(K) Rolleiflex 2.8

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

(K) Rolleiflex 2.8

Post autor: J.A. »

aka, zapytanie tak, ale już uzasadnienie wygląda słabo, zwłaszcza z informacją, że się śledzi portale i ma świadomość aktualnych cen. Dlatego je ze sobą zestawiem.
Zapytanie zupełnie mnie nie obeszło.
aka pisze: 22 kwie 2022, 12:59 że mnie coś "najdzie" i odpowiem na podobne zapytanie.
i podasz naprawdę okazyjną cenę, czy raczej bliższą rynkowej?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Rolleiflex 2.8

Post autor: aka »

J.A. pisze: 22 kwie 2022, 13:14 i podasz naprawdę okazyjną cenę, czy raczej bliższą rynkowej?
Podam cenę bliższą rynkowej, jednak nie sufitową z ofert wiszących miesiącami na portalach aukcyjnych. Dlaczego taką? To proste, ponieważ sam kupuję sprzęt w takich właśnie cenach. Ciekawe jest przeglądanie cen dokonanych sprzedaży na ebay czy allegro. Te ceny plus komentarze pomagają w podjęciu trafnej decyzji, no i "zimna głowa" nie zaszkodzi chociaż o to już niełatwo ;-)
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

(K) Rolleiflex 2.8

Post autor: bawy2 »

Witajcie,
Ponieważ post zyskał na popularności i to w kierunku, którego się nie spodziewałem, więc jestem zobowiązany odnieść się do Waszych postów. Na wstępie dziękuję za pomocne posty od osób, które chciały mi pomóc i jestem Wam za to wdzięczny. Mój wybór i decyzja o umieszczeniu ogłoszenia na forum była podyktowana bezpieczeństwem zakupu, ponieważ do osób z forumowego grona mam zaufanie i zakup nie jest obarczony ryzykiem. Jeden z forumowiczów, natomiast błędnie odczytał moje zamiary i potraktował mnie miarą, na którą nie zasłużyłem, więc nie będę się nad tym dłużej rozwodził. Pozdrawiam Was.
gogo1201
-#
Posty: 59
Rejestracja: 04 cze 2016, 08:59
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

(K) Rolleiflex 2.8

Post autor: gogo1201 »

Jerzy pisze: 21 kwie 2022, 08:01 bawy2, to szczera zawiść ;) Czy kontaktowałeś się z legendarnym sprzedawcą Rolków ze Stodoły p. Aleksandrem?
Niestety, Pana Aleksandra już z nami nie ma...
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Rolleiflex 2.8

Post autor: aka »

gogo1201 pisze: 01 maja 2022, 11:07 Niestety, Pana Aleksandra już z nami nie ma...
https://www.youtube.com/watch?v=W-2b_cxAQ1k
"... Leica przeminęła, wszystko przeminęło, wie Pan, a ten aparat został..."
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

(K) Rolleiflex 2.8

Post autor: bawy2 »

Świetny film! Ten człowiek to kawał historii, a każdy jego aparat to oddzielny rozdział. Kiedyś poszedłem naprawić Starta na ulicę Tamki do serwisu aparatów, przemiły Pan wziął śrubokręt i w chwil kilka naprawił problem, po czym stwierdził, że po numerach sądzi, iż on go montował w fabryce. Każdy aparat ma piękną historie i wplątane w tą historie jest czyjeś życie.
ODPOWIEDZ