bronica etrsi

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Wręcz idealnie ;-)
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

morotegari pisze:
Tryb TTL ma tylko Bronica ETRSi. Modele ETRS, ETRC, ETR nie posiadają pomiaru błysku przez obiektyw. W ETRSi potrzebny jest specjalny kabelek (oraz specjalna lampa, która ma odpowiednie gniazdo na ten kabel), aby móc używać TTL-a.
Przypuszczam, że niezłomny Metz system SCA ma stopkę i co trzeba do tego "interfejsu" TTL. Oprócz/w razie gdyby nie dało się mają fantastyczne tryby "A" (te nie wymagają specjalnych stopek, SCA301 wystarczy), a w wyższych modelach nie 3 wartości programu "A" jak zwykle tylko szereg 12 przysłon.
Do mieszania z zastanym na wysokoczułych filmach, idealne.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2011, 21:34 przez jacekCz, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

witam

jak juz jest poruszony temat tego modelu to mam pytanko

czy pasuej moze od czegos innego albo gdzie mozna ewentualnie nabyc wezyk spustowy do tego modelu ?

a dwa, takie samo pytanie do kabla do wyzwalania lamp studyjnych


w ogole jestem ciekaw efektow w studio ale jakos nigdzie nie bardzo moge natrafic na zdjcia robione tym sprzetem w studio
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Do ETRsi uzywa sie zwyklego wezyka spustowego, gniazdko jest po lewej stronie (patrzac od tylu) na dole, zaraz obok gniazdka do lampy blyskowej.
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

timor pisze:Do ETRsi uzywa sie zwyklego wezyka spustowego, gniazdko jest po lewej stronie (patrzac od tylu) na dole, zaraz obok gniazdka do lampy blyskowej.

dzięki za odpowiedź

mowa o takim urządzonku ?

http://allegro.pl/wezyk-spustowy-stary- ... 83697.html


http://allegro.pl/piekny-wezyk-spustowy ... 26054.html
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2011, 09:48 przez marcinfoto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: bronica etrsi

Post autor: nord »

praktis pisze:Witam
Mam pytanie do posiadaczy tegoż modelu, i nie tylko tego.
Otóż czy mieliście kiedyś taki przypadek, że w mieszkaniu migawka pracowała bez problemowo, a po wyjściu w plener zacinała się?
przeżywałem takie problemy zimą, dotyczyło to obu obiektywów do ETRSki

nie zdzierżyłem problemu i wysłałem całość do serwisu. okazało się (co podejrzewałem) że smary lata swojej świetności mają już za sobą. po wymianie smarów ogólnej konserwacji wszystko śmiga jak należy. usługa tania nie była ale spokój rzecz bezcenna :mrgreen:
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

marcinfoto pisze:mowa o takim urządzonku ?
Aha, zwykły wężyk spustowy. Dobrze jest mieć taki z blokadą na długie ekspozycje.
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

timor pisze:
marcinfoto pisze:mowa o takim urządzonku ?
Aha, zwykły wężyk spustowy. Dobrze jest mieć taki z blokadą na długie ekspozycje.
dokładnie, i koszta się zwiększają bo w razie potrzeby fajnie mieć dłuższy taki 150 cm, a kiedy nie trzeba żeby nie przeszkadzał krótki 29 czy 50 i jak zwykle wydatki wydatki:)
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

mam jezcze pytanko, dupka od etrs bez problemu pasuje do etrsi ??
swierk
-#
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2009, 10:54
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: swierk »

marcinfoto pisze:mam jezcze pytanko, dupka od etrs bez problemu pasuje do etrsi ??
Tak, pasuje - przetestowane.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Wszystkie typy filmbacków do ETRS/ETRSi mają identyczne mocowanie. Różnią się tylko zamkiem (1 lub 2 wąsy), rodzajem korbki i ilością elementów plastikowych (te nowsze są bardziej plasticzane).
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

morotegari pisze:Wszystkie typy filmbacków do ETRS/ETRSi mają identyczne mocowanie. Różnią się tylko zamkiem (1 lub 2 wąsy), rodzajem korbki i ilością elementów plastikowych (te nowsze są bardziej plasticzane).
dzięki

tak podejrzewałem jednak widząc na aukcji bronicę etrs z jednym wąsem, a u siebie mam dwa zastanowiłem się chwilę czy to zapięcie będzie też do mnie pasowało :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Będzie pasowało. Pierwsze wersje filmbacków miały jeden wąs, ale czasem się potrafiły otworzyć przez przypadek. Dlatego kolejna wersja miała już podwójne zamknięcie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2011, 10:56 przez morotegari, łącznie zmieniany 1 raz.
wilk
-#
Posty: 25
Rejestracja: 20 paź 2007, 17:51
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Post autor: wilk »

Czy ktoś z posiadaczy etrs wie jak odkręcić mocowanie pryzmatu od body?
Awatar użytkownika
schabu
-#
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: schabu »

przycisk jest z boku pryzmatu, na body - wciskasz i zsuwasz pryzmat.
blog!
----------
Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?
ODPOWIEDZ