Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 23 gru 2021, 09:16 A tos goscia pocieszyl!
Wcale nie, napisałem przecież:
4Rider pisze: 23 gru 2021, 08:29 no takie małe osobiste poprawy wciąż możliwe,
Chodziło mi bardziej o kondycję ludzkości, nie trudno zauważyć tendencje jak sto lat temu,
oczywiście na innym poziomie, być może ostatecznym, ale bal jeszcze trochę będzie trwał, więc tańczmy ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 23 gru 2021, 09:31 Wcale nie, napisałem przecież:
Istny motywator! :mrgreen:
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: PPaweł »

Bokeh pisze: 22 gru 2021, 22:43 Nawet jak dodał jedno zero za dużo to i tak mocno przesadził.
Kiedyś pytałem kogoś, kto wystawiał Fenixa IIb za jakieś kosmiczne pieniądze, 2000 czy coś, skąd takie pomysły. No więc w przypadku tego Fenixa to to było celowane w kolekcjonera, bo IIb to faktycznie rzadka wersja. Podobno już jedna taka sztuka się tej pani udała i faktycznie, na zdjęciach z wcześniejszej zakończonej aukcji był chyba inny aparat. Ale czy w tym Starcie jest coś unikalnego to nie wiem (i nie chce mi się sprawdzać :-) ).
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: zladygin »

PPaweł pisze: 23 gru 2021, 10:13 Ale czy w tym Starcie jest coś unikalnego to nie wiem (i nie chce mi się sprawdzać :-) ).
Jest doskonała książka o polskich aparatach fotograficznych. Też mi się nie chce sprawdzać, ale było o tym na forum.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: aka »

zladygin pisze: 23 gru 2021, 13:00 Jest doskonała książka o polskich aparatach fotograficznych.
Ano jest. Dla zainteresowanych załącznik. Tu akurat jest z znaczek WZFO jak i napis "MADE IN POLAND".
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: zladygin »

aka pisze: 23 gru 2021, 13:48 Tu akurat jest z znaczek WZFO jak i napis "MADE IN POLAND"
No to dla kolekcjonera oferta z allegro może być warta grzechu.

Prawdę mówiąc, zapłaciłby każdą cenę (no, bez przesady), za vol. 2 #1 i #2 czasopisma "Pinhole Journal". Poza tymi dwoma (to pierwsze w ogóle) mam komplet.

Poprawka - brakuje mi jeszcze rocznika 1 (chyba trzy numery vol. 1 #1, #2 i #3)
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: Bokeh »

Niech mi ktoś powie, skoro filmowanie na materiałach światłoczułych praktycznie wymarło już do końca to skąd takie ceny używanych koreksów na 16 i 8 mm?
Jeszcze 10 lat temu można to było kupić z 10 razy taniej.
Dziś nawet trudno znaleźć jakikolwiek koreks tego typu na rynku bez względu na cenę, bo to co znalazłem poniżej to jakieś kuriozum, że w ogóle to ktoś jeszcze ma na sprzedaż. Naprawdę jestem w szoku. Bo jak bym nie był w bardzo złej sytuacji finansowej to ten tańszy koreks kupiłbym w podskokach mimo absurdalnej ceny.
Rodzi się też kolejne pytanie, dlaczego taki patterson czy Jobo albo keiser, nie chcą takiego czegoś produkować, bo z tego co widzę to byliby chętni nawet za ceny 3-4 krotnie wyższe niż do klasycznych filmów, które te firmy ciągle produkują?

Ja wszystko rozumiem, ale tego nie:

https://www.olx.pl/d/oferta/koreks-tank ... 528741196c

Tu juz bardziej optymistycznie ale ciągle przynajmniej o 2 razy za dużo:

https://www.olx.pl/d/oferta/koreks-tank ... 528741196c
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: oKuba »

Bokeh pisze: 01 lut 2022, 12:28 Rodzi się też kolejne pytanie, dlaczego taki patterson czy Jobo albo keiser, nie chcą takiego czegoś produkować
Po prostu dla takich firm to nie jest zaden rynek. Analogowcow fotografow jest malo a co dopiero analogowcow filmowcow. Tutaj czasami w ogloszeniach czy na pchlich targach takie koreksy mozna dostac za darmo lub za symbolicznego euro
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: Bokeh »

oKuba pisze: 01 lut 2022, 12:55
Bokeh pisze: 01 lut 2022, 12:28 Rodzi się też kolejne pytanie, dlaczego taki patterson czy Jobo albo keiser, nie chcą takiego czegoś produkować
Po prostu dla takich firm to nie jest zaden rynek. Analogowcow fotografow jest malo a co dopiero analogowcow filmowcow. Tutaj czasami w ogloszeniach czy na pchlich targach takie koreksy mozna dostac za darmo lub za symbolicznego euro
Taaaaaak??? :shock: :shock: :shock:
To się piszę. Na własny użytek, nie na sprzedaż.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: oKuba »

Bokeh, Nie ma sprawy. Rozgladne sie i jesli cos bedzie to dam Ci znac. Widzialem juz kilka razy, ale to nie moja dzialka
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: Bokeh »

oKuba pisze: 01 lut 2022, 13:12 Bokeh, Nie ma sprawy. Rozgladne sie i jesli cos bedzie to dam Ci znac. Widzialem juz kilka razy, ale to nie moja dzialka
To bardzo dziękuję. Miło mi.
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: shovax »

Bokeh pisze: 01 lut 2022, 12:28 Niech mi ktoś powie, skoro filmowanie na materiałach światłoczułych praktycznie wymarło już do końca to skąd takie ceny używanych koreksów na 16 i 8 mm?
Jeszcze 10 lat temu można to było kupić z 10 razy taniej.
Dziś nawet trudno znaleźć jakikolwiek koreks tego typu na rynku bez względu na cenę, bo to co znalazłem poniżej to jakieś kuriozum, że w ogóle to ktoś jeszcze ma na sprzedaż. Naprawdę jestem w szoku. Bo jak bym nie był w bardzo złej sytuacji finansowej to ten tańszy koreks kupiłbym w podskokach mimo absurdalnej ceny.
Rodzi się też kolejne pytanie, dlaczego taki patterson czy Jobo albo keiser, nie chcą takiego czegoś produkować, bo z tego co widzę to byliby chętni nawet za ceny 3-4 krotnie wyższe niż do klasycznych filmów, które te firmy ciągle produkują?

Ja wszystko rozumiem, ale tego nie:

https://www.olx.pl/d/oferta/koreks-tank ... 528741196c

Tu juz bardziej optymistycznie ale ciągle przynajmniej o 2 razy za dużo:

https://www.olx.pl/d/oferta/koreks-tank ... 528741196c
wydrukuj 3d. kolega robi na 8 i 16mm, i najprosciej bylo wydrukowac taki koreks :)
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: PPaweł »

Bokeh pisze: 01 lut 2022, 12:28 skąd takie ceny używanych koreksów na 16 i 8 mm?
No bo to towar dla pasjonatów, którzy są skłonni wydać każde pieniądze :-)
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: Bokeh »

Na to wygląda.
Musieli ludzie powyrzucać masę tych przedmiotów, bo nawet podaż jest strasznie mała, rzekłbym zerowa.
Dla mnie ogromnym zdumieniem jest brak tych koreksów.
Dużo naczytałem się o kamerach 16mm Krasnogorsk-3.
Kapitalna kamera. Tylko co z tego, jak jej nigdzie w Polsce nie dostaniesz, a jak już to na ebajach chodzi od 1500 zł (nie wiadomo w jakim stanie) do 2500 zł.
Ponoć to pancerne urządzenia z fantastyczną optyką, które nagrywają piękne filmy.
Rosyjscy kosmonauci zabierali je na MIR.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: PPaweł »

Wiesz, kamery to nie aparaty, to już całkiem niewielu ludzi miało.
ODPOWIEDZ