Papier i chemikalia Foton.

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Piotrex34
-#
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2021, 10:37

Papier i chemikalia Foton.

Post autor: Piotrex34 »

Dzień dobry. Czy ktoś z użytkowników forum ma może do sprzedania papier, wywoływacze pozytywowe firmy Foton? Jeżeli były przechowywane w dobrych warunkach to chetnie kupię formaty 9x14 i większe. Mogą to być papiery o normalnym kontraście, podwyższonym lub o bardzo wysokim kontraście (czerwony, niebieski lub zielony pasek na pudełku). Najbardziej interesuje mnie format 9x14, kontrast normalny, powierzchnia błyszcząca, cienki. Ale podkreślam - jeżeli był przechowywany w dobrych warunkach.
Pozdrawiam Wszystkich :-)
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Papier i chemikalia Foton.

Post autor: PPaweł »

Życzę powodzenia, bo czemu by nie, ale po grzyba ktoś miałby przechowywać przez ćwierć wieku papier fotograficzny, i to jeszcze w dobrych warunkach?
Piotrex34
-#
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2021, 10:37

Papier i chemikalia Foton.

Post autor: Piotrex34 »

No zawsze warto próbować. Zdarzało się na allegro że sprzedawcy przechowywali go w dobrych warunkach i byłem zadowolony z efektów. On ma w sobie poprostu "to coś" :-)
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 222
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Papier i chemikalia Foton.

Post autor: BW »

Piotrex34 pisze: 02 gru 2021, 19:30 No zawsze warto próbować. Zdarzało się na allegro że sprzedawcy przechowywali go w dobrych warunkach i byłem zadowolony z efektów. On ma w sobie poprostu "to coś" :-)
"To coś" to miał nie FOTON ale enerdowski BBN 111brillant baryta lub węgierskie papiery FORTE - zdjęcia nabierały "trzeciego wymiaru"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Papier i chemikalia Foton.

Post autor: J.A. »

Akurat enerdowski to nie miał niczego, czego by nie miał foton.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 222
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Papier i chemikalia Foton.

Post autor: BW »

- najwyraźniej nie używałeś BBN 111
ODPOWIEDZ