Początki Ciemni

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

jakubbudz pisze: Pierwsze koty za płoty wczoraj zrobiłem 10 odbitek i na moje oko wyszly dobrze , tylko ta maskownica własnie ehh nawet sie ustawic prosto nie da trzeba wlasnie chyba taśmą na stałe :-)
Dlatego napisalem :) Sam mam dwa takie nieszczescia i probowalem juz wszystkiego lacznie z voodoo i czarna magia - dziala tylko tasma klejaca.
--
Maciek
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Moze to kwestia klimatu. Tu panie mrozy, wszystko sie gnie :)

A powaznie, jeszcze nie widzialem prostej maskownicy PZO. Przeciez te linijki sa tak wiotkie, ze zawsze jest 1-2 mm w te czy we wte.
--
Maciek
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

wystarczy spędzić nad nią trochę czasu, pierwej zapoznając się z budową i zasadą działania i można wyregulować. aha, ja cierpliwy jestem, nie raptus, no to i może sie mi udało.
Weesee, a z czym tam sie zapoznawac :shock:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez maqsz, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Maciek
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

A wiesz, ze probowalem? Ale mi sie nie udalo. Moze pokombinuje jeszcze przy 30x40, bo mala mam juz poklejona na sztywno.
--
Maciek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

maqsz pisze:Moze to kwestia klimatu. Tu panie mrozy, wszystko sie gnie :)
he, he, he dobre, dobre. u nas też mrozy (były) i huraganowe wiatry, a moja maskownica prosta jak BAM. ale wiadomo, u nas na ogrzewaniu się nie oszczędza. ale do rzeczy, tak jak napisał Grzesiek, 10 minut ze śrubokrętem i idzie ustawić maskownice PZO jak należy.

ja bym jeszcze radził pociągnąć ją od góry czarnym matowym lakierem. w przypadku plastików i cienkich barytów ma to wpływa na kontrast itepe.
A wiesz, ze probowalem? Ale mi sie nie udalo. Moze pokombinuje jeszcze przy 30x40, bo mala mam juz poklejona na sztywno.
małą ustawić to problem, ale 30x40 może nie jest idealna, ale z nią łatwiej sobie poradzić.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

rbit9n pisze: he, he, he dobre, dobre. u nas też mrozy (były) i huraganowe wiatry, a moja maskownica prosta jak BAM. ale wiadomo, u nas na ogrzewaniu się nie oszczędza. ale do rzeczy, tak jak napisał Grzesiek, 10 minut ze śrubokrętem i idzie ustawić maskownice PZO jak należy.
Zaraz szefie, ale czy my mamy te same maskownice PZO? Bo w mojej nie widze zadnych srubek poza regulacja marginesow od strony przy zawiasach.
rbit9n pisze:
ja bym jeszcze radził pociągnąć ją od góry czarnym matowym lakierem. w przypadku plastików i cienkich barytów ma to wpływa na kontrast itepe.
Deske maskownicy? Myslisz, ze moga odbicia przebijac?
--
Maciek
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Kurcze, a ja się gnieżdżę między wanną i kibelkiem a miejsca na powiększalnik mam 50cm szerokości :-)
Można zrobić quiz: jak zagospodarować łazienkę 3m² na ciemnię :mrgreen:

/edit
zazdroszczę :-/
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

maqsz pisze:Zaraz szefie, ale czy my mamy te same maskownice PZO? Bo w mojej nie widze zadnych srubek poza regulacja marginesow od strony przy zawiasach.
no, no tylko nie szefie. nie masz śrubek w 30x40? dziwne. u mnie są. myślałem, że o tym piszemy. a z kolei 18x24 odginam łapą i kąty są.
maqsz pisze:Deske maskownicy? Myslisz, ze moga odbicia przebijac?
jak pisałem, w przypadku plastiku i cienkiego barytu widzę różnice pomiędzy białą i czarną maskownica, więc coś w tym musi być.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Tak, w 30x40 mam - przepraszam, zakrecilem sie.

"Szefie" to nie bylo obrazliwe :)
--
Maciek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

maqsz pisze:Tak, w 30x40 mam - przepraszam, zakrecilem sie.
spoko, spoko. tak czy siak, śrubkami kręcąc możesz utrzymać kąty w miarę. nie jest to LPL, ale jak się nie ma co się lubi...
maqsz pisze:"Szefie" to nie bylo obrazliwe :)
wierzę, ale nie lubię tego typu określeń, po prostu. jeden pacjent przez miesiąc mnie przepraszał po tym, jak go zjechałem za "szefa".
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Ja Cie miesiac przepraszal nie bede, mozesz byc pewien :P

Zaraz sprobuje pokombinowac ze srubkami i zobacze, czy da rade bez gilotyny...
--
Maciek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
jakubbudz
-#
Posty: 11
Rejestracja: 26 sty 2010, 07:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jakubbudz »

okej
no to tak
Wysokość pomieszczenia 1,90
ja mam 1,80 i mi pasuje :)
wielkosc około 5>6m2

a z maskownica sobie juz poradziłem podkleiłem narazie taśmą na stały format 11x15

p.s
Brakuje mi tylko gilotyny i to bardzo :-/
Agacziks
-#
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:19

Post autor: Agacziks »

Cześć.
Godzinę wertuje tematy by napisać w jak najbardziej pasującym (co byście mnie od razu nie zjedli tutaj;)

A więc szukam sugestii porady logistycznej w sumie. Bo sprzet mam ogarniety i z grubsza wybrany. Od razu powiem, że moja łazienka jest za mała i zero funkcjonalności.

Mam jednak super nadający sie na ciemnie oddzielny pokój, który można zaadaptować na pod wszystko, tylko nie ma ... dostępu do bieżącej wody.

Przewertowałam już podręczniki artykuły i forum i może to pytanie jest głupie - z góry przepraszam, ale czy odbitke juz utrwaloną mogę płukać w innym pomieszczeniu? (chodzi mi o bezpośrednio po utrwaleniu ..powiedzmy przeniesienie jej do łazienki i płukanie pod bieżącą wodą jak bóg przykazał)?

a moze macie jakies inne patenty które mogłabym wykorzystać nie wychodząc podczas procesu z mojej ciemni bez wody?

(zastrzegam, że jesteśmy świeżo po remoncie i kłucie ścian i podciąganie wody nie wchodzi w grę;))

Dzieki i pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Agacziks pisze:czy odbitke juz utrwaloną mogę płukać w innym pomieszczeniu?
Witaj, bez kłopotu. Trzeba tylko pamiętać, że plastiki nie lubią zbyt długo się moczyć, więc godzinę nie mogą leżeć w zapomnieniu :) Więc 2-3 odbitki wrzucasz do miednicy z wodą, zanosisz je potem do łazienki, normalnie płuczesz i wracasz do ciemni.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ODPOWIEDZ