Bronica ETRS - jaki futerał?

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: morotegari »

Ahoj,

Szukam minimalistycznego futerału dla mojej Broniki ETRS. Potrzebuję czegoś, co pomieści body, kasetę, kominek i obiektyw 40mm lub 75mm- czyli najmniejszy możliwy zestaw.
Najbardziej pasowałby mi jakiś futerał na teleobiektyw- czasem są takie sześcienne i Bronka może by tam weszła. A może coś na kamerę video?
Ważne jest, żeby futerał był możliwie mały- chciałbym, żeby Bronica służyła mi jako codzienny sprzęt do noszenia że sobą wszędzie :-)
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: dak »

Swojego czasu szukałem futerału idealnego na swoją SQ i... nie znalazłem takiego. Torby i plecaki ok, ale kiepsko się wyciąga. Czegoś dedykowanego w stylu "eveready case" chyba nie ma, przynajmniej na taki nie trafiłem (wiem, że jest do S2 ale byłby średnio dopasowany). Może jakaś większa kabura by się nadała, trzeba by pochodzić po sklepach i poprzymierzać. Od czasu do czasu wraca do mnie pomysł uszycia sobie po prostu "wdzianka" na aparat z neoprenu, bo jednak najwygodniej mi się go nosi gołego na pasku. Tylko z każdym kolejnym rokiem te kilo czterysta ciąży mi coraz bardziej, ale to już inna historia.
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: PPaweł »

Szelki? Takie wiesz, "uprząż taktyczna"? Wszyscy będą dalej widzieć ;-) a ciężar się rozłoży.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: mrek »

dak pisze: 02 gru 2021, 22:24 Tylko z każdym kolejnym rokiem te kilo czterysta ciąży mi coraz bardziej,
W podróżach noszę moją m645 na pasku reporterskim. Czasem nawet z przypiętym Sonnarem 180 więc kawał żelastwa. Pasek ma bardzo szeroki, nie ślizgający się element, który rozkłada ciężar na przeciwległym ramieniu. Aparat wisi na udzie i wcale się nie huśta, nie przeszkadza, a dostępny jest w każdej chwili. Chodzę tak godzinami po zwiedzanych miastach.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: dak »

PPaweł pisze: 03 gru 2021, 07:35 Szelki? Takie wiesz, "uprząż taktyczna"? Wszyscy będą dalej widzieć ;-) a ciężar się rozłoży.
Nie, nie. :) Kabura w sensie minimalistycznego, zwężającego się ku dołowi futerału na dslr. Szelki zostawiam Brudnemu Harry'emu, fotograf w szelkach to jakieś nieporozumienie. :)
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 323
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: Pikusław »

Na swoją SQ-A kupiłem sześciolitrową Peak Design Sling. Mieści aparat z kominkiem, dodatkową kasetę, filtry, dodatkowe filmy, pasek, portfel, torbę na zakupy. Torba swoje kosztuje ale też i swoje potrafi. Mniejsza opcja to z półtora roku kupiona kabura Arkas w Media Markcie - https://allegro.pl/oferta/torba-na-apar ... gKZD_D_BwE . - jeno szara. Kupiłem z myślą o D750 (mieści spokojnie ten model z całkiem sporym zoomem). SQ wchodzi w to bez problemu, więc i ETRS wejdzie z paroma filmami. Drogie to nie było, coś koło stówy. Przewiesisz przez ramię i w pasie zamontujesz.
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: rbit9n »

do Broniki EC robili coś takiego: https://www.ebay.pl/itm/Bronica-EC-Leat ... 632-2357-0. tu akurat do aparatu z obiektywem 150mm, ale dla 75mm też były. kupiłbym, gdyby był to futerał pod standard i z Europy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 04 gru 2021, 10:23obiektywem 150mm
na pudełku napisali że 105mm,
ale z kosztami wysyłki to ktoś tam poleciał nieźle, ja płaciłem wiosną za wysyłkę Mamiya NC1000S w komplecie z obiektywem,
torbą i filmami jakieś 30$ z Texasu ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: rbit9n »

tak, 105mm, czeski błąd. a ta wysyłka, to chyba błąd amerykański.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: Imperitus »

Zastanawiałem się swego czasu nad szyciem futerałów na aparaty, spróbuję coś zaprojektować. Tylko kurde średnioformatowy slr będzie się kasetą o klatę obijał...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: rbit9n »

nie ma opcji, obiektyw jest cięższy niż kaseta, a przez to że zaczepy mają swobodę ruchu, więc najczęściej modułowa średnioformatowa lustrzanka zwisa obiektywem do dołu.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: Jerzy »

Imperitus, to może być fajny pomysł. Ja aparat najczęściej noszę w miękkiej kaburze, która układa się pod kształt aparatu. Ma swój pasek, więc zawsze obiektyw jest w dół, zapinane na suwak od góry. Do tego kieszonka na filtr / film.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: morotegari »

Imperitus pisze: 20 gru 2021, 22:44 Zastanawiałem się swego czasu nad szyciem futerałów na aparaty, spróbuję coś zaprojektować. Tylko kurde średnioformatowy slr będzie się kasetą o klatę obijał...
To by było coś :-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: Imperitus »

Jerzy, ja tych miękkich nie lubię, jakieś się wydają mało bezpieczne. Mam trochę grubej roślinnej skóry bydlęcej, będę kombinował
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Bronica ETRS - jaki futerał?

Post autor: Imperitus »

rbit9n, no w sumie...
Zaczepy możnaby mocować na knopikach żeby paski się nie skręcały
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ