Moja galeria zdjęć

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 444
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Moja galeria zdjęć

Post autor: EE2 »

Witam wszystkich :-)
W tym temacie będę prezentował zdjęcia mojego autorstwa (oczywiście wykonane tradycyjną metodą)
Dworzec PKP w Stęszewie (zdjęcia zrobione lustrzanką Praktica EE2 + obiektyw Pentacon Auto 2.8/29 na filmie Fomapan 200)

Obrazek

Obrazek

Wieża ciśnień (zdjęcia zrobione drugim egzemplarzem EE2 + obiektyw Soligor Auto Zoom 1:4.5 75-260 również na Fomapan 200)

Obrazek

Obrazek

Drogowskaz na terenie WPN (Wielkopolski Park Narodowy) (także drugi egzemplarz EE2 + obiektyw Pentacon Electric 1.8/50)

Obrazek

Pozdrawiam
Paweł
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Moja galeria zdjęć

Post autor: technik219 »

Co chciałeś pokazać? Czy miałeś do przekazania jakąś konkretną opowieść? Czy chciałeś po prostu pokazać obiekt na sposób dokumentalny?
Pytam, bo po zdjęciach nie mogę poznać Twoich intencji.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Moja galeria zdjęć

Post autor: powalos »

Sądzę, że chce pochwalić się tym, że udaje mu się zrobić fotki dość zabytkowym sprzętem, który sam doprowadził do stanu używalności. Teraz czas na wciągnięcie się w samodzielna obróbkę negatywu. Skany też wymagają dopieszczenia, bo to tylko odwrócenie negatywu. Na efekty "artystyczne" przyjdzie swój czas. Próbuj dalej EE2 i nabieraj doświadczenia. Poznaliśmy się osobiście i wiem z jaką pasją podchodzisz do nowego hobby.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 444
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Moja galeria zdjęć

Post autor: EE2 »

Witam wszystkich :)
Po prostu chciałem podzielić się swoimi zdjęciami wykonanymi dość wiekowym sprzętem, będę co jakiś czas wrzucał do tego tematu zdjęcia mojego autorstwa :) Tak jak Powalos napisał zaczynam dopiero przygodę z tym hobby, docelowo zamierzam samemu wywoływać negatywy, póki co testuję sprzęt i staram się robić coraz lepsze fotki. Część z tych fotek można powiedzieć, że ma charakter dokumentalny :)
Jeśli stworzyłem temat w złym dziale to proszę adm o przeniesienie do działu właściwego.

Pozdrawiam
Paweł
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Moja galeria zdjęć

Post autor: Vitlich »

Czyli ten zaciek, czy paluch, czy co to jest na tym zdjęciu z wieżą to ci zrobili w labie? To ja bym tam nie wracał. Z ciekawości, skany też z labu, czy sam robiłeś? Bo paprochów dużo, i jak lab zostawił, to trochę siara (zresztą tak samo jak ten "artefakt" o którym pisałem). A jak Ty, to nie zostawiaj :-P.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 444
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Moja galeria zdjęć

Post autor: EE2 »

Zacieki to robota fotolabu, paprochy też. Skanowałem sam :) Rysy to niestety na 99% wada materiału jaki używam (kupiony na allegro od użytkownika, który przewija z dużej szpuli do kasetek i każda ostatnia klatka z tych kasetek jest z brzegu zaświetlona). Do tamtego fotolabu na pewno już nie wrócę :)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Moja galeria zdjęć

Post autor: Vitlich »

Rysami się bardzo nie przejmuj, one potrafią się też zdarzyć na firmowo pakowanym materiale. Jak już dojdziesz do robienia powiększeń, to jest szansa że ich nie będzie widać i tak, zależy od powiększalnika jaki wybierzesz. A paprochy też zawsze jakieś będą (chociaż zdecydowanie nie powinno być aż tyle), ale o nie trzeba zadbać stempelkiem w gimpie/photoshopie, albo pędzelkiem na odbitce. Żeby nie było, że tylko marudzę, to powodzenia w nowym hobby :-) , fajne jest, zwłaszcza jak się ma zapał żeby się uczyć, można duużą satysfakcję potem z niego wynieść, jak to z hobby bywa ogólnie chyba
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 444
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Moja galeria zdjęć

Post autor: EE2 »

W pierwszej kolejności chcę opanować samodzielne wywoływanie negatywów, powiększenia to dalszy etap :) Póki co czytam, przeglądam forum i powoli będę zabierał się do kompletowania sprzętu :)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Moja galeria zdjęć

Post autor: technik219 »

Praktica MTL-5 a tym bardziej EE-2 to nie jest aż tak "wiekowy" sprzęt. Sam miałem PLC-3 i jak u kolego zobaczyłem EE-2 to mi się oczy zaświeciły.
Nie masz, Kolego, wyjścia - musisz opanować samodzielną obróbkę filmów. "Laby" to porażka. To nic trudnego,, ludzie robią to od 180 lat ;-) No i koniecznie musisz pracować nad swoim fotograficznym okiem. Koniecznie.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Moja galeria zdjęć

Post autor: rbit9n »

EE2 pisze:Zacieki to robota fotolabu, paprochy też. Skanowałem sam :) Rysy to niestety na 99% wada materiału jaki używam (kupiony na allegro od użytkownika, który przewija z dużej szpuli do kasetek i każda ostatnia klatka z tych kasetek jest z brzegu zaświetlona). Do tamtego fotolabu na pewno już nie wrócę :)
no to salesman ma lichą ładowarkę, bo są takie, które nie naświetlają ostatniej klatki, nawet w Olympusie XA można bez obawień naświetlać do oporu.
że o rysowaniu nie wspomnę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 444
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Moja galeria zdjęć

Post autor: EE2 »

Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się jakoś tych zacieków? Przeglądam forum i znajduje sposoby na zapobieganie ich powstawaniu na etapie obróbki filmu, ale co w przypadku jak mam już wywołane filmy z zaciekami?

Pozdrawiam
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Moja galeria zdjęć

Post autor: powalos »

Zacieki są tylko po stronie bez emulsji. Możesz wziąć np. taką łatkę od czyszczenie okularów (antystatyczną) i przetrzeć delikatnie, kładąc odcinek filmu na np. na blacie stołu i podkładają pod stronę światłoczułą folię lub pergamin od archiwizowania negatywów. Powinno dać się usunąć.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 444
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Moja galeria zdjęć

Post autor: EE2 »

Witam ponownie i przedstawiam kolejne kilka zdjęć ode mnie :) Po raz kolejny Foma Fomapan 200 naświetlany na 200 ASA i wywołany jako 200 w wywoływaczu FX-39 przez Kolegę Powalos, któremu serdecznie dziękuję za wywołanie już drugiej mojej rolki, cenne wskazówki na temat fotografii analogowej, sporo fajnych prezentów i miłą rozmowę :) Na 99% następną rolkę będę wywoływać już samodzielnie :)
Przepraszam za "paproszki" na skanach - muszę jeszcze z tym powalczyć :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
ODPOWIEDZ