Czy zdarzyło się Wam?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

chyba ktoś na AT pisał, że szanghaje mają dziury w emulsji i jakby piasek i czasem są fabrycznie porysowane i ... więcej nie pamiętam. to tyle jeśli chodzi o szerzenie defetyzmu, bo to że pierze żabami za oknem, to wiecie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Marianov, domyślam się że kupowałeś na allegro? :)

Termin ważności niby ok, pozostałe rolki które brałem od tego sprzedawcy też były ok, choć je już z kolei moczyłem w MD-76 1+1. Ich wielkim atutem jest duży kontrast i małe ziarno.
Marianov. pisze:Co dziwne Superpan w rodianlu 1:50 i 1:100 wychodził mi normalnie
To dobra wiadomość, bo dziś lub jutro zamierzam wykąpać go Fomadonie R09 1+50 :)

Tak mnie dziś z rana naszło... płukaliście negatyw przed wywołaniem? Strasznie dużo farby z niego spływa, może problem tkwi w warstwie ochronnej która dość długo się rozpuszcza i ciężej jest ją pokonać bardziej rozcieńczonej chemii?

(O ile dobrze pamiętam przy tej wpadce z Hydrofenem zapomniałem o płukaniu wstępnym)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

warstwa anti-halo jest po przeciwnej stronie podłoża, tam gdzie stało ZOMO, że tak powiem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
azael
-#
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, 11:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

rayman pisze: Tak mnie dziś z rana naszło... płukaliście negatyw przed wywołaniem? Strasznie dużo farby z niego spływa, może problem tkwi w warstwie ochronnej która dość długo się rozpuszcza i ciężej jest ją pokonać bardziej rozcieńczonej chemii?

(O ile dobrze pamiętam przy tej wpadce z Hydrofenem zapomniałem o płukaniu wstępnym)
Za każdym razem robiłem płukanie wstępne, nic to nie zmienia.

BTW Jak już kolega wcześniej zauważył... może Modowie mogliby poprawić orta w tytule. :-)
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

rayman pisze:To dobra wiadomość, bo dziś lub jutro zamierzam wykąpać go Fomadonie R09 1+50 :)
Nie chcę straszyć, ale z trzech rolek superpana, które zrobiłem w fomadonie tylko jedna wyszła bez żadnych problemów:( Dwie pozostałe były wywołane bardzo nierówno i były częściowo zapaprane czymś czarnym (podejrzewam tę warstwę antyodblaskową chociaż zawsze robię pranie wstępne). Używałem co prawda kranówki, ale identyczną procedurę z tym samym wywoływaczem (z tego samego opakowania) stosuję teraz przy HP5 i Neopanach 400 i nie mam żadnych wtop.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Te negatywy coraz bardziej mnie zadziwiają.

Mój wyszedł wręcz perfekcyjnie (to chyba mój najlepiej wywołany negatyw jak do tej pory).

A straszyć - wystraszyłeś - mam jeszcze kilka rolek tych cudów wianków (i nic poza nimi) w lodówce a Kiev wczoraj wrócił z serwisu i tylko czeka na wycieczkę ;)

(Bo fajnie by było by coś wyszło z wymarzonego sprzętu którego się po raz pierwszy w łapie ma :D)
A niech mnie TSS pokąsa!
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

Mnie zadziwiały do tego stopnia że dałem sobie z nimi spokój :-P Co ciekawe z Rolleiem Retro 100 nie mam żadnych problemów i bardzo go lubię jako tani film do codziennego focenia. Jedyna rada jaka mi przychodzi do głowy przy superpanie to moczyć go wstępnie aż nie zlejesz z niego czystej wody i dopiero wtedy zalać wywojką. Ja moczyłem tylko raz przez 4-5 minut i zlewałem coś wyglądającego jak atrament i może tutaj tkwił błąd.
Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

Marianov. pisze: Niestety tak to jest jak sie chce oszczędzić na negatywach:) teraz czekają mnie kolejne przygody, czekam na paczke z chin - Shanghai GP3 100 - po 5zł rolka :mrgreen: ciekawe co z tego bedzie hmm
jestem bardzo ciekaw Twoich refleksji na temat transakcji i samej kliszy... właśnie planuję zakup azjatycki i zastanawiam się czy to ma sens... ile kupiłeś rolek?
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

Rayman, nie, kupiłem z ebaya. Z hongkongu, korei, tajwanu itd. jest wielu spredawców którzy mają dobre ceny przy 10 rolkach w góre, a do tego co wazniejszcze czesto wysyłke dają gratis.

jab, Shanghai jeszcze do mnie nie dotarł, a co do transakcji to bezproblemowo, z paypala płaci się jednym kliknięciem. Z azji do tej pory dostałem dwie paczki, przychodzą średnio dwa-trzy tygodnie po zakupie. a rolek brałem 10, zobacze jak sie sprawują (poszperałem troche w necie i w kombinacji z Xtolem zapowiada sie bardzo obiecująco) i ewentualnie zamówie więcej.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

zaphod pisze:Jedyna rada jaka mi przychodzi do głowy przy superpanie to moczyć go wstępnie aż nie zlejesz z niego czystej wody i dopiero wtedy zalać wywojką
Dokładnie to robię, chociaż:
rbit9n pisze:warstwa anti-halo jest po przeciwnej stronie podłoża, tam gdzie stało ZOMO, że tak powiem.
... no właśnie. ;)

Chyba że ta warstwa zawiera w sobie świństwo które utrudnia zapłon wywoływacza;) Jeżeli mnie pamięć nie myli to Rollei wspominał coś kiedyś o konieczności bardzo dokładnego płukania R3 przed wywoływaniem - może w przypadku Superpana jest tak samo.
zaphod pisze:Co ciekawe z Rolleiem Retro 100 nie mam żadnych problemów i bardzo go lubię jako tani film do codziennego focenia.
Znam i również sobie cenię. Przypomina mi ukochaną Agfę APX :)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

Marianov. pisze: jab, Shanghai jeszcze do mnie nie dotarł, a co do transakcji to bezproblemowo, z paypala płaci się jednym kliknięciem. Z azji do tej pory dostałem dwie paczki, przychodzą średnio dwa-trzy tygodnie po zakupie. a rolek brałem 10, zobacze jak sie sprawują (poszperałem troche w necie i w kombinacji z Xtolem zapowiada sie bardzo obiecująco) i ewentualnie zamówie więcej.
Hej, ciekaw jestem czy Twój zakup już dotarł i jak wrażenia, jeśli tak?
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

Paczka dotarła gdzies tydzień temu, czyli leciała 2 tygodnie. Niestety nie zdążyłem jeszcze zająć sie sprawdzeniem jakości, ale w weekend kontrolnie przestrzele rolke i podziele sie wrażeniami.
Jeśli zaś chodzi o overall to wiadomo, chińszczyzna :-P końcówki filmów pozaklejane są taśmą malarską :lol:
ODPOWIEDZ