Listwy zębate

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Listwy zębate

Post autor: jerezano »

Czy ktoś wie gdzie można kupić listwy zębate (właściwiej byłoby napisać: listewki zębate) i pasujące do nich zębatki?
Szukam i szukam, ale natrafiam tylko na listwy do bram, albo takie o minimalnych wymiarach 1,5 cm.
Chodzi mi o listewki zębate, które mogą posłużyć do budowy LF-a. Kiedyś zrobiłem 5x7, ale na śrubie trapezowej. Działał, ale się nie składał.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Listwy zębate

Post autor: powalos »

Fan Pentax'a.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Listwy zębate

Post autor: oKuba »

powalos pisze: 14 lis 2023, 19:27 Tu też nic się nie nada ?
Nada, jesli kamere zechce zrobic z naczepy ciezarowki ;-)
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Listwy zębate

Post autor: jerezano »

No właśnie takie są ogólnodostępne jednakowoż są nieco zbyt masywne :-D
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Listwy zębate

Post autor: PPaweł »

Znajdź w okolicy jakieś "usługi tokarskie", czy "toczenie metalu". Tylko trzeba będzie mu dać rysunek i wymiary.
Z_photo
-#
Posty: 1026
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Listwy zębate

Post autor: Z_photo »

Może tu coś znajdziesz: https://www.v-slot.pl/akcesoria-i-naped-na-pasek
Różnego rodzaju zębatki znajdziesz też na znanym, chińskim portalu aukcyjnym.: https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-z ... F0GZF0GZyL
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Listwy zębate

Post autor: J.A. »

PPaweł, Ty wiesz ile to będzie kosztowało w "usługach tokarskich"?
jerezano, Koła zębate powinieneś łatwo kupić. Tworzywo albo metal. Wybierz sobie z oferty. A listwę trzeba zrobić. Wyciąć laserem, aluminium albo stal.
Jak nie czyjeś się na siłach to pisz na priv zaprojektuję Ci taką listwę-y. Będziesz miał gotową dokumentację do wycięcia laserem, albo wodą.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Listwy zębate

Post autor: jerezano »

J.A. pisze: 14 lis 2023, 21:06 Jak nie czyjeś się na siłach to pisz na priv zaprojektuję Ci taką listwę-y. Będziesz miał gotową dokumentację do wycięcia laserem, albo wodą.
Dziękuję za dobre chęci. Będę jeszcze szukał, bo nie ukrywam, że wolałbym takie "z metra" - ja działam spontanicznie i trudno u mnie z projektami... :mrgreen: Jak będę miał w zanadrzu to, tu sobie dotnę, tam doszlifuję, przewiercę, przykręcę i już.
Przede wszystkim musi mi się wykrystalizować pomysł.... Ale będę pamiętał, w razie czego, o Twojej ofercie.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Listwy zębate

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 14 lis 2023, 21:06 Ty wiesz ile to będzie kosztowało w "usługach tokarskich"?
Zębatka i współpracujące koło? Brzmi jak dość typowy kształt, stawiałbym na parę stów, i to raczej dolne. Nie obstalowywałem czegoś takiego, ale parę innych pierdółek tak.
mazkicz
-#
Posty: 46
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:08
Lokalizacja: prawie Łódz

Listwy zębate

Post autor: mazkicz »

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Listwy zębate

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 15 lis 2023, 07:50
J.A. pisze: 14 lis 2023, 21:06 Ty wiesz ile to będzie kosztowało w "usługach tokarskich"?
Zębatka i współpracujące koło? Brzmi jak dość typowy kształt, stawiałbym na parę stów, i to raczej dolne. Nie obstalowywałem czegoś takiego, ale parę innych pierdółek tak.
Oj, nie wiesz o czym mówisz, bez urazy...
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Listwy zębate

Post autor: PPaweł »

A, no chyba, że tak :-) Nie wykluczam, bo mechanikiem nie jestem, a takich elementów nie zamawiałem. Acz tak, czy inaczej, jeżeli nie da się kupić gotowego, to chociaż zapytać można.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Listwy zębate

Post autor: aka »

jerezano pisze: 14 lis 2023, 19:47 No właśnie takie są ogólnodostępne jednakowoż są nieco zbyt masywne :-D
Tym tropem bym poszedł: https://pl.aliexpress.com/item/10050048 ... PL%21%21AB

https://pl.aliexpress.com/item/10050038 ... PL%21%21AB

Ten z drugiego linku można próbować "ścienić" to znaczy zmniejszyć H u fachowca. To już w miarę prosta obróbka np. przez frezowanie powierzchni płaskiej.
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Listwy zębate

Post autor: jerezano »

O, i to jest już jakiś poważny trop. Dzięki. Tu coś sobie pewnie znajdę jak przekopię kilkanaście ofert. :)
ODPOWIEDZ