Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Najnowsze (tegoroczne) nabytki to uzupełnienie kolekcji Minolty + Miranda:
[te na M są najfajniejsze: Mamiya, Minolta, Miranda 🌹🌼🌻]*

Minolta Alfa Sweet QD (srebna, panorama + datownik, pudełko, pasek, papiery)
Minolta AF 24-50/4 RS (to ta nowsza szybsza i lżejsza wersja z lat '90)
Minolta Hi-Matic SD (wersja z datownikiem, czarna)
Miranda Sensorex II (czarne body) - mam do niej 35/2.8

Jak na razie wszystko na terenie EU, oprócz obiektywu -> desde Reino Unido 🥃
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Ze świeżego ebajowego niuslejtera właśnie zakupiłem takie rzadkie maleństwo, czarna i prawie nieużywana:
MU.jpg
Una sola persona por 1m, una pareja por 1,5m, un trío por 3m y una montaña por infinito. ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: zladygin »

Kiedy otwierasz muzeum?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

zladygin, e jeszcze trochę, ale ograniczam już zakupy tylko do tych marek na literkę M,
głównie: Mamiya, Minolta i Miranda ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

A do mnie właśnie doszedł mint FM2/T z Japonii. Przesyłka szła od poniedziałku do dzisiaj rana. Co ciekawe - wczoraj poszedł na odprawę i okazało się, że cła i VAT nie doliczyli. W opisie napisałem "Korpus aparatu fotograficznego na materiał światłoczuły", zgodnie z prawdą zresztą (obiektyw ze zdjęcia kupowałem w kraju). Aż żal go teraz synowi oddawać, ale niech ma - każdy miłośnik prawdziwej fotografii z tego pokolenia to prawdziwy skarb.
IMG_0899.jpeg
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

kal800, Piekny egzemplarz i jak widac w idealnym stanie. Gratuluje.

Ja tez nie musialem zaplacic oplat celnych za sprzet dostarczony Fedexem. Albo faktycznie udalo sie, albo nadejdzie jakas niespodzianka od Fedexu. Zobaczymy
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Z doświadczenia jak się nie zaplacilo to się nie zapłaci, ale u nas Fedex (DHL tez) przed dostarczeniem każe wysyłać deklaracje celna razem z dowodem zakupu (screen na ten przyklad) czego wymaga podobno UC.
Z drugiej strony często podatek pobiera od razu ebay (z UK i USA praktycznie zawsze, a z Japonii różnie).
Na PP mam złożone natomiast pełnomocnictwo i wszelkie odprawowe rzeczy PP robi za mnie pobierając opłatę kilkanaście PLNa.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider, U mnie jest roznie. Zazwyczaj tak jak piszesz, ale i zdarzylo mi sie kilka razy placic pozniej, otrzymujac rachunek z Fedexu. Tylko Fedex tak czasami dziala
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

oKuba pisze: 28 sty 2022, 11:01 kal800, Piekny egzemplarz i jak widac w idealnym stanie. Gratuluje.

Ja tez nie musialem zaplacic oplat celnych za sprzet dostarczony Fedexem. Albo faktycznie udalo sie, albo nadejdzie jakas niespodzianka od Fedexu. Zobaczymy
Nie zapłacisz - rok temu jak zamawiałem pióro z USA za jakieś $100, to kazali mi zapłacić vat i przelać to na ich konto zanim wydali przesyłkę. Teraz w mejlu pisali z kolei, że jest możliwość zapłaty za cło u kuriera gotówką. Pewnie Fedex ma dobrą agencję celną i duży przerób, więc część towaru idzie "pod radarem"
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

kal800 pisze: 28 sty 2022, 11:16Nie zapłacisz
Jak juz pisalem, kilka razy na przestrzeni ostanich lat musialem zaplacic. Rachunkek pojawial sie po ok. dwoch tygodniach.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 sty 2022, 11:18
kal800 pisze: 28 sty 2022, 11:16Nie zapłacisz
Jak juz pisalem, kilka razy na przestrzeni ostanich lat musialem zaplacic. Rachunkek pojawial sie po ok. dwoch tygodniach.
No bo kal800 może nie wie że Ty z Niemiec, stąd te różnice.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: kal800 »

4Rider pisze: 28 sty 2022, 11:23
oKuba pisze: 28 sty 2022, 11:18
kal800 pisze: 28 sty 2022, 11:16Nie zapłacisz
Jak juz pisalem, kilka razy na przestrzeni ostanich lat musialem zaplacic. Rachunkek pojawial sie po ok. dwoch tygodniach.
No bo kal800 może nie wie że Ty z Niemiec, stąd te różnice.
To diametralnie zmienia postać rzeczy. Zresztą jest to jak najbardziej pragmatyczne - po co opóźniać procedurę, lepiej doręczyć i kwitologię ogarnąć w tak zwanym międzyczasie. Różnica tylko taka, że Niemiec zapłaci rachunek na 99%, a tutaj niekoniecznie...
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

kal800 pisze: 28 sty 2022, 10:53 Przesyłka szła od poniedziałku do dzisiaj rana.
A tymczasem w Polsce jak w lesie, już drugi tydzień czekam na książkę zamówioną 14 stycznia. Już nigdy więcej nie skorzystam z przesyłki Orlen [tfu!] :evil:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

kal800 pisze: 28 sty 2022, 12:02 Różnica tylko taka, że Niemiec zapłaci rachunek na 99%, a tutaj niekoniecznie...
Tak? A niby jak? Prawo karno-skarbowe się kłania. Niemiło jest po jakimś czasie musieć wyrazić żal i zapłacić 1000 zł ekstra...
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 28 sty 2022, 12:20 Już nigdy więcej nie skorzystam z przesyłki Orlen [tfu!]
E tam... Ja dostałem po dwóch dniach. Za to przesyłka z US leżała na poczcie miesiąc po odprawie celnej i jeszcze PP naliczyła powtórnie VAT zapłacony na ebay, ale ebay zwrócił następnego dnia po zgłoszeniu żądania zwrotu. Nie ma reguły co do jakości usług.
ODPOWIEDZ