Stary zegar ciemniowy w ebonitowej obudowie.

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

wojtekizk
-#
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2022, 07:06

Stary zegar ciemniowy w ebonitowej obudowie.

Post autor: wojtekizk »

Witam
Jestem tu nowy i założyłem konto właściwie tylko po to aby opublikować nowy temat na Forum.
Pozdrawiam wszystkich miłośników starej techniki fotograficznej, sam pamiętam czasy kiedy w piwnicy wywoływało się zdjęcia przy zasłoniętym kocem oknie i przy samodzielnie wykonanej żarówce ciemniowej (czerwony lakier spirytusowy na zwykłej Polam Piła) :-)
Robię właśnie porządki po zmarłym ojcu (ten nauczył mnie jak w całkowitej ciemności załadować koreks, zupełnie na czuja) ... i wpadł mi w łapy stary ebonitowy zegar ciemniowy. Jest sprawny. Odlicza czasy dość poprawnie, dodatkowo można wymienić elektrolity... ale póki co chciałbym zostawić wszystko w oryginale. Może ktoś pamięta taki zegar? Nie mam przy sobie zdjęcia tego cudeńka, ale obiecuję , że jeszcze dzisiaj je dodam :-) Są jeszcze kolekcjonerzy takich antyków? Jest ktoś zainteresowany? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Stary zegar ciemniowy w ebonitowej obudowie.

Post autor: Henry »

Może jakiś Elton? Powinien mieć tabliczkę z tyłu. Chyba że jakaś samoróbka.
Ja antyków nie zbieram - nie mam miejsca. Szczególnie takich, bo to się nadaje tylko na półkę. Chyba że ktoś robi pokazy dla dzieci jak wyglądał świat przed smartfonami i tabletami ;-)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Stary zegar ciemniowy w ebonitowej obudowie.

Post autor: technik219 »

Henry pisze: 12 lip 2022, 07:57 Chyba że ktoś robi pokazy dla dzieci jak wyglądał świat przed smartfonami i tabletami
Masz na myśli coś w rodzaju tego? ;-)
https://www.naszeszlaki.pl/archives/5849
Lux mea lex
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Stary zegar ciemniowy w ebonitowej obudowie.

Post autor: Henry »

Tak, dla młodzieży to mniej więcej ten sam okres czasu... ;-)
miki11
-#
Posty: 1475
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Stary zegar ciemniowy w ebonitowej obudowie.

Post autor: miki11 »

Może jakieś lokalne muzeum ma wątek tematyczny, tam chyba najlepsze miejsce dla takich eksponatów.
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ