Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba, fotografia mnie się podoba.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

PPaweł, Z ta klatka to racja. Moj blad. Tyle co przesadzilem na poczatku zabraklo mi na koncu. Mieszek jest ok, wlasnie sprawdzalem. Troche mnie zastanawia fakt, ze inni posiadacze maja zaslonki na okienka a w moim ich brak. Ale tez nie ma mechanizmu na nie, wiec chyba ich tez od nowosci nie bylo. Sam nie wiem co o tym myslec
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider, Cieszy mnie to. To taki aniolek na Starym Cmentarzu Poludniowym, ktorego dosc czesto fotografuje. Tym razem mialem szczescie ze swiatlem, gdyz ostatnie promienie slonca tylko jego oswietlaly..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba, może masz prototyp ;-) też widzę pierwszy raz taki fabrycznie bez zaslonek...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider, Hmm.. przy moim szczesciu moze byc.. ;-) dziwne, dziwne..
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: aka »

oKuba pisze: 14 sty 2022, 20:54 Ale.. od trzeciej klatki mam masywne przeswietlenia jakby pochodzace od scianki. Klatki od nr 4 do konca nie nadaja sie do niczego
Migawce się przyjrzyj...
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

aka pisze: 14 sty 2022, 22:51 Migawce się przyjrzyj...
Ale w jakim sensie? Przygladalem sie. Wyglada na ok, tak samo jak mieszek
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: PPaweł »

Może się zacina. Jeszcze zależy, co Ci się z tym porobiło, czy faktycznie prześwietliło, czy zaświetliło. bo jedno, to za długa migawka, a drugie, to dziura. A to, że tych zasłonek nie ma, to przecież nie problem.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: aka »

oKuba pisze: 14 sty 2022, 22:56
aka pisze: 14 sty 2022, 22:51 Migawce się przyjrzyj...
Ale w jakim sensie? Przygladalem sie. Wyglada na ok, tak samo jak mieszek
Może po tych kilku kadrach się gdzieś przycina. Trzeba by w ciemności, podświetlając skupionym źródłem światła poszukać ewentualnego przecieku. Wrzuć skan takiej zaświetlonej klatki, podeliberujemy...
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

aka pisze: 15 sty 2022, 08:36 Wrzuć skan takiej zaświetlonej klatki, podeliberujemy...
Tak zrobie. Latarka swiecilem. Wszystko ok
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba, tak się zastanawiałem nad Twoim wypadkiem i przypomniało mi się:
może film na szpulkę nawija się zbyt luźno?
Miałem ze dwa takie wypadki, że w starociach tak było, odtąd pierwszy naświetlony film ze staruszka
wyjmuje z aparatu w worku ciemniowym i macam czy nie jest zbyt luźno i od razu kręcę na korex ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider, Film nie byl luzny a i rodzaj przeswietlenia jest inny niz w takich wypadkach. Ale nastepny film, ktory postanowilem zaryzykowac, czeka juz w aparacie na wyciagniecie w worku. Plus dodatkowo zastosowalem kilka innych „usprawnien“. Zobaczymy wieczorem
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: aka »

oKuba pisze: 15 sty 2022, 14:02 zastosowalem kilka innych „usprawnien“
To się nie dowiesz co było przyczyną. Oczywiście jeśli zaświetlenia nie będzie.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

aka, Racja, ale nie mam cierpliwosci. Szkoda tez by mi bylo tych dzisiejszych fotek z Bessy, gdyz dobre swiatlo bylo. Zobaczymy. Zabieram sie za wolanie
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: rbit9n »

oKuba pisze: 14 sty 2022, 21:16 Troche mnie zastanawia fakt, ze inni posiadacze maja zaslonki na okienka a w moim ich brak. Ale tez nie ma mechanizmu na nie, wiec chyba ich tez od nowosci nie bylo.
odnoszę wrażenie, że drzwiczki z płytką dociskową z logo firmy były w starszych modelach, bez dalmierza, ale nie jestem na sto procent pewien.
zobacz jaki masz numer migawki (na dole, trochę zasłonięty krzywką mechanizmu), po tym numerze można mniej więcej określić rok produkcji. u mnie jest 5322xxx, co daje ~1936 r.
http://camera-wiki.org/wiki/Compur_serial_numbers (kolumna RAPID).
http://motamedi.info/serial.htm (tutaj to raczej wykaz numerów obiektywów Voigtländer)
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ