Śnieżyca na Ilford FP4+

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Śnieżyca na Ilford FP4+

Post autor: rbit9n »


4Rider pisze:
rbit9n pisze: 09 sty 2022, 18:49 trzymałeś ten film w lodówce?
Tak - ale dostałem je ze 2 tygodnie temu. Zawsze trzymam w lodówce, wszyscy trzymają.
A wcześniej też trzymałem kilkakrotnie różne Ilfordy w lodówce i było ok.
Dziwne pytanie trochę .., a gdzie miałem trzymać? ;-)

I od razu z lodówki nie był naświetlany, w aparacie był już kilkanaście godzin, a na polu przecież też jak w lodówce :-D

A co to za dziwy z tą 13 klatką, że na niej nie ma?
ja nie trzymam w lodówce od czasu kiedy na średnioformatowych filmach zaczęły mnie się pojawiać "odciski" papieru. kiedyś były czasy, teraz nie ma czasów, za to jest badziewna farba, która przy minimalnej kondensacji zostawia pamiątkę na filmie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Śnieżyca na Ilford FP4+

Post autor: rbit9n »

na trzynastej klatce, na śniegu też odnoszę wrażenie, że widać tak zwane snowballs.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Śnieżyca na Ilford FP4+

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 10 sty 2022, 08:39 ja nie trzymam w lodówce od czasu kiedy na średnioformatowych filmach zaczęły mnie się pojawiać "odciski" papieru.
Dokladnie z tego samego powodu nie robie tego. Za duze ryzyko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Śnieżyca na Ilford FP4+

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 10 sty 2022, 08:39 zostawia pamiątkę na filmie.
No słyszałem o tym, ale do tej pory to zdarzyło mi się tylko kiedyś na Rollei i Kodaku odciśnięte numerki i napisy,
a i to nie na wszystkich klatkach jednego filmu*
Teraz używam głównie Fomy i ORWO (efekt nie występuje), jeszcze ponad rok temu głównym negatywem był mi HP5+
- no i były w lodówce, a nawet w czasie podróży zamiennie - bagażnik auta, lodówka hotelowa - no i nic się nie działo ...
Filmy zamykam dodatkowo w woreczkach grubych na żywność zamykanych na suwak lub strunowo.
Po Ilfordzie zamkniętych sreberkach tego bym się nie spodziewał, przyczyny należy szukać chyba gdzieś indziej.
może doba w tym pergaminie Hamy tak wpłynęła? Zwykle skanuję prosto z wieszaka, a tu mi się nie chciało, może nie dosuszyłem?
Bo nikt nie zwraca uwagi na to że 13 klatka zeskanowana od razu tego uroczego dodatku nie posiada ...

A nawet jakby, to wyjęcie z lodówki pozostałych Ilfordów raczej już nie pomoże?

*
jest:
Obrazek
nie ma:
Obrazek
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Śnieżyca na Ilford FP4+

Post autor: rbit9n »

moim zdaniem jest na śniegu, tylko trzeba ścisnąć krzywą, bo na białym tle nie zawsze dobrze widać, a na upstrzonym ani tyle.

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Śnieżyca na Ilford FP4+

Post autor: PPaweł »

Znaczy, "jak się wychylę z okna do pasa i złapię za antenę, żeby nie wypaść, to widzę, jak tamten facet goły w pokoju siedzi, panie posterunkowy" ? ;-)
ODPOWIEDZ