Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: PhiLiXer »

Przesyłam już dość dawno obiecywany film z urządzonych przeze mnie warsztatów fotografii tradycyjnej w szkole. Jest to moja dawna szkoła podstawowa, i na pewno postaram się je zorganizować w szkole średniej, do której właśnie zacząłem chodzić, a będzie o tyle łatwiej, że jest w niej ciemnia :-)

https://youtu.be/7-xTNkjiy3c

Zachęcam innych, młodych pasjonatów do prowadzenia podobnych zajęć (a i Ci nieco starszej daty mogą w przypadku nadmiaru wolnego czasu coś przygotować, np. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu). Oprócz ciekawej przygody, można wśród uczestników wyłonić zainteresowanych, i tym samym zapobiegać końcu klasycznej fotografii.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: J.A. »

Fajnie, gratulacje.
Jedna uwaga.
NIGDY nie używaj do roztworów chemicznych butelek po produktach spożywczych.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: PhiLiXer »

J.A. pisze: 27 wrz 2022, 18:36 Fajnie, gratulacje.
Jedna uwaga.
NIGDY nie używaj do roztworów chemicznych butelek po produktach spożywczych.
Dziękuję.
Jeśli chodzi o te butelki to dla mnie to jasne, tym bardziej, że wywoływacze szybciej się zużywają przy świetle, ale obie butelki Kaisera miałem już wypełnione wywoływaczem pozytywowym. Jak już mam potrzebę skorzystać z takiej butelki, to staram się na bieżąco oklejać ją odpowiednimi znacznikami chemicznymi (nawet nie patrzę, jakie substancja ma właściwości, drukuję jak najwięcej żeby jak najbardziej odstraszyć od konsumpcji). Może ktoś byłby w stanie polecić jakąś tańszą alternarnatywę dla tych Kaiserowych? Żeby miały jeszcze miały ten styropian pod nakrętką żeby jak najmniej powietrza się dostawało… Naprawdę sporo chcą za nie (patrząc na to, że to tylko kawałek plastiku z naklejką i styropianem pod nakrętką) więc zakupiłem jedynie dwie jak kupowałem całe wyposażenie ciemni.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: aka »

J.A. pisze: 27 wrz 2022, 18:36 NIGDY nie używaj do roztworów chemicznych butelek po produktach spożywczych.
18-to letnia single malt to produkt spożywczy czy nie, oto jest pytanie ;-) Na poważnie, jakieś rozwinięcie myśli powyższej?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: J.A. »

aka, bhp. Pisałem to w kontekście warsztatów w szkole.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: aka »

J.A. pisze: 28 wrz 2022, 06:59 aka, bhp. Pisałem to w kontekście warsztatów w szkole.
Ok, domyślam się, że chodzi o to by się ktoś nie napił utrwalacza. Słuszna uwaga, a warunkach domowych też się różne rzeczy mogą zdarzyć.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: PPaweł »

A poza tym to jakoś nie wygląda. Niby robimy poważne fotografowanie, a płyn lejemy z butelki z naklejką "Ptyś" :-/
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: jac123 »

PhiLiXer pisze: 27 wrz 2022, 18:29 Przesyłam już dość dawno obiecywany film z urządzonych przeze mnie warsztatów fotografii tradycyjnej w szkole. Jest to moja dawna szkoła podstawowa, i na pewno postaram się je zorganizować w szkole średniej, do której właśnie zacząłem chodzić, a będzie o tyle łatwiej, że jest w niej ciemnia :-)
Niepełnoletni uczeń potrafi zorganizować warsztaty z fotografii (tradycyjnej!) dla dzieci. Członkowie pewnego Stowarzyszenia Fotografów ("profesjonaliści") w Gdańsku nie potrafią. Ochoczo natomiast wyciągają łapki po wszelkie dotacje i darowizny.... To chyba jakiś znak czasów, a może po prostu zwykłe lenistwo.
W każdym razie gratulacje!
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: powalos »

PhiLiXer, widzę, że zestaw Nikona pięknie Tobie służy. Bardzo się cieszę, iż poszedł w tak kreatywne, młode ręce. Gratuluję i pozdrawiam.

P.S.
A i zladygin pewnie bardzo się cieszy.
Fan Pentax'a.
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: PhiLiXer »

jac123 pisze:
PhiLiXer pisze: 27 wrz 2022, 18:29 Przesyłam już dość dawno obiecywany film z urządzonych przeze mnie warsztatów fotografii tradycyjnej w szkole. Jest to moja dawna szkoła podstawowa, i na pewno postaram się je zorganizować w szkole średniej, do której właśnie zacząłem chodzić, a będzie o tyle łatwiej, że jest w niej ciemnia :-)
Niepełnoletni uczeń potrafi zorganizować warsztaty z fotografii (tradycyjnej!) dla dzieci. Członkowie pewnego Stowarzyszenia Fotografów ("profesjonaliści") w Gdańsku nie potrafią. Ochoczo natomiast wyciągają łapki po wszelkie dotacje i darowizny.... To chyba jakiś znak czasów, a może po prostu zwykłe lenistwo.
W każdym razie gratulacje!
Dziękuję. Nie sądzę, że ja nie jestem leniwy. Kondycja - u mnie tragedia. Najchętniej bym się całe dnie wylegiwał na łóżku, ale na pewno zaraz bym się podniósł z niego jeśli miałbym robić coś, co lubię. Leń nie działa w przypadku pasji. Dlatego dla mnie te warsztaty to nic ciężkiego, chyba ze chodzi o transport mojego sprzętu, na szczęście mam świetnych sąsiadów, na których zawsze mogę liczyć, podwieźli mi wszystko w obie strony :).
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

Warsztaty fotografii tradycyjnej w szkole.

Post autor: PhiLiXer »

powalos pisze: 01 paź 2022, 21:08 PhiLiXer, widzę, że zestaw Nikona pięknie Tobie służy. Bardzo się cieszę, iż poszedł w tak kreatywne, młode ręce. Gratuluję i pozdrawiam.

P.S.
A i zladygin pewnie bardzo się cieszy.
Tak, sprawdza się świetnie. Wachlarzykowe sterowanie bardzo mi się spodobało. A dla Pana Zbigniewa - ogromne podziękowania, za pomoc teoretyczną i praktyczną. Głównie dzięki ćwiczeniom praktycznym poczułem się dużo pewniej w procesie pozytywowym, ale zdobyłem również wiele ciekawej wiedzy. Dziękuję jeszcze raz :-) .
ODPOWIEDZ