Wariacja bąbelków w bokehu.Niedopracowany bokeh

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Wariacja bąbelków w bokehu.Niedopracowany bokeh

Post autor: technik219 »

flonidan pisze: 25 lut 2023, 19:18 Ostatnio coś mnie dopadło ,żeby zapisać się do Związki Fotografów Przyrody.
No tak... Każdego kiedyś dopada coś w rodzaju poczucia osamotnienia w tym co robi. Powiązane jest to z potrzebą akceptacji pewnej grupy dla indywidualnych poczynań... Ciągnie do stada. A w stadzie zazwyczaj jest tak, że "jeśli wszedłeś między wrony, musisz krakać tak jak one" ;-) Grupa ma tendencję do urabiania swoich członków na jedno kopyto, w czym rej wiedzie przywódca grupy - samiec alfa. Jeśli ktoś ma pewien zasób osobistych poglądów na dziedzinę w której się realizuje, jeśli zdołał wypracować własny styl lub jest na drodze do jego wypracowania, to grupa może stać się przyczyną jego frustracji. Twierdzę to z własnego doświadczenia. Dlatego uważam, że przynależność do grupy ludzi zajmujących się jedną dziedziną twórczości wcale to a wcale nie przyczynia się do rozwoju osobistego a wręcz go hamuje. Jest to szczególnie prawdziwe w dziedzinach sztuki lub aspirujących do miana sztuki. Sztuka polega na indywidualizmie, a zasady grupy ten indywidualizm ograniczają a często tłamszą. Jeśli więc masz własne przemyślenia na temat dziedziny, w której coś tworzysz to trzymaj się od wszelkich "towarzystw" jak najdalej. Obserwuj co i jak robią, wyciągaj z tego własne wnioski i rób po swojemu. Ucz się, czytaj, poprawiaj "warsztat", szukaj własnej estetyki, własnych środków wyrazu, szukaj inspiracji (ale nie powielaj schematów) by zrobić coś inaczej, lepiej, ale przede wszystkim tak jak sam chcesz, a nie tak żeby się podobało w grupie.
Lux mea lex
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Wariacja bąbelków w bokehu.Niedopracowany bokeh

Post autor: flonidan »

Znałem nieżyjącego fotogragrafa który wypisał się ze ZPAFu bo w czasie stanu wojennego ZPAF poparł WRON i podobnie jak inne związki stał się rzeczywiście cichodajką.Z tego co on mówił wtedy tylko malarze i rzeżbiarze twardo postawili się komunistom i oni jemu imponowali.
jacek
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Wariacja bąbelków w bokehu.Niedopracowany bokeh

Post autor: flonidan »

Technik 219 zgadzam się z Tobą w 100%-pięknie powiedziane.Jeśli mam objekcje to trzeba sobie darować to członkowstwo.Z drugiej bańki gdzie jest Rbit9n ??kolego z Rzeszowa odezwij się.
jacek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wariacja bąbelków w bokehu.Niedopracowany bokeh

Post autor: rbit9n »

z tymi miłośnikami bąbelków poza płaszczyzną ostrości to beka. kiedyś miałem za jasno i przymknąłem obiektyw jedną działkę, potem jeden mi napisał, że nie robi się bokehu w trylinkę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wariacja bąbelków w bokehu.Niedopracowany bokeh

Post autor: PPaweł »

Jego stara chyba nie robi. Sześciokątny jest ładniejszy od okrągłego :-)
ODPOWIEDZ