Wyjazd - pytania

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Ile filmów typu 135 bierzecie na wakacje?

1-2
1
7%
3-4
2
13%
4-5
3
20%
5-6
2
13%
7 i więcej
7
47%
 
Liczba głosów: 15

UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Wyjazd - pytania

Post autor: UIMP »

Witajcie!
Za miesiąc wyjeżdżam na wakacje... Wiadomo, wyjazdy są świetną okazją do zrobienia zdjęć. Wyjeżdżam na 2 tygodnie. Miałem już pewną koncepcję, obliczyłem sobie ile filmów wziąć, byłem przekonany, że wezmę 4 - po 2 filmy na tydzień. Tak oceniłem swoje moce przerobowe, ale po wyjeździe, z którego dziś wróciłem chyba będę musiał zmienić plany, bo w ciągu jednego dnia zrobiłem cały film 36 klatek... A do kraju wyjeżdżam pięknego, z ładną architekturą, a jedzie ze mną dobry przewodnik... I tu pytanie do Was - ile filmów bierzecie?
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

10 zdjęć na wyprawę, tzn jak jadę na dwa tygodnie i planuję cztery wycieczki, biorę 40 klatek (akurat średni, dlatego na klatki przeliczam ;>).

Do tego doliczam zdjęcia 'na miejscu' tygodniowo 10 i dwie rolki w zapasie (20).

Razem 80 zdjęć = 8 filmów ;>

W tamtym roku na wszelki wypadek wziąłem 10, jedną przywiozłem do domu.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Bierz więcej - kiepsko jest ograniczać sie poźniej, albo mysleć z przestrachem: "starczy czy nie starczy do końca". Filmy i tak nie zajmują wiele przestrzeni bagażowej. Osobiscie na niedaleki 10-dniowy wyjazd planuje zapakować 10 filmów 135 i kusi mnie jeszcze by wrzucić jakis "kieszonkowy" średni format do zadań specjalnych + ze 4 rolki :-D
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ja nawet jak wyjeżdżając nie mam weny, zawsze biorę więcej filmów, bo nigdy nic nie wiadomo.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Ja zazwyczaj biorę jeden film 135 na dzień. Rzadko przywożę coś nienaświetlone, szczególnie gdy w dane miejsce udaję się pierwszy raz. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
miron19j
-#
Posty: 86
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:42
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Post autor: miron19j »

Średnio z dwutygodniowego wyjazdu, w nowe ciekawe miejsce, przywożę ok 200 zdjęć. I co ciekawe, gdy wyjadę z cyfrą, przywożę tyle samo.
Jakieś skrzywienie, czy co? :-)
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Licznik zablokowany, to się da leczyć - tylko po co... ;>
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

na tytułowe pytanie - zawsze biorę więcej niż zużywam.
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

A teraz inne pytanie - jaka czułość do krajów śródziemnomorskich? 400 ASA, 200 ASA, czy może 100 ASA. Pewnie będę robił dużo zdjęć poruszających się obiektów na czasach najlepiej 1/125 do 1/500, na dłuższych nie chcę robić, bo nie będę brał na wyprawy ze sobą statywu :/
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Nie ważna czułość, weź coś sprawdzonego, film na którym robiłeś zdjęcia i wiesz czego się po nim spodziewać.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Bierz zawsze 2x więcej niż uważasz, czyli w tym przypadku - 14 ;)
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

UIMP pisze:A teraz inne pytanie - jaka czułość do krajów śródziemnomorskich? 400 ASA, 200 ASA, czy może 100 ASA. Pewnie będę robił dużo zdjęć poruszających się obiektów na czasach najlepiej 1/125 do 1/500, na dłuższych nie chcę robić, bo nie będę brał na wyprawy ze sobą statywu :/
Wspominałeś o ciekawej architekturze, a więc będą i wnętrza, może ciemne zaułki, wieczorne spacery - w takiej sytuacji lepiej 400 + film z opcją forsowania wyżej (jeśli to B-W).
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Bierz filmy 400 ASA i filtr ND (albo przynajmniej polaryzacyjny) jakby się okazało że będzie za jasno.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Wróciłem z urlopu, przez 2 tygodnie zrobiłem jeden film małoobrazkowy. Miałem w zapasie 4 lub 5 innych, a także z 6 szerokich. Przydał się filtr polaryzacyjny. Zrobiłem też ok 550 zdjęć cyfrą... 8-)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Ostatni wyjazd - jeden film - idealnie.
ODPOWIEDZ