciec coś tam zawsze dłubał, ale talentu dydaktycznego nie przejawiał.
I to jednak robi ogromną różnicę. Po prostu ogromną. Możesz tego nie doceniać, ale możliwości samej obserwacji, czy nawet zadania czasem jakiegoś pytania w odpowiednim momencie czynią cuda. Inaczej człowiek błądzi po totalnych manowcach, które zabierają nie tylko czas, ale i całą energię. Z tego może się wzięła tak łatwa przesiadka na cyfrę – z łatwości nauki . . . b . e . z . . . n . a . u . c . z . y . c . i . e . l . i . ?
« Jeżeli martwi Cię, że Twojego wciąż wybornie ostrego UWA (np. ±72mm kryjące 4×5” plus zapas na pokłony) może nie czekać już nic naprawdę wspaniałego (albo i całego LF pod niego, byle podróżnego) — możemy pogadać… »
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

Bardzo interesujący film, ja też dziękuję.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

A ja pewnie wyjdę na malkontenta jak powiem, że przestałem oglądać gdy mistrz nie znając odpowiedzi stwierdził żeby się uczeń nie skupiał na technice, tylko na obrazie. Pomijam już fakt, że zanim się wykręcił od odpowiedzi, to popełnił błąd merytoryczny.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

wytrzymałem minutę i dziewiętnaście sekund.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
stefek-85
-#
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2013, 13:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stefek-85 »

Dziękuję bardzo , teraz będę mógł obejrzeć prawdziwe zamiłowanie do fotografii. Na pewno warto obejrzeć taki film.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

LOL nie wiedziałem, że w koreksie sa "cycuszki", 13 minuta.
Ale fajnie, że ktoś coś takiego wymyślił, bo pokazuje to innym jak można robić zdjęcia. Sam bym chętnie się tak przejechał z kimś w Polskę, kto by trochę już wywoływacza powdychał i trochę doświadczenia złapał. Warto rzucić okiem!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Troja86
-#
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2013, 12:55
Lokalizacja: centrum

Post autor: Troja86 »

Świetny film, uwielbiam ludzi z pasją i prawdziwymi umiejętnościami :)
stfn
-#
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:11
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: stfn »

To ja dorzucę inny film:

http://www.youtube.com/watch?v=sjtphPVchJI

"Od 2009 roku sprzedaż filmu systematycznie rośnie". Nic tylko się cieszyć:)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Jerzy pisze:Sam bym chętnie się tak przejechał z kimś w Polskę...
Ja też.
Czyli czekamy na wnuki, bo im warto taką wiedzę przekazać.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Fajne, żeby tylko komentarz zza ekranu był w jakimś bardziej gardłowym, niż nosowym języku ;-)
Lux mea lex
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Czy pani wybiela dziecięce oczka osłabiaczem? Napis sugeruje sam żelazicyjanek, ale nie znam się na francuskim...
ODPOWIEDZ