Wizjer w Yashica GSN

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: aka »

Niebieskawe zabarwienie obrazu w wizjerze GSN to norma czy inna przyczyna np. wiek sprzętu?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: rbit9n »

a masz japoński, czy hongkoński? ten drugi miał literkę H przy numerze serii.

w każdym razie, miałem japońską 35GS, teraz mam tylko hongkońską 35GSN i ta GS miała nieco ciemniejszy i bardziej niebieski wizjer niż GSN. może tu jest clou sprawy?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: oKuba »

aka, Moja GSN z H. ma lekko niebieski odcien wizjera.
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 25 sty 2022, 09:42 a masz japoński, czy hongkoński? ten drugi miał literkę H przy numerze serii.

w każdym razie, miałem japońską 35GS, teraz mam tylko hongkońską 35GSN i ta GS miała nieco ciemniejszy i bardziej niebieski wizjer niż GSN. może tu jest clou sprawy?
Ma H przy numerze. Czyli jest jak w Twojej byłej japońskiej. Ta szybka z przodu jest taka niebiesko-szara, podobnie ta na CdS. Wizjer jest nieco ciemnawy. Mam maluszka VF 135 i tam z kolei wizjer jest bardzo jasny z zabarwieniem lekko różowym, takim majtczanym.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: rbit9n »

faktycznie, aż wyjąłem 35GSN z szafy i jest niebieskawy, ale na bank 35GS był ciemniejszy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: aka »

oKuba pisze: 25 sty 2022, 09:47 aka, Moja GSN z H. ma lekko niebieski odcien wizjera.
A jest trochę ciemnawo? Tak w porównaniu do Leici?
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: oKuba »

aka pisze: 25 sty 2022, 09:53 A jest trochę ciemnawo? Tak w porównaniu do Leici?
Tak. Zdecydowanie. Powiedzial bym o faktor 1
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: rbit9n »

Leiki nie mam, mam FED'a, ale tak głęboko ukrytego, że nie chce mi się go wyjmować. ale mam XA w kieszeni.

Obrazek


35GSN

Obrazek
XA


jak się patrzy na wizjer Olympusa z oddali, to widać tam lekko fioletowy filtr.

w każdym razie w przypadku dalmierzy chodzi o zwiększenie kontrastu między niebieskawym wizjerem, a żółtawą plamką i ramkami. w Olku ten kontrast jest czasem za mały.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: aka »

oKuba pisze: 25 sty 2022, 09:57
aka pisze: 25 sty 2022, 09:53 A jest trochę ciemnawo? Tak w porównaniu do Leici?
Tak. Zdecydowanie. Powiedzial bym o faktor 1
Tak podejrzewałem. Nawet ten VF 135 jest zadziwiająco jasny i z wyraźną plamką.
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 25 sty 2022, 09:59 w przypadku dalmierzy chodzi o zwiększenie kontrastu między niebieskawym wizjerem, a żółtawą plamką i ramkami
Ok. A przy okazji - pomijając wpływ paralaksy, to obraz w ramkach odpowiada klatce filmu?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: rbit9n »

aka pisze:
rbit9n pisze: 25 sty 2022, 09:59 w przypadku dalmierzy chodzi o zwiększenie kontrastu między niebieskawym wizjerem, a żółtawą plamką i ramkami
Ok. A przy okazji - pomijając wpływ paralaksy, to obraz w ramkach odpowiada klatce filmu?
jeśli ramki się ruszają, to tak. w mojej były zacięte i na początku miałem niezłą paralaksę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: 4Rider »

Tal color está presente en la mayoría de telémetros, pero no solo eso, no es más que un filtro para aumentar el contraste del spot.
Algunos de estos Minolts más nuevos, comenzando con la cuarta generación, también suelen tener este tinte amarillo azulado, pero aquí la causa es bastante diferente.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 25 sty 2022, 14:34
aka pisze:
rbit9n pisze: 25 sty 2022, 09:59 w przypadku dalmierzy chodzi o zwiększenie kontrastu między niebieskawym wizjerem, a żółtawą plamką i ramkami
Ok. A przy okazji - pomijając wpływ paralaksy, to obraz w ramkach odpowiada klatce filmu?
jeśli ramki się ruszają, to tak. w mojej były zacięte i na początku miałem niezłą paralaksę.
A widzisz, trzeba czytać instrukcje bo tam sprawa jest wyjaśniona... W mojej się ruszają i już rozumiem po co jest ten margines dookoła ramki.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: 4Rider »

aka,
Así es como hay que leer, o al menos entender lo que sostiene el empirismo: me sorprende que todos tengan que leer las instrucciones, que no puedan manejar equipos simples por sí mismos.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wizjer w Yashica GSN

Post autor: rbit9n »


aka pisze:
rbit9n pisze: 25 sty 2022, 14:34
aka pisze: Ok. A przy okazji - pomijając wpływ paralaksy, to obraz w ramkach odpowiada klatce filmu?
jeśli ramki się ruszają, to tak. w mojej były zacięte i na początku miałem niezłą paralaksę.
A widzisz, trzeba czytać instrukcje bo tam sprawa jest wyjaśniona... W mojej się ruszają i już rozumiem po co jest ten margines dookoła ramki.
no wiesz! oczywiście, że czytałem instrukcję użytkownika, instrukcję naprawczą i tak dalej, po prostu nie zauważyłem, że ruszają się, ale nie w pełnym zakresie, czy jakoś tak, wiesz, to było w 2006 lub 2007 r., mogłem coś poplątać.

a zawartość tej strony znałem na pamięć http://www.yashica-guy.com/
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ