Hasselblad 500 c/m

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Miłej zabawy :)
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

kal800 pisze:Dzięki za wszelkie sugestie. Zatem zakupuję Hassa 500 c/m + Planar 80 CF T* + kaseta A12 + kominek. Pryzmat sobię narazie daruję - mam Sekonica, a w razie czego też dwie lustrzanki, które mogą posłużyć spokojnie za światłomierz spot.

Wrócę z wrażeniami po wywołaniu pierwszego materiału :))

Kal
Pryzmat dokupisz jak się już wkręcisz w średni format ;-)

Sam używam naprzemiennie pryzmatu i kominka. Pryzmatu i gripa dla szybszych ujęć, a gdy chcę mieć aparat niewielkich rozmiarów (mieszczący się w trójkątnej kaburze na ramię)- zakładam kominek.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Ja noszę ze sobą body, dwie dupki, pryzmat, dwa obiektywy, a do tego statyw i inne szpargały... i szyja/ramię boli! Hassel swoje waży tak czy siak. Muszę kupić sobie plecak :) Albo średni format z dalmierzem, ale to nie na mą kieszeń i wymiennych kaset żal...
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kal800 »

Rob: a jaki statyw polecasz? Taki, żeby był stabilny, ustawialny jak się chce i lekki jak piórko :D

Kal
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

kal800 pisze:Taki, żeby był stabilny, ustawialny jak się chce i lekki jak piórko :D

Kal
Panie, tak to nima! Albo albo :> Do hasselblada to musi być cały metalowy. Ja mam Velbona Sherpa 200 ale zawsze możesz zakupić droższe i lżejsze manfrotto ;) A i trzeba sobie zakupić przejściówkę z hasselbladowego gwintu na normalny statywowy, ale to koszt 5zł.
grzybecki
-#
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:35

Post autor: grzybecki »

Nie musi, bo w Hasselki 500cm jest jeden duży gwint obok drugiego "standardowego".

To teraz ja mam pytanko odnośnie Hasselbladowskiego sprzętu aby nie zakładać kolejnego wątku. Odziedziczyłem po moim przyjacielu Hasselblada 500cm wraz z Planarem 80mm 2.8 T*. Kiedy na obiektywie ustawiam czas 1/500 dostrzegam drobne ocierania się jakichś elementów wewnętrznych. Działać działa, ale jest to odrobinę niepokojący dźwięk i uczucie.

W sieci można znaleźć całą masę serwisów Hasselblada, ale zależy mi aby wybrać jeden, sprawdzony, gdzie pracują profesjonaliści i którzy kompleksowo ustawią mi mój "nowy" aparat, oraz zdiagnozują niepokojące zachowanie obiektywu.

Kogo polecacie?
(Jestem z Warszawy, ale nie musi być z Warszawy.)
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

grzybecki pisze: Kogo polecacie?
(Jestem z Warszawy, ale nie musi być z Warszawy.)
Pan Wiesław Adamczyk, raczej telefonicznie się trzeba umówić bo na Postępu 19 nie zawsze jest obecny.

609820424
spd
-#
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2011, 08:59
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: spd »

witam
chciałem się przywitać a że w tym wątku? akurat go czytałem także dzieńdobry wszystkim
i oczywiście pytanie czy ktoś się orientuje czy kominek od serii 500 w hasiu nada się do serii 200?
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

spd pisze:witam
chciałem się przywitać a że w tym wątku? akurat go czytałem także dzieńdobry wszystkim
i oczywiście pytanie czy ktoś się orientuje czy kominek od serii 500 w hasiu nada się do serii 200?
Na ile mi wiadomo, 'dupki', kominki i matowki z serii V (czyli 50x i 20xx rowniez) sa ze soba wymienne... z jakimis wyjatkami przy ostatnich korpusach: http://www.photoethnography.com/Classic ... nders.html

Obiektywy - do pewnego stopnia (CF i wyzsze napewno da sie podlaczyc do 20xx). Apropo, ktos wie jak jest ze starymi C i seria 20xx? :)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 11:19 przez przemur, łącznie zmieniany 3 razy.
spd
-#
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2011, 08:59
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: spd »

dzięki
w takim razie muszę zaopatrzyć się w kominek
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kal800 »

A jest jakieś miejsce w PL, gdzie mógłbym kupić kasetę A12? Jakiś komis, giełda, etc.

Na e-bayu jest tego zatrzęsienie, ale te wszystkie przelewy zagraniczne, wysyłka, czekanie, itp....

Kal
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Filip »

Rob pisze:
grzybecki pisze: Kogo polecacie?
(Jestem z Warszawy, ale nie musi być z Warszawy.)
Pan Wiesław Adamczyk, raczej telefonicznie się trzeba umówić bo na Postępu 19 nie zawsze jest obecny.

609820424
A ja nie polecam. Serwis co prawda dobry, ale trzeba dzwonić, przypominać i dłuuuugo czekać. Do tego w przesyłce zwrotnej zabrakło jednej części(na szczęście niepotrzebnej do funkcjonowania), której już nie odzyskałem. Być może miałem pecha.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

kal800 pisze:A jest jakieś miejsce w PL, gdzie mógłbym kupić kasetę A12? Jakiś komis, giełda, etc.

Na e-bayu jest tego zatrzęsienie, ale te wszystkie przelewy zagraniczne, wysyłka, czekanie, itp....

Kal
Wiem ze zagraniczne... ale polecam http://www.ffordes.com/ - super szybka obsluga transakcja i niezle ceny. :) Ja cos kiedys zamawialem w piatek w ciagu dnia, zabralem kuriera i w poniedzialek bylo u mnie w Krakowie...
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Kal800 - w tej chwili na allegro wystawiona jest aukcja z kasetą A12
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 13:18 przez ModusOperandi, łącznie zmieniany 1 raz.
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Filip pisze:A ja nie polecam. Serwis co prawda dobry, ale trzeba dzwonić, przypominać i dłuuuugo czekać.
Ja też nie polecam. Mimo tego, że jest się traktowanym jako klient najniższej kategorii, to ceny są wysokie.
ODPOWIEDZ