Zła filtracja głowicy kolorowej LPL 6700

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Sebastian
-#
Posty: 33
Rejestracja: 28 lut 2007, 21:19
Lokalizacja: Manchester

Zła filtracja głowicy kolorowej LPL 6700

Post autor: Sebastian »

Jak w temacie mam problem z filtracją głowicy kolorowej w powiększalniku LPL 6700, nie mogę poradzic sobie z kontrastem i jestem zmuszony podkładac filtry pod obiektyw co daje mi mało zadawalające efekty, jeśli miał ktoś wcześniej takie doświadczenia proszę o pomoc albo poradę.
tomo72
-#
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:30
Lokalizacja: Butryny k. Olsztyna

Post autor: tomo72 »

Witam.
Opisz na czym dokładnie polega problem z głowicą.
Moze coś się wykombinuje.
Sebastian
-#
Posty: 33
Rejestracja: 28 lut 2007, 21:19
Lokalizacja: Manchester

Post autor: Sebastian »

Ustawiam głowice na odpowiednik np. G3 dla ILFORDA i kompletne nieporozumienie wychodzi dwie całkowicie inne fotografiie, zmarnowałem tylko mnustwo papieru i kontrast dalej do bani przy użyciu głowicy kolorowej nie można tego nazwa dobrym kontrastem.
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

Sebastian pisze:Ustawiam głowice na odpowiednik np. G3 dla ILFORDA i kompletne nieporozumienie wychodzi dwie całkowicie inne fotografiie, zmarnowałem tylko mnustwo papieru i kontrast dalej do bani przy użyciu głowicy kolorowej nie można tego nazwa dobrym kontrastem.
przeczytaj raz jeszcze to co napisałeś i sam sobie odpowiedź, czy ktokolwiek oprócz Ciebie jest w stanie zrozumieć o co Ci chodzi... Jak chcesz uzyskać poradę, to postaraj się jasno opisać w czym problem. To co napisałeś powyżej, to jest bełkot...
ODPOWIEDZ