Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: oKuba »

Vitlich pisze: 30 gru 2021, 12:18 bo mi się nie chce, ale przeczytaj. Przyda Ci się
:mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: 4Rider »

Vitlich, nie masz co się oburzać jeśli popełniłeś błąd i ktoś Ci go pokazał,
a tu ewidentnie napisałeś coś szybciej niż pomyślałeś i nie przeczytałeś swego postu przed publikacją, można się tłumaczyć użyciem skrótu myślowego, ale one raczej słabo działają w tego typu komunikacji pozbawionej komunikatów pozawerbalnych.
Me wnioski są uprawnione i raczej jedyne jakie można wyciągnąć.
Wrzuć na luz ja też często się mylę i popełniam lapsusy.

[FRAGMENT USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA ZL]

A co do logiki to nie to, że ją lubię (wniosek Twój nieuprawniony, patrz *), po prostu w komunikacji międzyludzkiej staram się myśleć logicznie, gdyż zakładam że to najpowszechniejszy sposób myślenia ludzkości mający wpływ na wspólny zrozumiały sposób wymiany informacji, poglądów i doświadczeń.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: Vitlich »

4Rider,
Może moja odpowiedź faktycznie wyszła na nieco przemądrzałą, ale jest w niej też nieco dobrej woli. Poświęciłem już kawałek życia na filozofię języka, w szczególności właśnie na związki dyskursu (takiego naturalnego, jak my tu prowadzimy) i logiki. Prace które wymieniłem są ważne dla tej dziedziny. I gwarantuję ci, że jeśli nawet na poziomie logicznym masz rację, to nie masz jej na poziomie ogólnym, bo rozmowa nie składa się tylko z logiki. Jeśli lubisz koło wiedeńskie, to możesz dopisać na koniec poprzedniego zdania "niestety". Ale chyba już mało kto traktuje ich na serio. Dam ci taki przykład, choć miałem nie tłumaczyć.

Widzisz, jeśli mówisz "Mam 3 siostry", to z punktu widzenia logiki oznacza to "Mam co najmniej 3 siostry", bo jeśli masz na przykład 4, to zdanie "Mam 3 siostry" jest dalej prawdziwe. Ale jednak ludzie z jakiegoś powodu, jak słyszą "Mam 3 siostry", to odczytują to jako "Mam dokładnie 3 siostry", i byliby zdziwieni, gdybyś potem im powiedział że masz 4.

Teraz odnieś to sobie do kontekstu naszej dyskusji o temperaturze. Uda Ci się.

Prace Strawsona i Grice'a powinieneś bez trudu znaleźć w internecie. Grice'a jest przetłumaczona na polski. Przeczytaj je.
oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: oKuba »

trafiony i zatopiony! ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: 4Rider »

Vitlich pisze: 30 gru 2021, 12:36Uda Ci się.
Oj, oj, wszystko jasne, ale jestem na etapie że czytam już tylko beletrystykę, szczególnie że ostatnio jest w renesansie.

Zauważ że w języku chodzi przede wszystkim o komunikatywność i zrozumienie i z punktu logiki Ty też masz rację czego dowodzisz,
ale z punktu filozofii komunikacji międzyludzkiej popełniłeś błąd polegający na braku precyzji.
No ja tak to zrozumiałem i dlatego się dziwiłem. I tak ludzie odbierają 3 jako 3 we zwykłej rozmowie, bo w większości nie rozmawiają na poziomie akademickim i w stylu akademickim, gdzie komunikację można wynieść na poziom sztuki.

Ja w każdym razie przyznaję Ci RACJĘ - nie potrzebuję kolejnej zwady ;-)
oKuba pisze: 30 gru 2021, 12:45trafiony i zatopiony!
A z kimże to w statki grasz i czy wyroki nie przedwczesne wydajesz, hę?
Nie dalej jak wczoraj pisałeś, że sędzią nie jesteś ... :-P
No niepotrzebnie ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 30 gru 2021, 12:52 Nie ;-) dalej jak wczoraj pisałeś, że sędzią nie jesteś ...
No niepotrzebnie
Nie jestem, ale trafna riposte potrafie ocenic i chyba mi wolno? Nawet celowonie napisalem kto kogo trafil i zatopil, ale chyba sie domysliles. ;-)

A co do niepotrzebnosci, to niepotrzebnymi sa te najazdy na BB. Zupelnie niepotrzebne. Tak, ze tak. A teraz ide na obiad..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: 4Rider »

oKuba, z Twojego punktu widzenia masz rację, z mojego w tym wypadku nie.
A riposta w sposób szczególny i zamierzony usilnie oraz świadomie odbiegała od omawianego problemu.

A co do Brigitte Bardot, to za mało wiesz, a pewnego rodzaju głupoty nie potrafię zaakceptować, każdy ma jakieś swoje
granice tolerancji, a konflikt istniał już prawie 2 lata zanim się tu pojawiłeś, więc Twoje dane są przynajmniej niewystarczające,
by wyroki wydawać i to wciąż nie będąc sędzią na dodatek, a przecież nie mieszkasz w Polsce :mrgreen:
Brigitte Bardot

Smacznego, bo ja też właśnie jem :-)
No jakbym nie jadł właśnie też życzyłbym Ci: Smacznego! ;-)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2021, 13:31 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: zladygin »

Proszę Panów, to jest wątek o wyborze aparatu a nie o podstawach logiki. Proszę się przenieść z tym do do HP
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 30 gru 2021, 13:31 Proszę się przenieść z tym do do HP
No nie widzisz że usilnie próbuję zakończyć tą jałową dyskusję, ale ludzie są jacy są i ich Racja musi być ;-)
Ale z mojej strony OVER & END.

PS: właśnie idę do paczkomata. dzięki! :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: zladygin »

4Rider pisze: 30 gru 2021, 13:33 No nie widzisz że usilnie próbuję zakończyć tą jałową dyskusję, ale ludzie są jacy są i ich Racja musi być ;-)
Ale z mojej strony OVER & END.
To, że pod Twoim postem to przypadek. Teraz musi być moja racja :mrgreen:
4Rider pisze: 30 gru 2021, 13:33 PS: właśnie idę do paczkomata. dzięki!
Powodzenia!
oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: oKuba »

zladygin pisze: 30 gru 2021, 13:43do HP
Ja po obiedzie ide do Canona. HP nie uznaje :-P
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: zladygin »

oKuba pisze: 30 gru 2021, 13:45 Ja po obiedzie ide do Canona. HP nie uznaje
H = "Hyde"
P = "Park"
:-)
oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: oKuba »

zladygin, wiem, wiem, draznie sie tylko ;-)
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: Vitlich »

4Rider pisze: 30 gru 2021, 13:29 A riposta w sposób szczególny i zamierzony usilnie oraz świadomie odbiegała od omawianego problemu.
Nie odbiegała ani trochę, ale ja też już nie będę dalej tego ciągnął ;-)
oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat, wybór, co, gdzie jak kiedy.

Post autor: oKuba »

PPaweł pisze: 30 gru 2021, 09:18 Ale on pyta o radę, no to jak ma radę wyguglać?
Rade tez mozna wyguglowac. Wpisz rada i zobaczysz ;-)

On nie pyta o rade, a zalewa pytaniami, na ktore bez trudu sam moglby znalezc odpowiedz, ale woli zeby za niego szukano i podano na tacy
ODPOWIEDZ