sprzedaż aparatu do GB

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: szable »

Cześć może mnie ktoś oświecić jakie są opłaty w takim przypadku - sprzedałem aparat na ebay. Kupujący jest z GB, czyli dochodzą opłaty VAT i cło. Kupujący wysłał zapytanie o całkowity koszt transakcji. Poinformowałem go o dodatkowych opłatach oraz o tym że kupujący ponosi ciężar tych opłat, oraz o możliwości zrezygnowania z transakcji. A teraz przekopuję internety w poszukiwaniu konkretnych danych. Help me !
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: PPaweł »

Rozumiem frontem do klienta, ale skąd Ty masz widzieć, ile jemu król Karol każe zapłacić dodatkowo? Takie rzeczy, to albo ebay by wiedział, albo on sobie sam musi sprawdzić u siebie.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, 11:34 przez PPaweł, łącznie zmieniany 1 raz.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: oKuba »

szable, Pewnie, ze mozesz sobie tym zawracac gitare, ale to jest kwestia kupujacego, nie wspominajac juz o tym, ze latwiej dowiedziec sie o tym w kraju, do ktorego towar jest importowany.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: J.A. »

szable, ale co Cię o to głowa boli? Czy jak Ty coś kupisz w USA, Japonii. czy właśnie w GB. to sprzedawca się przejmuje Twoimi opłatami?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: aka »

szable pisze: 29 sty 2023, 11:23 sprzedałem aparat na ebay
Teraz to Ci kupujący może zaraportować ile zapłacił jak mu kurier przyniesie rachunek ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: J.A. »

aka, mniej niż gdyby kupił za tę samą nominalnie cenę aparat na wyspach z wysyłką do Polski
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: szable »

Dzięki za Wasze porady, jednak czujka mi się uruchomiła przy tej transakcji, nie wiem na czym polega szwindel, ale kupujący zlikwidował konto na ebay. Oczywiście przedmiotu nie wysłałem, kasy nie ma, opisałem całą sytuację i zgłosiłem do ebay chęć anulowania transakcji. Zobaczymy co będzie dalej.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: aka »

szable pisze: 30 sty 2023, 10:00 czujka mi się uruchomiła
Nie ma kasy - nie ma wysyłki. Niewykluczone, że ten ktoś rozpoznał dodatkowy koszt i zrejterował w mało elegancki sposób.
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: szable »

Tak edukacyjnie dla innych dodam, że eBay błyskawicznie rozeznał sytuację, anulował transakcje i bez żadnych konsekwencji czy opłat wznowiłem ofertę .
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: szable »

dalsza część serialu :
na email z którego korespondowałem z typem (email inny niż ten który mam do obsługi ebay) dostałem info od "serwisu ebay" że kasa już jest i czeka na mnie, tylko mam wysłac potwierdzenie wysyłki przedmiotu i kasa bezpiecznie wyląduje już wprost na moim koncie. Czyli jest to nowa odsłona starego numeru. Uważajcie na siebie, źli ludzie kombinują cały czas. Nie ważne jaka historyjka za tym stoi, platforma wiertnicza, hora curka, zgubione dokumenty czy zapomniane loginy, pamiętajcie :
1. najpierw kasa
2. potem wysyłka

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 30 sty 2023, 11:59 przez szable, łącznie zmieniany 1 raz.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: aka »

szable pisze: 30 sty 2023, 11:32 kasa już jest i czeka na mnie, tylko mam wysłac potwierdzenie wysyłki przedmiotu i kasa bezpiecznie wyląduje już wprost na moim koncie
No to Ci się trafiło...
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: mrek »

szable pisze: 29 sty 2023, 11:23 Cześć może mnie ktoś oświecić jakie są opłaty w takim przypadku - sprzedałem aparat na ebay. Kupujący jest z GB, czyli dochodzą opłaty VAT i cło. Kupujący wysłał zapytanie o całkowity koszt transakcji. Poinformowałem go o dodatkowych opłatach oraz o tym że kupujący ponosi ciężar tych opłat, oraz o możliwości zrezygnowania z transakcji. A teraz przekopuję internety w poszukiwaniu konkretnych danych. Help me !
A jak jest z cłem wywozowym poza UE na aparat. Istnieje?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

sprzedaż aparatu do GB

Post autor: piday »

Cło wywozowe to tylko w KDLach. Bez systemu dopłat i odpisów nie ma sensu.
ODPOWIEDZ