mambo jumbo o 4R i moderacji

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

Chyba tez sie zagolopowalem. Zaraz pojawi sie Ms. Robot z pretensjami, ze szydze pod nieobecnosc. Tak wiec: mea culpa
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: Danielaug »

Danielaug pisze: 16 gru 2021, 18:15 Chwasty można ominąć, zignorować, usunąć......
Porównanie rzeczywiście niezbyt trafne. Absolutnie nie mam złych intencji. Tylko co się dzieje na tym forum. Ktoś komuś chce dać w mordę. I co? I nic. Przymknijmy oczy, życie toczy się dalej. Może nawet ktoś zaczyna się obawiać. Dobra jego problem. Tak to ma wyglądać?
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

Danielaug pisze: 16 gru 2021, 19:29 Ktoś komuś chce dać w mordę. I co? I nic
E nie. Tak to nie tak. Nawet “poszkodowany” przyznaje, ze nie wzial tego na powaznie. Zreszta jak to dokladnie przeczytasz, to stwierdzisz, ze to tylko stwierdzenie a nie grozba. Co nie znaczy ze to taki kawalerskie przewinienie i mozna kazdego obrazac. Dlatego tez dostal bana. Juz sam ten watek - odseperowany - swiadczy o tym, ze jednak moderatorzy nie chca tego typu zachowan tolerowac. I albo bedzie w koncu spokoj, albo jednego uczestnika mniej. Przynajmniej tak to odebralem
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: J.A. »

oKuba pisze: 16 gru 2021, 19:42 E nie. Tak to nie tak. Nawet “poszkodowany” przyznaje, ze nie wzial tego na powaznie
Ale tylko lania po mordzie. Potrafię o siebie zadbać.
Ale obelg, z których nie człowiek i świnia, są łagodniejsze, wziąłem śmiertelnie poważnie i czwarty może być pewien, że bez przeprosin się nie obejdzie.
Nie na priv, tylko na forum.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

J.A., Tego nie kwestionuje. Pisalem tylko o laniu po mordzie, gdyz o nim zadane bylo pytanie.

Ale co zrobisz jak nie przeprosi? Obrazisz sie? Pytanie raczej z retorycznych..
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: aka »

J.A. pisze: 16 gru 2021, 18:43 nie wciągnie Kurski
Zaciekawiłeś mnie...
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

aka pisze: 16 gru 2021, 19:54 Zaciekawiłeś mnie...
Nie jestes sam ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: rbit9n »


oKuba pisze: Zwlaszcza, ze usuniecie (wyrwanie) chwasta kojarzy mi sie mocno z pewnym dialogiem z Killera
tak się składa, że o wyrywaniu chwastów było w "psach 2", monolog otwierający film, znany też jako "spowiedź".
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

rbit9n, Dzieki za korekte. Masz oczywiscie racje, nie mam zielonego dlaczego umiejscowilem to w Killerze? Pewnie pamiec szwankuje..
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: morotegari »

Ms. Robot pisze: 16 gru 2021, 08:01 rozumiem i pozdrawiam małego miasteczka w Holandii
4Rider, wracaj do Polski, bo to zielsko holenderskie Tobie nie służy. Zwidy masz, płeć zmieniasz :lol:
jac123 pisze: 16 gru 2021, 13:53
oKuba pisze: 16 gru 2021, 13:50 jac123, Czyli Czwarty ma niezle doswiadczenie w awanturach? ;-) Dobrze wiedziec 8-)
Oczywiście, nie jest to żadna dziewica. :-P
Dlatego na nowym AT od razu dostał bana i go pogonili. I tak trafił z braku laku tutaj ....
Jeżeli to prawda, to i u nas powinno tak być. Przecież może założyć własne forum, jeśli ma potrzebę się uzewnętrzniać.
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

jac123, To (nowe) AT jest jeszcze aktywne czy to tylko archiwum?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: powalos »

oKuba, z tego co wiem to jest czynne
https://www.aparaty-tradycyjne.net/
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: aka »

oKuba pisze: 16 gru 2021, 21:13 To (nowe) AT jest jeszcze aktywne czy to tylko archiwum?
Ja Ci odpowiem - jak najbardziej. Możesz się zarejestrować i prezentować swoje zdjęcia (tam są ograniczenia co do wielkości, opisane w regulaminie i chyba 2 na dzień). Link to wyżej Ci podałem.
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: oKuba »

aka, powalos, Dzieki za info
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

mambo jumbo o 4R i moderacji

Post autor: teh_R. »

Nom, tak. Jak jeszcze chyba w październiku czy kiedy tam w jednym temacie zaproponowałem dodanie pacjenta do ignorowanych, czym zyskuje się spokój ducha i szczęśliwość wszelaką, post został usunięty.
Moja uwaga jest taka: za starych dobrych czasów Internetu takie problemy były rozwiązywane w bardzo prosty sposób: kilkukrotne prośby o zmianę zachowania, rozmowy na pm. Nie docierało - out z forum. Naturalnie nie każdy rozumiał, no to się mu pomagało. Większość moderatorów wpisów społeczności momentalnie łapała, kto jest kim. Nie po ip.
Obecne podejście mi się nie podoba. Tak jak pisałem, miałem dla niego dużo sympatii. Ale forum jest dla społeczności, a nie dla jednostki. Jeśli jednostki nawzajem się tolerują, to to jest społeczność. On może sobie własne forum, grupę na fb założyć i wybrańców zapraszać. Proste. W tym momencie natomiast ze źródła wiedzy robi śmietnik. Towarzysko - też jest śmietnik.
Obecne podejście mi się nie podoba, ale to mój problem - w końcu jak MI się nie podoba, to mogę JA zmienić forum bo widocznie tu nie pasuję. Jeśli tych "ja" jest być może więcej, to chyba nie w "ja" tkwi problem.
Prościej się nie da.
Że może jest chory, ma depresję, dwubiegunowość? No i co, moja wina? To się leczy, a nie zawraca normalnym ludziom głowę jakimiś durnymi ofensywnymi wpisami i wiadomościami.
W każdym razie chcę podkreślić, że zwyczajnie merytoryka forum cierpi, skoro już doznania jego użytkownika (za siebie piszę) są nieistotne.
Zablokowany