Contax 139 Quartz - szukam instrukcji serwisowej

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Contax 139 Quartz - szukam instrukcji serwisowej

Post autor: miki11 »

Dawno temu otrzymałem takie niesprawne body. Wtedy pełniło rolę tylnego dekielka do Planara 1.7/50. Potem usiadłem do elektroniki tegoż aparatu i postawiłem ją na nogi na tyle, że wszystko zaczęło funkcjonować (poza losowo działającymi lub nie diodami światłomierza - chyba coś na stykach spustu). Wywołałem film testowy (dzisiaj o tym pisałem), aparat fajnie naświetlił film, czyli światłomierz i czasy mniej więcej się zgadzają. Ale spowodowałem problem. Otóż wyjmowałem z niego film po "ciemaku" i wsadziłem elegancko palec w listki migawki. No i one się zdefasonowały, a przy delikatnej próbie poruszania dźwignią naciągu coś lekko strzeliło i naciąg przeszedł do historii. Ja wiem, to awaria opisywana przez mechaników precyzyjnych jako "użytkownik był silny" :-) W zasadzie to body jest nieużywane, ale pomyślałem, że w celach edukacyjnych chętnie bym go rozebrał i podjął próbę naprawy. Szukam jakiegoś dobrego materiału serwisowego do tego modelu. Jeśli nie znajdę, body pójdzie za szybę w kredensie. W sumie jest tam od kilku lat.
_________________
Łatwe nie cieszy
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Contax 139 Quartz - szukam instrukcji serwisowej

Post autor: Z_photo »

miki11 pisze: 24 mar 2022, 10:44 (...) Szukam jakiegoś dobrego materiału serwisowego do tego modelu.
Tu znajdziesz: https://learncamerarepair.com/productli ... econdary=4
:->
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Contax 139 Quartz - szukam instrukcji serwisowej

Post autor: miki11 »

Dzięki, teraz widzę, że już tą witrynę kiedyś widziałem, ale to kilka lat temu.
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ