przyszłość fotografii analogowej

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: oKuba »

Ta cala dyskusja tanio-drogo to wg. takie porownywanie gruszki i pietruszki.

Oczywiscie, gdy robi sie zdjecia smartphonem to analogowo zawsze bedzie drozej. Ale juz kupujac wysokiej klasy cyfrowy sprzet fotograficzny, ktory traci na wartosci w oczach (przynajmniej jesli chodzi o korpusy) to nie mam wrazenia, ze analogowa fotografia jest drozsza od cyfrowej.
aka
-#
Posty: 5588
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: aka »

Bokeh pisze: 03 lut 2022, 18:48 jeszcze będzie renesans filmu 8mm
No tak będzie skoro mówi to Człowiek Renesansu...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: J.A. »

Bokeh, Renesans w niszy.
Pięknie to ująłeś, choć to oksymoron.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: skpt »

J.A. pisze: 03 lut 2022, 19:26 Renesans w niszy.
Poproszę o wykusz. Jaśniej będzie i widoki na przyszłość lepsze. ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: J.A. »

oKuba pisze: 03 lut 2022, 18:55 Ta cala dyskusja tanio-drogo to wg. takie porownywanie gruszki i pietruszki.

Oczywiscie, gdy robi sie zdjecia smartphonem to analogowo zawsze bedzie drozej. Ale juz kupujac wysokiej klasy cyfrowy sprzet fotograficzny, ktory traci na wartosci w oczach (przynajmniej jesli chodzi o korpusy) to nie mam wrazenia, ze analogowa fotografia jest drozsza od cyfrowej.
dla mnie dyskutowanie o drogim hobby jest dość zabawne. Rozumiem dyskusję na poziomie biznesu. Fotoreporter ogranicza koszty i czas, to ma sens, ale jak kto mówi, źe zrezygnuje z jakiegoś hobby bo jest drogo, to bez obrazy od sztycha proponuję mu oglądanie tv, bo to jedno z najtańszych hobby jakie znam.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: Bokeh »

Fotografia tradycyjna jest w niszy. W tej niszy praktycznie nie ma już filmowania, bo prawie wymarło. Ale nadejdzie taki dzień, że w tej naszej fotograficznej niszy ten nurt rejestracji rzeczywistości przybierze na sile.
Taki to renesans miałem na myśli, nic więcej :roll:
;-)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: mrek »

Bokeh pisze: 03 lut 2022, 18:48 Moim zdaniem, to nie tylko tradycyjna fotografia nie zginie, to jeszcze będzie renesans filmu 8mm a nawet 16mm
Kurde, bardzo mnie zmartwiłeś bo Arriflex 16 mm to moje marzenie od ub. wieku od czasu AKF Nowa Huta. Dla jej kształtu. Marzyłem o Canon A1 - miałem, o OM2 - miałem, T70 - posiadałem, o EOS'ach miałem je prawie wszystkie i nadal mam, a ta cholera ciągle poza moimi finansami. Nawet zepsuta.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: Bokeh »

No tak, ciągle mamy nadzieję, że te bezużyteczne przedmioty w końcu stracą wartość.
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: Bokeh »

Ciekawe ile w tym prawdy?
ORWO coś tam obiecuje.

https://kosmofoto.com/2021/08/orwo-conf ... e-of-2022/
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: oKuba »

Bokeh pisze: 07 lut 2022, 12:49 ORWO coś tam obiecuje.
Jak na razie to oglosili 1 lutego bankructwo. Chociaz twierdza, ze to nic nie wnosi i ze wszystko jest ok. Dementi bylo na instagramie
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: zladygin »

Fotografia analogowa wraca do fotografii profesjonalnej. Klienci coraz częściej oczekują prac właśnie w takiej technologii.
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: oKuba »

zladygin pisze: 07 lut 2022, 13:44 Fotografia analogowa wraca do fotografii profesjonalnej. Klienci coraz częściej oczekują prac właśnie w takiej technologii.
Oby. Mam taka nadzieje. Jesli faktycznie w te strone szedl by rozwoj, to nie bedzie problemow z zaopatrzeniem w filmy, chemie a moze i kiedys w nowy sprzet fotograficzny, nie na poziomie Lomo.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: zladygin »

oKuba pisze: 07 lut 2022, 13:49
zladygin pisze: 07 lut 2022, 13:44 Fotografia analogowa wraca do fotografii profesjonalnej. Klienci coraz częściej oczekują prac właśnie w takiej technologii.
Oby. Mam taka nadzieje. Jesli faktycznie w te strone szedl by rozwoj, to nie bedzie problemow z zaopatrzeniem w filmy, chemie a moze i kiedys w nowy sprzet fotograficzny, nie na poziomie Lomo.
To wiem od człowieka, który jest z branżą ściśle związany. Nie niedoceniałbym też nurtu "lomo". To przecież on buduje świadomość "przeciętnego" użytkownika i kształtuje jego potrzeby.
Dobrym znakiem jest rozwój ADOXa.
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: oKuba »

zladygin pisze: 07 lut 2022, 14:11 Nie niedoceniałbym też nurtu "lomo"
Nie neguje go, jest wazny, ale to nie sprzet, ktory mnie interesuje i zyczylbym sobie jakas nowa lustrzanke na przyklad wraz z jakims nowoczesnym rozwiazaniem na miare 2022 roku.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

przyszłość fotografii analogowej

Post autor: zladygin »

oKuba pisze: 07 lut 2022, 14:14
zladygin pisze: 07 lut 2022, 14:11 Nie niedoceniałbym też nurtu "lomo"
Nie neguje go, jest wazny, ale to nie sprzet, ktory mnie interesuje i zyczylbym sobie jakas nowa lustrzanke na przyklad wraz z jakims nowoczesnym rozwiazaniem na miare 2022 roku.
Pisałem w kontekście ogólnego trendu, nie zaś z punktu widzenia indywidualnych potrzeb. Wydaje mi się, że rok 2022 to raczej dalsza cyfryzacja fotografii i tu idzie główny nurt działań "softwarowych" - bardziej wydajne matryce lub inne czujniki światła, sztuczna inteligencja, itp. One istnieją, pytanie, kiedy zejdą na ziemię z kosmosu lub wojska.
W aparatach analogowych nie spodziewałbym się dalszego rozwoju, choć w niszowych ośrodkach pojawiają się ciekawe rozwiązania. Z bardziej interesujących - modele aparatów LF z... autofokusem
Ciekaw jestem, czego oczekiwałbyś po lustrzance a.d. 2023.

edit: https://www.instagram.com/conflict.cameras/

edit 2: cotygodniowy przegląd nowości, tu odcinek z 2 lutego: https://www.youtube.com/watch?v=tmgbhs3h3Tk
ODPOWIEDZ