Źle się dzieje.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Źle się dzieje.

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 08 cze 2022, 22:18 Poza tym, atom w polskim wydaniu to w zasadzie to samo co import ropy czy gazu.
To tak, ale mi chodzi o stronę ekologiczną. Wydajną stronę ekologiczną, bo wiatraki to sobie można in dem Arsch powtykać, z tego się całego kraju nie zasili.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Źle się dzieje.

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 09 cze 2022, 06:40 wiatraki to sobie można in dem Arsch powtykać
Podobno w parlamencie EU trwają prace koncepcyjne nad samochodami elektrycznymi wyposażonymi w wiatraki, zamiast baterii ;-)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Źle się dzieje.

Post autor: jac123 »

aka pisze: 08 cze 2022, 11:53
jac123 pisze: 08 cze 2022, 08:41zakażą też
Nie bój, nie bój... wszystko ma swój kres, nawet największe szaleństwo ;-)
Łatwo tak mówić, a ludzkie życie przecież też ma swój kres.... :-(
Mój dziadek ponad 100 lat temu walczył pod Kijowem z czerwoną hołotą. 100 lat minęło i dalej pod Kijowej biją się z czerwonymi. Na dodatek neobolszewia jest już na Zachodzie. No i jak żyć?!
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Źle się dzieje.

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 08 cze 2022, 22:18
PPaweł pisze: 08 cze 2022, 18:34 No i bardzo dobrze, bo inaczej to jeszcze długo na energetykę jądrową, jak cywilizowaniu ludzie, nie przejdziemy.
Ale wiesz, że chodzi o wiatraki, a nie atom? Niemcy nie mają technologii, atomowej, bo zatrzymali sią z nią gdzieś w latach 90-tych uw, ale do sprzedania mają mnóstwo ekologicznych wiatraków.
Poza tym, atom w polskim wydaniu to w zasadzie to samo co import ropy czy gazu. Czyli niezależność energetyczna taka sobie.
Bo o ile jakieś tam złoża uranu w Polsce są, to już palić tym uranem w piecu jądrowym się nie da. trzeba mieć zakład wzbogacania paliwa. A na to nie ma zgody, bo jak się ma zakład wzbogacania paliwa, to można sobie zrobić na boku bombkę, a Polsce nie wolno posiadać broni jądrowej.
A więc cytując klasyka
Także tego
Dokładnie.
Od samego początku Niemcy opychały nam swoje wiatraki, w początkowych latach te używane, mało wydajne itp. W naszym klimacie i charakterystyce wiatrów wiatraki są średnio wydajne i nie rozwiązują problemu (podobnie fotowoltaika). Atom i owszem. Ale tak jak wspomniałeś skądyś trzeba brać paliwo i się uzależnić. Doświadczają tego teraz Węgry, którym elektrownię atomową stawiają ruscy, którzy samolotami dostarczają tam paliwo jądrowe. Pomimo blokady lotniczej samoloty z tym paliwem na Węgry niestety przepuściliśmy, może jakieś inne - ważne względy o tym zadecydowały, trudno stwierdzić.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Źle się dzieje.

Post autor: J.A. »

PPaweł pisze: 09 cze 2022, 06:40 To tak, ale mi chodzi o stronę ekologiczną.
Jakoś nie uśmiecha mi się marznięcie zimą ze świadomością dobrego uczynku ekologicznego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Źle się dzieje.

Post autor: aka »

J.A. pisze: 10 cze 2022, 07:33 dobrego uczynku ekologicznego
Świat zwariował. Była walka o pokój na świecie - już raczej nie obowiązuje. Jest walka o klimat - ciekawe co następne. "Ekologia" jako ideologia - to się nie może dobrze skończyć.
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Źle się dzieje.

Post autor: Ms. Robot »

Eksterminacja ludzkości przez obcą rasę ze względu na takie traktowanie tak rzadkiej planety jak Ziemia,
była już opisywana w literaturze w latach '60 (może i wcześniej) - nadal uważam to za konieczność,
szczególnie czytając te ekstremistyczne farmazony, tym bardziej śmieszne ze świadomością, że to tylko bicie piany,
pogadać każdy może, cytując tożsamego tym poglądom lecz już raczej nieświadomego klasyka:
"Są fakty i są opowieści". Ale wracając do wspomnianej powieści s-f to szambo jest wszędzie i wy jedni i drudzy tacy sami,
wy uniści i wy antyuniści, może Rosja w dalszej historii okaże się zbawcą Planety, może Putin to kukiełka Boga?

Wczoraj mąż opowiedział mi dowcip, który sobie wymyślił słuchając fragmentu relacji z sejmu:
"Tak słysząc o tej kości niezgody wpadłem na pomysł na zgodę narodową,
wystarczy że Prezes wymieni kota na psa, pies zje kość niezgody i po sprawie".

A w ogóle z tego co mi opowiadano kiedyś nie było tu polityki, a od dłuższego czasu o niczym innym tu nie czytam.
Może moderator zajmie się w końcu tymi trzema czy czterema trollami, którzy zdominowali teraz ten portal,
bo teraz to wygląda jak mównica partyjna, gdzie panowie kalkują to co usłyszą w TVP?
Przecież miało być o fotografii, chyba są inne tematyczne odpowiednie fora?
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Źle się dzieje.

Post autor: powalos »

I w tym muszę szanownej Ms. Robot przyznać rację. Rzeczywiście miało nie być o polityce. Na forum Pentax'a
po pierwszym wpisie odnoszącym się w jakikolwiek sposób do polityki, religii czy narodowości oraz t.p., temat zostałby zamknięty, usunięty a twórca posta powiadomiony o przyczynach reakcji administratora lub moderatora.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Źle się dzieje.

Post autor: aka »

powalos pisze: 10 cze 2022, 11:08szanownej
Ty tak poważnie czy dla jaj?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Źle się dzieje.

Post autor: powalos »

aka pisze: 10 cze 2022, 11:29 Ty tak poważnie czy dla jaj?
aka, musisz sam zdecydować. ;-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Źle się dzieje.

Post autor: Ms. Robot »

aka pisze: 10 cze 2022, 11:29
powalos pisze: 10 cze 2022, 11:08szanownej
Ty tak poważnie czy dla jaj?
Jak widzę nie tylko kalka słów, a również braku wychowania i tej szczególnej pogardy dla kobiet.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Źle się dzieje.

Post autor: aka »

powalos pisze: 10 cze 2022, 11:32
aka pisze: 10 cze 2022, 11:29 Ty tak poważnie czy dla jaj?
aka, musisz sam zdecydować. ;-)
Nic nie muszę bo moja decyzja to w jakiej sprawie by miała być? Spytałem by ciekawość zaspokoić.
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Źle się dzieje.

Post autor: Ms. Robot »

aka pisze: 10 cze 2022, 11:50
powalos pisze: 10 cze 2022, 11:32
aka pisze: 10 cze 2022, 11:29 Ty tak poważnie czy dla jaj?
aka, musisz sam zdecydować. ;-)
Nic nie muszę bo moja decyzja to w jakiej sprawie by miała być? Spytałem by ciekawość zaspokoić.
Elokwentny lub chociaż oczytany człowiek zauważyłby, że powalos użył figury retorycznej,
zatem raczej złośliwość i jad co zaćmiewa umysł niż ciekawość.
Tylko powodu nie rozumiem, nie warto jednak czerpać wzorców z polityków na zasadzie 'w kupie siła'.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Źle się dzieje.

Post autor: J.A. »

powalos pisze: 10 cze 2022, 11:08 I w tym muszę szanownej Ms. Robot przyznać rację. Rzeczywiście miało nie być o polityce. Na forum Pentax'a
po pierwszym wpisie odnoszącym się w jakikolwiek sposób do polityki, religii czy narodowości oraz t.p., temat zostałby zamknięty, usunięty a twórca posta powiadomiony o przyczynach reakcji administratora lub moderatora.
Widzę, że na forum pentaxa stosowano lewackie restrykcje. Są tematy tabu i o nich nie mówimy. Tak jest jak moderatorzy nie rdzą sobie z gawiedzią. (uwaga wtręt polityczny), tak jest również jak władza nie radzi sobie z obywatelami, wtedy zakazuje na potęgę.
A to nie jest problem, bo problemem nie jest temat rozmowy tylko rozmawiający.
Mam b. dobrego kumpla, morze wódki z nim wypiłem beczkę soli zjadłem. On jest z wrogiej opcji politycznej. Nigdy nie zdażyło się nam pokłócić o politykę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Źle się dzieje.

Post autor: powalos »

J.A., każdy nowy musi zapoznać się z zasadami panującymi na pentax.org.pl i tam właśnie jest wyjaśnione o czym nie powinno się pisać. Wszak to forum użytkowników danego systemu a nie platforma wymiany poglądów partyjnych. I to byłoby tyle na ten temat.
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ