Polaroidy stare i nowe

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Polaroidy stare i nowe

Post autor: PPaweł »

Jak to właściwie dawniej było ze zdjęciami Polaroida? Kupiłem córce tego Now+, com już o nim pisał no i aparat, jak aparat, zdjęcia robi, ale okazuje się, że w zasadzie to tylko w temperaturze pokojowej, a teraz na dworze to mu zimno i wywołuje się dość marnie. Do tego jeszcze trzeba z założenia kwadrans odczekać, żeby się zrobiło zdjęcie, więc ta natychmiastowość to taka nie za szybka jest. Te wcześniejsze, sprzed upadłości, też tak działały?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Polaroidy stare i nowe

Post autor: J.A. »

Nigdy nie posiadałem, ale miałem okazję użyć kilkakrotnie jak „wujek z Ameryki” bywał w starym kraju.
Tak zimą trzeba było chować pod kurtkę. Co do czasu był bardziej natychmiastowy, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie dłużej niż 3-4 min.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Polaroidy stare i nowe

Post autor: 4Rider »

Instax w pokojowej wywołuje się 2-3 minuty, latem szybciej, a na zimnie wystarczy karteczke do kieszeni wewnętrznej schować i najdalej za 5 minut jest. Miałem wszystkie formaty Instaxa, polecam kwadratowy, bo mini za mały, a do Wide są raczej kiepskie aparaty.
Ja kupiłem teraz na kwadratowe z Lomo bo jest najbardziej funkcjonalny i po paru zdjęciach wychodzi ze nie tylko w specyfikacji, ma możliwość wyłączenia lampy, migawke o szerokim zakresie czasów, czas B, multiekspozycje, pilota, samowyzwalacz i szklany obiektyw, gniazdo statywowe, a przy tym jest składany z miechem i fajnie wygląda, to dość udany produkt, choć swoje wady ma, np: niezbyt wygodnie umieszczony spust migawki.
Kupiłem u nich na stronie w promocji za niecałe 80€ wraz z przesyłką, wysyłka z Wiednia.
A i płaci się około 70 pln za 20 zdjęć, a nie za 8. Fajna zabawka, zaznaczam zabawka.
Te nowe polaroidy to już inna technologia niż te stare, raczej gorsza.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Polaroidy stare i nowe

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 06 sty 2022, 12:56 Co do czasu był bardziej natychmiastowy, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie dłużej niż 3-4 min.
No to jeszcze jakoś, ale ten kwadrans teraz, biorąc pod uwagę, że to ma być przecież aparat imprezowy dla dzieciarni, to jakiś absurd. Nie, żeby mi to osobiście przeszkadzało, ale tak sobie filozofuję.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Polaroidy stare i nowe

Post autor: 4Rider »

PPawel pisze: 06 sty 2022, 13:05 ale ten kwadrans teraz, biorąc pod uwagę, że to ma być przecież aparat imprezowy dla dzieciarni, to jakiś absurd.
Tu też jesteś trochę w błędzie target w tym wypadku jest całkiem inny.
Dla dzieciarni imprezowe, to raczej te cyfrowe z wbudowana mini drukarka, czas wydruku chyba około minuty, są takowe Kodaka i pod marką Polaroid również i chyba coś od Fuji. Można je tam trochę edytować, dodawać śmieszne maski, ect - to jest właśnie dla dzieciarni na imprezki.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Polaroidy stare i nowe

Post autor: rbit9n »

ja to bym sobie kupił taki aparacik na paragon

https://m.youtube.com/watch?v=EFW-k4Gplxw
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Polaroidy stare i nowe

Post autor: 4Rider »

rbit9n, no ten to dopiero jest natychmiastowy i BW jak tu wyznają ortodoxi ;-)
Mają nawet wersję dla dziewczynki i chłopczyka :-D
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ