Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: J.A. »

Ale oba razem :-)
Nie żeby Ci nie ufał.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
českotěšínský
-#
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2021, 09:49
Lokalizacja: Tschechoslowakei

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: českotěšínský »

Cześć,
czy ktoś może polecić jakieś ledy (chodzi mi o taśmę ledową, którą można po prostu podpiąć pod ładowarkę do telefonu, żeby nie trzeba było zasilacza osobnego, 10 albo 12 W chyba to jest) sprawdzone z czarno-białymi papierami plastikowymi Fomy? Nie wiem czy są do nabycia odpowiednie czerwone, czy trzeba brać RGB z zasilaczem i sterowaniem (wolałbym tego uniknąć, no ale jak trzeba to trzeba). Wolałbym wybrać oczywiście już jakieś sprawdzone przez Kolegów niż ładować kasę w coś co mi zaświetli papier :- )

Na razie znalazłem rozwiązanie typu Panel COB 72x LED 2W 12V albo PANEL LED COB LAMPA czerwona 240 LED 12V 24V 35W albo
Taśma LED CZERWONA 4,8W/1m diody SMD 3528 IP20 60 led/1m 12V IP20 ECO
- czy to jest godne rozważenia?

Dzięki i pozdrawiam
Ct
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: mrek »

českotěšínský pisze: 04 cze 2022, 13:28 czy ktoś może polecić jakieś ledy (chodzi mi o taśmę ledową
Na szybko polecę Ci czołówkę, która ma przełączenie na kolor czerwony. Zanim nabyłem Mirę, robiłem odbitki z Petzlem na czole, dla bezpieczeństwa mając reflektor skierowaną w górę, na jasny sufit. Na filmach w sieci, widziałem fotografów z czołówką na głowie normalnie świecącą w dół. Jak zrobisz prosty test to nabierzesz zaufania.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
českotěšínský
-#
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2021, 09:49
Lokalizacja: Tschechoslowakei

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: českotěšínský »

Dzięki za odpowiedź.

Chyba będę szukał czegoś bardziej budżetowego, dlatego właśnie pomysł z paskiem czy panelem led. Pytanie tylko czy każdy deklarowany jako czerwony jest bezpieczny, czy są jakieś parametry, których należy się trzymać przy wyborze właściwego.

Dziękuję,
Ct
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: J.A. »

Jeżeli czerwony to 660 nm. Ten będzie bezpieczny, o ile nie będzie go za dużo. Pamiętaj, że nie ma naprawdę bezpiecznego światła, jest tylko takie, które pozwala na bezpieczną pracę, przez określony czas.
Poza tym, w większości przypadków wystarczą ledy 605 nm, czyli pomarańczowe.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: Vitlich »

Art_Ro pisze: 04 lut 2022, 12:44 Jestem w trakcie montażu pierwszej partii 30 sztuk, od strony elektronicznej idzie fajnie, ale muszę czekać na elementy mechaniczne, tj. frezowanie ramek i wykonanie dyfuzorów z PMMA oraz uchwytów mocujących do ściany w firmie zewnętrznej. Mają duże opóźnienie, zakładam, że za cztery tygodnie dotrą te elementy do mnie. Zrobię baner i umieścimy go na KOREX-ie, to będzie dla Was widoczny.
Tak sobie rzucę, jak Ci idą prace? Zbliża się jesień, naturalna pora ciemniowania…
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

Chcę się podzielić moją radością: właśnie odebrałem dwie sztuki Arturowych lampek najnowszej generacji. To ich czwarta generacja. Wykonanie - czysta profesja. Możliwości: dwie barwy "pomarańczowa" i "czerwona", przełączane przyciskiem (po wyłączeniu zasilania wybór jest zapamiętywany). Regulacja jasności dla każdej barwy osobno przez ustawienie wybieraków o skoku 1/2 EV. Wybieraki są dostępne pod panelem z diodami po odkręceniu jednej śrubki.
Wymiary: 10x10x5,5 cm ("netto", do tego obrotowe ramię mocujące)
Zasilanie: 230V, kabel z wtyczką płaską i włącznikiem ok. 120 cm.

Później dorzucę jakieś zdjęcia. Artur na pewno napisze coś więcej.
darekdp1
-#
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: darekdp1 »

Czekam niecierpliwie...
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

darekdp1 pisze: 20 sie 2022, 19:45 Czekam niecierpliwie...
Hmmm... Nie wiem jak to zrobić: "przestrzeń na dysku przeznaczona na załączniki jest zapełniona".
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: oKuba »

zladygin pisze: 21 sie 2022, 09:45 Hmmm... Nie wiem jak to zrobić: "przestrzeń na dysku przeznaczona na załączniki jest zapełniona".
To chyba juz tylko wyzsza instacja moze pomoc ;-)

Na chwile obecna pozostaje inny serwer i linkowanie na korex
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

To jeszcze... Zdjęcia są takie sobie, ale widać co i jak. Ten wybierak, to się fachowo nazywa "zadajnik kodu". Od min. do max. mamy 10 stopni jasności co 1/2 EV, najjaśniejszy (poz. 9) jest więc 32x jaśniejszy od najciemniejszego (poz. 0) - o ile dobrze policzyłem.
Na moją prośbę Artur wprowadzi jeszcze jedno uzupełnienie: po naciśnięciu przycisku natężenie światła spadnie do określonej wartości: albo ustawionej "fabrycznie", albo zaprogramowanej przez użytkownika - to do przemyślenia. Na taką potrzebę wskazywał swego czasu w swoim blogu Hubert - przy pracy z odbitkami lithowymi (http://dadanmafak.blogspot.com/2020/11/ ... -s-v3.html)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: aka »

zladygin pisze: 20 sie 2022, 11:44 Chcę się podzielić moją radością: właśnie odebrałem dwie sztuki Arturowych lampek najnowszej generacji.
Podzielamy Twoja radość, ale na stronie producenta nic nie ma na temat tej lampy, że o cenie nie wspomnę. Masz egzemplarze przedprodukcyjne?
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

aka pisze: 21 sie 2022, 13:20
zladygin pisze: 20 sie 2022, 11:44 Chcę się podzielić moją radością: właśnie odebrałem dwie sztuki Arturowych lampek najnowszej generacji.
Podzielamy Twoja radość, ale na stronie producenta nic nie ma na temat tej lampy, że o cenie nie wspomnę. Masz egzemplarze przedprodukcyjne?
Tak, nie ma jeszcze nic. Artur montował je w ubiegłym tygodniu, stopniowo wysyła, realizując wcześniejsze zamówienia. Pierwsza seria wynosiła chyba z 30 sztuk, wiem, że jest realizowana następna. Cenę znam, nie mam uprawnień do jej upubliczniania - w mojej ocenie, biorąc pod uwagę znane mi parametry pracy, jakość wykonania i możliwości - nie jest wysoka.
Mam dwa egzemplarze, które zamówiłem chyba z dwa lata temu, gdy Artur rozpoczynał pracę nad tą lampka. Przymierzam się do testów praktycznych, ale muszę się pozbyć innych zobowiązań :-(

PS. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości: nie mam żadnego interesu w promowaniu tej lampy, podobnie, jak nie miałem, zachwalając zegary Costy. Za jedno i drugie płaciłem wg "cen rynkowych".
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: aka »

zladygin pisze: 21 sie 2022, 14:34 PS. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości: nie mam żadnego interesu w promowaniu tej lampy, podobnie, jak nie miałem, zachwalając zegary Costy. Za jedno i drugie płaciłem wg "cen rynkowych".
Interes to mają wszyscy zainteresowani i potencjalnie zainteresowani. Znaczy najpierw oczekujący, to może i w szerszej ofercie się pojawi. I Mira i zegary Costy nie muszą być promowane, mają swoje ugruntowane marki, byle były dostępne.
ODPOWIEDZ