Sprzedawca na ebay - sighterz-uk

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
azael
-#
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, 11:02
Lokalizacja: Śląsk

Sprzedawca na ebay - sighterz-uk

Post autor: azael »

Witam

Znalazłem na ebay sprzedawcę SIGHTERZ-UK. W swojej ofercie ma min. sprzęt Sekonica, którego szukałem. Generalnie szukałem używanych starszych modeli i znalazłem takie oferty: Światłomierze Sekonic

Gdzie tutaj jest haczyk? Ceny sporo niższe, nawet z cłem i vat to prawie 500 zł mniej niż na rynku w Polsce. Co więcej, dowiedziałem się w UK nie clą sprzętu z Hong Kongu, więc "szwagier" może przepakować w UK i wysłać do Polski.

Tylko czy to nie ryzyko utopienia kasy? Komenty ma gość przyzwoite. Może ktoś zna tego sprzedającego i coś podpowie.
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Ale te ceny nie sa az tak kosmicznie nizsze od rynkowych. Sekonic L-308S chodzi gdzies w okolicach 200 dolarow w duzych sklepach, a za 170, 180 mozna bez problemu kupic od amerykanskic sprzedawcow. Wydaje mi sie, ze jedyne ryzyko to brak gwarancji - sprzedawca wyglada OK.
Awatar użytkownika
azael
-#
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, 11:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

Kupując w USA trzeba liczyć się z cłem i podatkiem VAT jaki zostanie doliczony. Z tego co ostatnimi czasy zakupywałem, to koszt zakupu wzrastał ok. 26%.
Rodaków w UK mamy sporo i każdy jakiegoś "szwagra" znajdzie żeby przepakować sprzęt i wysłać do Polski.
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

azael, ale ja nie proponuje Ci kupowac w Stanach, tylko pisze, ze tu nie ma zadnego haczyka. Ceny sa atrakcyjne, ale caly czas jednak w granicach rynkowego rozsadku, czego nie mozna niestety powiedziec o cenach w Polsce - nie jestem w stanie pojac skad sie biora te dysproporcje.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

dzerry pisze:nie jestem w stanie pojac skad sie biora te dysproporcje.
pewnie węgiel do transatlantyków znów podrożał.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

Ja kupiłem od chińczyków 308, przyszedł w niecałe 2 tygodnie, żadnego cła, cena to połowa tego co w Polsce i jestem w pełni zadowolony. jedyny minus to jak ktoś napisał wyżej brak gwarancji (naprawde mam szczerą nadzeje że sie nie zespsuje bo nie mam pojęcia jak potem dochodzić praw:()

ale za 400 zł można ryzykować :)
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Ja w uk kupowałem już parę razy. Ale za granicą nie kupuję nowych rzeczy - właśnie z uwagi na brak gwarancji. Bo kto mało płaci - dwa razy płaci :-) tylko używane z zagranicy. Pomijając to że faktycznie, często można trafić na okazję o wiele taniej niż w Polsce.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Post autor: flonidan »

I można znaleźć rzeczy ,które u nas próżno szukać w Polsce.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 19:30 przez flonidan, łącznie zmieniany 1 raz.
jacek
ODPOWIEDZ