fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

konradlbn
-#
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2022, 07:00
Lokalizacja: lublin

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: konradlbn »

Dzień dobry to mój pierwszy post tak że witam wszystkich
więc jestem kompletnym amatorem ale udało mi się już wywołać kilka negatywów i zrobić kilka odbitek rewelacji nie ma ale powoli
znajduje błędy poprawiam uczę się

dzisiaj spróbowałem wywołać Foma Fomapan 200/24 7 minut w 20 stopniach wywoływacz to fomadon lqr utrwalacz fomafix 3 minuty 20 stopni i niestety negatyw wyszedł całkowicie czysty tak jak by została sama folia chemia była nowa ostatnim razem używałem
Foma Fomadon PW 37 i fomafix również dla negatywu fomapan 200 i było wszystko dobrze może ktoś mi coś doradzić
dodam że aparat jest na pewno sprawny zrobiłem nim już kilka rolek z mniej lub bardziej zadowalającym efektem ale po wywołaniu zawsze coś było widać
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: technik219 »

Czy języczek, który zaczepia się do szpulki odbiorczej też wyszedł przezroczysty?
Lux mea lex
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: Z_photo »

Czy widać oznaczenia (napisy) na krawędzi filmu?
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
konradlbn
-#
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2022, 07:00
Lokalizacja: lublin

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: konradlbn »

cały film jest przezroczysty i napisów nie ma ponieważ film cięty z rolki zakupiony na allegro
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: J.A. »

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że najpierw utrwaliłęś, a potem wywołałeś.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
konradlbn
-#
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2022, 07:00
Lokalizacja: lublin

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: konradlbn »

raczej nie chodź sprawdzę dokładnie dzisiaj po pracy a wczoraj było już późno ale z tego co pamiętam wywoływacz jest koloru herbaty czy cos a utrwalacz bezbarwny
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: powalos »

konradlbn, nawet film cięty "z metra" powinien mieć czarną końcówkę rozbiegową. Ta przecież zawsze się zaświetli. podejrzewam też to co napisał J.A..
Fan Pentax'a.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: miki11 »

Z objawów tak to rzeczywiście wygląda.
_________________
Łatwe nie cieszy
konradlbn
-#
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2022, 07:00
Lokalizacja: lublin

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: konradlbn »

dziękuję za pomoc dał bym sobie rękę uciąć że nie ale wiadomo jak to jest :) a ręce to fajna rzecz zrobię kilka zdjęć pewnie w weekend a w poniedziałek ponownie spróbuję wywołać i zobaczę co wyjdzie ogólnie butelki mam opisane lqr w dodatku w nietypowej co do utrwalacza użyje nowego świeżo rozrobionego więc nie będzie mowy że coś jest pomylone rolkę też użyje ta co ostatnio mam nadzieję że to mój błąd bo zrobiłem większy zapas tego wywoływacza
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: oKuba »

LQR nie uzywalem ale LQN to naszybciej padajacy wywolywacz jakiego kiedykolwiek uzywalem, wiec sprawdz czy to przypadkiem nie tedy droga
konradlbn
-#
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2022, 07:00
Lokalizacja: lublin

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: konradlbn »

I raczej w nim jest problem wywołałem jeszcze jedna klisze fomy 100 i efekt lepszy ale tylko na tyle że coś było widać ale ledwo wczoraj za to była ostatnia próba miałem film rollei rpx 100 wywoływałem go 10.5m nie mogłem znaleźć nigdzie czasow wiec zrobilem to na oko :) i według mnie jest nieźle Obrazek
Załączniki
20220529_220057.jpg
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

fomadon lqr i całkowicie czysty negatyw

Post autor: shovax »

konradlbn pisze: 30 maja 2022, 06:49 I raczej w nim jest problem wywołałem jeszcze jedna klisze fomy 100 i efekt lepszy ale tylko na tyle że coś było widać ale ledwo wczoraj za to była ostatnia próba miałem film rollei rpx 100 wywoływałem go 10.5m nie mogłem znaleźć nigdzie czasow wiec zrobilem to na oko :) i według mnie jest nieźle Obrazek
uzywaj przeecinkow i kropek, bo to za meczace kodowac, gdzie konczy a gdzei zaczyna sie zdanie. jaka masz date waznosci na wywyolywaczu? mi juz dwa razy padl calkowicie.
ODPOWIEDZ