Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

kal800 pisze: 18 lis 2023, 14:00 Dzięki, napisałem. Jeżeli ta cena jest już z VAT, to ten wzmacniacz jest praktycznie za darmo...
Dziwna darmowosc za 2.5k
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: miki11 »

Przecież napisał: "praktycznie za darmo". A więc cena jest więcej, niż atrakcyjna.
_________________
Łatwe nie cieszy
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

kal800 pisze: 18 lis 2023, 14:00 Pytanie czy gdzieś jest jakiś haczyk związany z kosztami?
Prawdopodobnie haczyk z kosztami jest w dziale zakupów fabryki, który kupuje elementy do budowy obu tych urządzeń.
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

PPaweł pisze: 18 lis 2023, 21:48 Prawdopodobnie haczyk z kosztami jest w dziale zakupów fabryki, który kupuje elementy do budowy obu tych urządzeń.
Od strony samego urządzenia, różnic nie ma - temat został gruntownie rozpoznany i obie wersje urządzeń są identyczne. Bardziej mi chodziło o to, czy jak co do czego przyjdzie, to nie wyjdzie mnie to praktycznie tyle samo co urządzenie z naszej dystrybucji.
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

Chciałem taniej kupić DAC Topping E32 II z Alexpress (wysyłka podobno z Hiszpanii). Po zakupie dowiedziałem się, że właśnie im się skończyły w hiszpańskim magazynie i "nie mają mojego płaszcza".
W efekcie kupiłem na Amazon wersję Lite bo właśnie wyszła.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Arturl
-#
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Arturl »

mrek pisze: 18 lis 2023, 22:16 Chciałem taniej kupić DAC Topping E32 II z Alexpress (wysyłka podobno z Hiszpanii). Po zakupie dowiedziałem się, że właśnie im się skończyły w hiszpańskim magazynie i "nie mają mojego płaszcza".
W efekcie kupiłem na Amazon wersję Lite bo właśnie wyszła.
Czy to okazja, to sam musisz zadecydować. Dla mnie nie. Czy wiesz jakiej jakości sa lampy? czy wiesz jakie konkretnie ma trafo? Bo jeszcze niedawno zwoje tr. chińsich lampowców miały cienki drucik i przy normalnym użytkowaniu bardzo mocno się grzały, przy intensywnym trafo przepalało się a koszt ok1K. To nie przypadek, ze nie są u nas popularne i lubiane. Miałem Xindaka MT-3, mam lampowe pre i monobloki ale nie chińskie.
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

Arturl pisze: 20 lis 2023, 16:12 Czy to okazja, to sam musisz zadecydować. Dla mnie nie. Czy wiesz jakiej jakości sa lampy?
Chińskie urządzenia lampowe są obecnie bezdyskusyjnie najlepsze, co było dla mnie niemałym szokiem. Jak się zabierałem za temat nowego wzmacniacza, to oczywiście brałem pod uwagę takie wynalazki jak Prima Luna, Unison Research, Leben, Jadis, ewentualnie nasze rodzime wynalazki jak Haiku, jakoś ChRL i Hi-Fi/Hi-End w ogóle mi się nie kleiło. Po dłuższym rozpoznaniu wyszło, że wszystkie bez wyjątku wspomniane wyżej wytwórnie sprzętu robią te wzmacniacze w Chinach, na chińskich lampach i za pomocą chińskich inżynierów, a na koniec tylko doklejają swoje logo oraz stylistykę zewnętrzną urządzeń, i rzecz jasna cenę, bo Chińczyk wzmacniacz polutuje za przysłowiową miskę ryżu, ale brodaty marketingowiec w Amsterdamie już niekoniecznie. Do tego trzeba wiedzieć, że technologia lampowa jest na najwyższym poziomie właśnie w Chinach i w rosji - w tych krajach lampy elektronowe wciąż się wykorzystuje w normalnych zastosowaniach przemysłowych i militarnie. Co więcej, Chińczycy bardzo mocno weszli na rynek HiFi i to właśnie w tych wyższych warstwach rynku i mają już niemałe doświadczenie. Taki Line Magnetic powstał chyba 20 lat temu zaczynając od kopiowania amerykańskich klasycznych lampowców, a z czasem wytworzyli całą linię własnych produktów, które pod względem brzmienia wciągają nosem "europejskie" konstrukcje w analogicznym przedziale cenowym. Tak samo jakość budowy - ręczny montaż point-to-point, topowe japońskie albo niemieckie kondensatory, potencjometry alps, złącza neutrik, a lampy rodzime - jedne z najlepszych na świecie.
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Arturl
-#
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Arturl »

Wypada mi jedynie życzyć przemyślanych i trafionych wyborów.
dcs
-#
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2022, 18:23

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: dcs »

kal800 pisze: 18 lis 2023, 22:04 Od strony samego urządzenia, różnic nie ma - temat został gruntownie rozpoznany i obie wersje urządzeń są identyczne
Pytanie -czy na eksport nie wysyłają z lepszymi lampami,
bo nowe lampy mają odchyłki -stąd np. ich parowanie.

Ktoś pomierzył lampy z 805 i 508?
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: miki11 »

dcs pisze: 21 lis 2023, 11:36 nowe lampy mają odchyłki
Wszystkie lampy mają "odchyłki", taka ich natura. Trudno na etapie produkcji idealnie skorygować tor lotu elektronów przez próżnię.
_________________
Łatwe nie cieszy
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

No właśnie o to chodzi. Dlatego te, które mają ten tor najlepszy są najdroższe. A te tańsze mają w najlepszym wypadku niesprawdzony.
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

dcs pisze: 21 lis 2023, 11:36 Ktoś pomierzył lampy z 805 i 508?
Tak, w którymś sklepie porównywali dokładnie - nie ma różnicy, poza tym zanim się pojawiły eksportowe 805 to wszelkie odsłuchy i recenzje były na 508. Zresztą nawet jeżeli lampki mają gorsze parametry w wersji chińskiej, to i tak za różnice w cenie można kupić cały komplet lamp Psvanne z serii ACME, a i jeszcze zostanie kasa na kabelki i dobrą kolację.
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: miki11 »

Dobre audiofilskie amerykański lampy (NOS) to koszt ok. 1000 zł za parę.
_________________
Łatwe nie cieszy
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: miki11 »

PPaweł pisze: 21 lis 2023, 13:11 Dlatego te, które mają ten tor najlepszy są najdroższe.
I tu dochodzimy do materiałów, z jakich zostały wykonane. W Chinach produkcją rządzi księgowy, więc raczej trudno się spodziewać jakości np. RFT. O, tu jako przykład:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lampy ... a-nowe-hvj
_________________
Łatwe nie cieszy
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

miki11 pisze: 21 lis 2023, 15:10 W Chinach produkcją rządzi księgowy
Wszędzie rządzi księgowy niestety, co jest odczuwalne wszędzie, nie tylko w audio, ale w motoryzacji, AGD, elektronice, no i w fotografii szczególnie - najlepszy dowód - odejście od DSLRów na rzecz bezlusterkowców - tak jest taniej i tyle. Natomiast jeżeli chodzi o Chiny, to od zawsze jest tak, że Chińczyk jest w stanie spełnić każde wymaganie jakościowe, jest tylko kwestia ceny i know-how, a jak wspomniałem w kwestii lamp elektronowych są najlepsi obok rosjan w świecie. Tung-sol'e, Sovteki, Gold Lion, Psvane/Shuguang, Electro Harmonix - to wszystko Chiny albo rosja, a to są najwięksi dostawcy lamp dzisiaj. A jakość można sobie dobrać - Psvane ma cztery linie produktowe od Classic aż po ACME - za parę lamp 300B serii classic płaci się ok. 1000 zł, a za topową ACME prawie 6000 zł.
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
ODPOWIEDZ