Bateria

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Bateria

Post autor: UIMP »

Witajcie! Mam krótkie, acz ciekawe pytanie. Ile wytrzymują Wam baterie CR2 w aparatach? Mój Canon, którego ostatnio dostałem, zaczął mieć problemy już przy pierwszym filmie (Zrobiłem ten film w tydzień!). Właściwie pod koniec. No, więc jak, ile trzymają?
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Bateria

Post autor: mrek »

UIMP pisze:Witajcie! Mam krótkie, acz ciekawe pytanie. Ile wytrzymują Wam baterie CR2 w aparatach? Mój Canon, którego ostatnio dostałem, zaczął mieć problemy już przy pierwszym filmie (Zrobiłem ten film w tydzień!). Właściwie pod koniec. No, więc jak, ile trzymają?
Na EOS 1V z małym gripem zrobiłem juz 8 slajdów na wyprawie w maju 2011 i pare cz-b do tej pory.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

zdecydowanie za mało!! nie wiem co może być powodem tak szybkiego zgonu, mogę jedynie teoretyzować.. czyli, stara bateria, bateria no-name made in china, jakieś zwarcie, przez okres tygodnia w którym robiłeś zdjęcia, nie wyłączyłeś aparatu wkładając go do torby i coś żarło baterie, no i pewnie znalazło by się jeszcze kilka przyczyn. jeżeli bateria była nowa, była litowa, znanego producenta( odrzućmy podróbki) a aparat był wyłączony na czas przechowywania.. znaczy jest problem. najłatwiej jest zakupić nową litową baterie z długim okresem przydatności, jakiegoś renomowanego producenta, załadować negatyw do aparatu i zrobić go choćby w okresie tygodnia. jeżeli padnie po tygodniu, znaczy z aparatem jest coś nie teges. to tak po mojemu.
michalkruk
-#
Posty: 198
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michalkruk »

20 rolek conajmniej
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Nikon F80 na komplecie nowych baterii robił coś koło 50 filmów.
Lux mea lex
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

nord pisze:zdecydowanie za mało!! nie wiem co może być powodem tak szybkiego zgonu, mogę jedynie teoretyzować.. czyli, stara bateria, bateria no-name made in china, jakieś zwarcie, przez okres tygodnia w którym robiłeś zdjęcia, nie wyłączyłeś aparatu wkładając go do torby i coś żarło baterie, no i pewnie znalazło by się jeszcze kilka przyczyn. jeżeli bateria była nowa, była litowa, znanego producenta( odrzućmy podróbki) a aparat był wyłączony na czas przechowywania.. znaczy jest problem. najłatwiej jest zakupić nową litową baterie z długim okresem przydatności, jakiegoś renomowanego producenta, załadować negatyw do aparatu i zrobić go choćby w okresie tygodnia. jeżeli padnie po tygodniu, znaczy z aparatem jest coś nie teges. to tak po mojemu.
To chyba w aparacie jest problem. Bateria DURACELL Litowa, termin ważności do, uwaga: MARCA 2021! Po sprawdzeniu miernikiem baterie mają po 3 - 3,2V, czyli są w porządku. Co ciekawe, aparat wskazuje, że bateria jest niezużyta. Problem pojawia się przy zdjęciach z lampą błyskową. Gdy, np. ostatnio robiłem sobie zdjęcie aparatem z włączonym samowyzwalaczem, (chciałem zrobić ich więcej niż jedno) to musiałem po każdym wykonanym zdjęciu lampę wbudowaną zamknąć, potem dopiero ustawić wszystko, nacisnąć spust, lampa otwierała się i można było zrobić zdjęcie. Jeśli tej wbudowanej lampy po zdjęciu nie schowałem, to aparat wariował. Wracam chyba do Zenita...
Awatar użytkownika
kuzyn353
-#
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: kuzyn353 »

UIMP pisze:Wracam chyba do Zenita...
I wbudowana lampa nie nawali ;)
EOSa 300 spraw sobie za 30-50zł.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jeśli to EOS 5 to on lubi dużo prądu. Ale jeden film to mimo wszystko Mało. W EOSie 3 robię minimum 20.
Ale z tymi bateriami to też jest różnie. Obecnie dość mało popularne, nie schodzą zbyt szybko, więc i mogłeś kupić starą. Nic nie jest wieczne.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

J.A., Canon EOS REBEL 2000. Praktycznie nie uzywany. Przypuszczam, że bateria, ale nie wiem :/
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

UIMP pisze:Jeśli tej wbudowanej lampy po zdjęciu nie schowałem, to aparat wariował.
Jakieś zwarcie w obwodzie lampy. Może przebicie na kondensatorze, może padnięty przekaźnik wyzwalający (jakby był tam kontaktron, to bym powiedział, że to on. Czy jest?). Nie znam się na elektronice, ale jak kiedyś zrobiłem fotocelę, a przekaźnik miał zbyt długi czas powrotu do stanu gotowości i po wyzwoleniu błysku jeszcze przez chwilę zwierał styki wyzwalacza, to efekt był podobny do tego, który opisujesz. Tylko u mnie lampa wariowała, bo urządzenie nie miało połączenia z aparatem tylko z lampą. Pozostaje serwis, bo jak zaniedbasz, to padnie coś poważniejszego.
Lux mea lex
ODPOWIEDZ