Pytanie o Rossmanna

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Pytanie o Rossmanna

Post autor: UIMP »

Witam!
Spacerowałem sobie kiedyś po Rossmannie i szukałem filmu do testów. Znalazłem, kupiłem, wystrzelałem, wywołałem, zdjęcia wyszły całkiem ładne. Ale nie w tym rzecz. Ten film był w białej kasecie z niebieskimi napisami z wielkim napisem Rossmann.

Dziś znowu kupiłem ten film, w innym sklepie, nowo otwartym. Otwieram i... zamiast znanej mi kasety znalazłem magentową kasetę i ani śladu loga Rossmann. Opakowania filmów różnią się numerem partii, ale chyba nie zmienili kasety w tym czasie?!

Oba filmy wyglądają tak:
Obrazek (obrazek z niemieckiej strony, nie znam niemieckiego :) )

Czy ona się czymś różnią? Dodam, że ten "oryginalny" ma datę do czerwca 2014, a ten drugi do października 2014, więc jest nowszy.

Czy ktoś wie coś na ten temat?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nie ma co sobie dobierać do głowy, przecież rossmann nie produkuje negatywów, a jedynie sprzedaje obce pod swoją marką. słyszałem kiedyś opinię, że rosmanowe kolory to ni mniej ni więcej tylko kodak color welt czy cóś podobnego. zresztą moim skromnym zdaniem te negatywy faktycznie nadają się tylko do testów. przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie po zmęczeniu kilku rolek.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

od razu zastrzegam, że rozzmanna nie miałem w rękach chyba z rok, ale jest tak jak pisze Grzesiek (nord). z tego co się orientuję, to najczęściej można było trafić konfekcjonowany fujicolor 200. miał wtedy na opakowaniu napis, że film wyprodukowano w Japonii. ale czasem zdarzało się, że był napis "made in EU". nie pamiętam czy miałem kiedyś taki film, pewnie miałem, ale różnic w jakości nie odczułem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
efzet
-#
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015, 12:28

Post autor: efzet »

Przepraszam za odkopywanie tematu, ale wolę zrobić to, niż zakładać niepotrzebnie nowy.
Bardzo upodobałem sobie kliszę Rossmanna ze względu na bardzo pasujące mi kolorki oraz bardzo fajne zachowanie przy zdjęciach nocnych. Tak naprawdę, to od długiego czasu nie używałem innej kliszy, dopiero ostatnio, z braku laku, kupiłem kodaka i byłem bardzo zawiedziony. Rossmann wycofał klisze ze sprzedaży, już dwa lata temu przerwane zostały dostawy i to, co kupowałem w drogeriach, było już resztkami.
Czy komuś udało się ustalić co to był za materiał? Może ktoś mógłby mi doradzić jakiś zamiennik? Albo może da się je gdzieś jeszcze kupić? Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tristan »

Ja na którymś negatywie znalazłem gdzieś Fuji 200. Film amatorski ale kolorki rzeczywiście ładne.
ODPOWIEDZ