Cinestill C-41 zestaw dwukąpielowy (instant)

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Cinestill C-41 zestaw dwukąpielowy (instant)

Post autor: teh_R. »

Trafiłem na taki wynalazek
https://camerafilmphoto.com/products/ci ... -powderkit

Brzmi to fajnie i wygodnie, z wydajnością już gorzej (piszą co prawda o tym, że można wyciągnąć do 24 rolek, ale przewidywalnie wg producenta będzie przy 8). Na pewno wielka zaleta to opisywana elastyczność co do temperatury wywoływania.
Miał z tym ktoś do czynienia?
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Cinestill C-41 zestaw dwukąpielowy (instant)

Post autor: pelovsky »

teh_R. pisze: 19 mar 2019, 10:21 Na pewno wielka zaleta to opisywana elastyczność co do temperatury wywoływania.
Nie wiem jaka jest tego użyteczność, skoro w temperaturze 22 stopni wg instrukcji wywołanie powinno trwać 50 minut, z mieszaniem co 2 minuty. Już chyba lepiej zaopatrzyć się w plastikowe pudło, termostatyczną grzałkę do akwarium z allegro i pompkę obiegową - zapłacisz za wszystko 50zł i będziesz wywoływał film 10 minut w Tetenal Colortec.
Opcja mniej budżetowa ale dalej nie strasznie droga - cyrkulator sous vide za 200zł z marketu Jula za 200zł (albo skądkolwiek indziej).
photoatelier
-#
Posty: 100
Rejestracja: 31 mar 2018, 18:32

Cinestill C-41 zestaw dwukąpielowy (instant)

Post autor: photoatelier »

odświeże wątek, bo zrobiłem swoje dwa pierwsze filmy w tym zestawie..ktos jeszcze uzywa? a wywołujesz pierwszerolki w 3,5 min, bo standardowa temp jest 39 st a nie 22
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cinestill C-41 zestaw dwukąpielowy (instant)

Post autor: J.A. »

Filmy kinematograficzne wywołuje się w kinematograficznym (ECN-2) procesie opartym o wywoływacz na CD3.
W przeciwnym wypadku to jest kolejna odsłona łomografy
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ