Egipt w b&w

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

Danielaug pisze: 21 cze 2022, 20:15 zyli kiedy będą bo czekam. Nie naciskam...... tylko pytam.
Pewnie niebawem. Otrzymuje komunikaty ze brakuje mi miejsca na nowe zdjęcia, wiec bede musiał najpierw skasować inne, albo je przekierowywać. Zastanowie sie nad tym jak to ugryźć..
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Egipt w b&w

Post autor: aka »

oKuba pisze: 21 cze 2022, 21:20 albo je przekierowywać. Zastanowie sie nad tym jak to ugryźć..
Wyżej jest linkowane zdjęcie kolegi skpt - może pomoże?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

aka, Wiem jak ale leniwy jestem ;-) zapisywanie/ publikowanie na forum jest wygodne, ale jak widac sa ograniczenia..
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Egipt w b&w

Post autor: aka »

oKuba pisze: 21 cze 2022, 21:41 aka, Wiem jak ale leniwy jestem ;-) zapisywanie/ publikowanie na forum jest wygodne, ale jak widac sa ograniczenia..
Rozumiem doskonale...
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Egipt w b&w

Post autor: shovax »

technik219 pisze: 19 cze 2022, 20:43 A ja uważam, że te zdjęcia są za ciemne, za kontrastowe, za smoliste. Fotografowanie na tej szerokości geograficznej jest sporym wyzwaniem dla fotografa lubującego się w zdjęciach czarno-białych na materiałach klasycznych. Słońce pada tam pod większym kątem (prawie prostopadle ) dając smoliste cienie, prawie jak u nas na przełomie czerwca-lipca w południe. Jest problem z plastyką. Zdjęcie cz-b opiera się głównie na plastyce świateł i cieni, ich rozkładzie, Tu (i dla pocieszenia -na wielu zdjęciach innych autorów z tamtych rejonów) są cienie "jak obuchem w łeb" - przytłaczające, ciężkie, gniotące kompozycje w dół. Myślę, że należało zastosować materiał o wiele mniej kontrastowy, albo specjalną obróbkę obniżającą kontrast, albo jedno i drugie razem. Ewentualną dalszą korektę kontrastów (w górę lub w dół) dopracować już na etapie powiększania.
Takie jest moje osobiste zdanie w temacie tych zdjęć. Może się nie znam, może teraz tak się fotografuje żeby było "mięsiście", ale zrobiłbym to inaczej.
To bardzo konstruktywn akrytyka, wiec niech sie nikt nie czepia. Kolega pisze wyraznie, ze to jest JEGO odbior zdjec.
I ma tez racje, ze nie chdzi tylko odbior tworcy, ale tez widza. Jesli tworcy zalezy na wywolaniu jakiegos odbioru, albo na odbiorcy w ogole :D

Watek ciekawy, bo w sierpniu lece ze znajomymi do Maroka, i mam zamiar robic na techpanie, wiec bedzie baaaaardzo ciezko w odbirze :)

Osobicie bardzo lubie kontast, i zdjecia niby mi sie podobaja. Ale chcialbym to zobaczyc na papierze, na ekranie wygladaj tak jakos... cyfrowo.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Egipt w b&w

Post autor: jac123 »

No nie jest to tylko JEGO odbiór tych prac, więcej osób - odbiorców tak uważa. Nie wiem po co ludzie utrudniają sobie fotografowanie, dobierając taki a nie inny materiał do miejsc w których on się nie sprawdza. Po co znowu odkrywać Amerykę? Mi osobiście szkody by było zmarnować tak piękne ujęcia.
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Egipt w b&w

Post autor: shovax »

jac123 pisze: 30 cze 2022, 11:32 No nie jest to tylko JEGO odbiór tych prac, więcej osób - odbiorców tak uważa. Nie wiem po co ludzie utrudniają sobie fotografowanie, dobierając taki a nie inny materiał do miejsc w których on się nie sprawdza. Po co znowu odkrywać Amerykę? Mi osobiście szkody by było zmarnować tak piękne ujęcia.
mi chyba robienie 15 lat cyfra obrzydzilo chodzenie na latwizne i lubie sie pomeczyc ;)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 30 cze 2022, 11:32 Mi osobiście szkody by było zmarnować tak piękne ujęcia.
Wolnosc wyboru. Nie neguje tego, ze moze sie komus nie podobac czy ma inne preferencje estetyczne. Dzieki za konstruktywna krytyke, ale pozostane przy swojej interpretacji
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

Obrazek
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

Obrazek
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Egipt w b&w

Post autor: Henry »

oKuba pisze: 30 cze 2022, 18:44Wolnosc wyboru.
Jakiego wyboru? Wszystkie zdjęcia bez względu na motyw walisz tak samo.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Egipt w b&w

Post autor: miki11 »

Henry pisze: 20 lip 2022, 07:42 Jakiego wyboru? Wszystkie zdjęcia bez względu na motyw walisz tak samo.
Chyba jednak o inny wybór chodziło. Mnie się one podobają.
_________________
Łatwe nie cieszy
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Egipt w b&w

Post autor: Z_photo »

Henry pisze: 20 lip 2022, 07:42 Wszystkie zdjęcia bez względu na motyw walisz tak samo.
Tego rodzaju zarzut mógłbyś postawić wielu fotografującym, którzy wypracowali swój styl lub wierni są jakiejś konwencji.
A że nie każdemu konkretny styl odpowiada to insza inszość.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

Henry pisze: 20 lip 2022, 07:42 Jakiego wyboru? Wszystkie zdjęcia bez względu na motyw walisz tak samo.
Nie zajarzyles niestety. Mojego wyboru. To moj wybor jak fotografuje i jak zdjecia obrabiam
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Egipt w b&w

Post autor: rbit9n »

oKuba pisze:Obrazek
"cena strachu", oczywiście z 1953 r.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ