Minolty AF

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Minolty AF

Post autor: PPaweł »

Wiecie może, jakie obiektywy Minolta zrobiła z tymi zasuwkami na przodzie? Mam 35-80 i właśnie wpadł mi w ręce 80-200, okazało się, że taki sam. Było coś xx-35 do kompletu? Bo Internet się nie przyznaje.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Minolty AF

Post autor: 4Rider »

Były tylko te dwa w linii najtańszej II generacji. Obiektyw szerokokątny byłby zbyt drogi. Ogólnie niewypał i gorsze były już tylko te xi też z najtańszej lini III generacji z tzw power zoomem.
Ale ten 35-80 choć ciemny jest dość dobry do kolorowych zdjęć głównie, a i na cyfrze daje lepsze wyniki niż kitowe Sony. Do filmowego BW już nie bardzo, bo dodanie jakiegokolwiek filtra zciemni ten obiektyw masakrycznie, a i zaslonka obiektywu straci sens, bo filtr będzie przed nia I w zasadzie ten gwint na filtry jest tam od picu, konstruktorzy wiedzieli że najbardziej amatorski amator nie będzie i tak i używał.
Oba mam zakolekcjonowane.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Minolty AF

Post autor: PPaweł »

Aha, no to dobrze wiedzieć.
ODPOWIEDZ