przeglądarka do slajdów- filmów małoobrazkowych

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

andrzej50
-#
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: W-wa

przeglądarka do slajdów- filmów małoobrazkowych

Post autor: andrzej50 »

Witam:

Po wielu latach odnalazłem negatywy czarno-białe. Jest tego grubo ponad dwieście.
Jako z wiekiem wzrok się pogarsza, mam problem z przejrzeniem i oceną ,co należałoby zachować, a co do kosza. Ustawianie ( montaż powiększalnika - zachował się jeszcze z czasów poprzedniego ustroju), tworzenie ciemni itp - nie wchodzi w rachubę.
Rozwiązaniem idealnym byłaby przeglądarka ( podświetlarka ) slajdów- filmów małoobrazkowych. W sklepach internetowych firmy Keiser kosztuje około 170 zł.
Jak na jednorazowy użytek trochę za drogo.
Jeżeli, ktoś posiada model używany- chętnie odkupię.

A może rzutnik do bajek ( taki jak z czasów PRL )?
andrzej50
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

witaj!

najlepszy do Twoich celów byłby diaskop mini 3 produkcji kajzera. w usa coś takiego kosztuje 24$ w B&H. czasem bywały też na ale-drogo, nieco taniej. możesz też kupić w czarno-białe (na prostej) przeglądarkę do slajdów, taką trąbkę z mlecznym ryjkiem i soczewką: http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ts_id=1930 nie będzie to może wygodne, ale zdecydowanie tańsze.

diaskopów do bajek bym nie polecał, potrafią fatalnie rysować negatywy.

pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
grochu
-#
Posty: 93
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: grochu »

mam do sprzedania kaisera 2101, info opszlo na PW
ODPOWIEDZ