Taśmy filmowe

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Fredrixxon
-#
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2022, 15:43
Lokalizacja: Gdańsk

Taśmy filmowe

Post autor: Fredrixxon »

No i jak tam? Rok ciszy w wątku - odezwał się do kogoś polski Kodak? Można u nich coś kupić?
Na moje maile nie raegują, więc zakładam, że są martwi. Parę miesięcy temu kupiłem 5222 w UK, ale tanio to nie jest (z Vat-em i przesyłką). A o taśmie 60 mm można tylko pomarzyć. Co ciekawe, amerykanie na różnych forach pukają się w głowę, jak im ktoś z Europy mówi, że trudno dostać materiały Kodaka.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Taśmy filmowe

Post autor: J.A. »

W Polsce materiały Kodak rozprowadzała firma Panavision.
Już dawno zaprzestali, kilka lat temu kupiłem puszkę DoubleX i to były ostatnie materiały jakie mieli.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Fredrixxon
-#
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2022, 15:43
Lokalizacja: Gdańsk

Taśmy filmowe

Post autor: Fredrixxon »

Czyli Kodak wypiął się na Europę? Bo kolesie z Francji czy Estonii też często szukają gdzie kupić taśmy kodaka. Masakra jakaś.
Rozumiem, że 90% taśmy pożeraja produkcje typu James Bond (i to jest target dla tej firmy), ale przy całym wariactwie cenowym materiałów fotograficznych, zwylki szpulkonawijacze zrobili by im dodatkowe kilka procent. Nawet przy tych cenach taśm jakie są. Zaporowa jest tu tylko dostępność towaru. Zupełnie nie kumam.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Taśmy filmowe

Post autor: aka »

Fredrixxon pisze: 04 maja 2022, 12:41 Zaporowa jest tu tylko dostępność towaru.
Ci, którzy chcą kupują, ładują do kaset i sprzedają. Jest Double-x i Vision na allegro.
Fredrixxon pisze: 04 maja 2022, 12:41 Zupełnie nie kumam.
Najwyraźniej, ale pytanie czego? Zainteresowani jakoś są w stanie kupić te filmy w puszkach 122 m.
Fredrixxon
-#
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2022, 15:43
Lokalizacja: Gdańsk

Taśmy filmowe

Post autor: Fredrixxon »

Może jakieś informacje by kolega zapodał? Zamiast niegrzecznych komentarzy
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Taśmy filmowe

Post autor: aka »

Fredrixxon pisze: 04 maja 2022, 17:18 Może jakieś informacje by kolega zapodał?
Napisałem przecież, że są w Polsce osoby, które kupują od Kodaka filmu i mają je w ciągłej sprzedaży konfekcjonowane w kasety czyli. można kupić i jeszcze zarobić... Nie mam czasu na poszukiwanie źródła w EU, ale Niemcy są podejrzane...
Fredrixxon pisze: 04 maja 2022, 17:18 Zamiast niegrzecznych komentarzy
No bez przesady. Sprawiasz wrażenie, że nie potrzebujesz nic kupić albo po prostu tych filmów nie potrzebujesz w ilościach "hurtowych".
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Taśmy filmowe

Post autor: technik219 »

aka pisze: 04 maja 2022, 19:54 są w Polsce osoby, które kupują od Kodaka filmu i mają je w ciągłej sprzedaży konfekcjonowane w kasety
Nawet osoby z naszego forum ;-)
Lux mea lex
ODPOWIEDZ