Zenzanon-PG Schneider

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

gimtr
-#
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2020, 18:59

Zenzanon-PG Schneider

Post autor: gimtr »

Cześć
Czy ktoś mógłby potwierdzić (luz zaprzeczyć) że obiektywy do GS-1 produkował Schneider?
Taka informację znalazłem w Foto-kurierze z 93 roku.
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Zenzanon-PG Schneider

Post autor: rysiek1996 »

Gdzieś na którymś z forum natknąłem się na informację że niektóre obiektywy Broniki były robione przez Schneidera. Mam kilka obiektywów do serii SQ. Zenzanon PS 180/4.5 to jeden z tych NAJ.... Seria GS? Chyba również jest bardzo dobra i ma swoje perełki. Wszystko sprowadza się do...... robienia zdjęć. Bronica to wszechstronny system i może zadowolić potencjalnego użytkownika. I najważniejsze..... przy odrobinie szczęścia można trafić sprzęt w dobrym stanie za przyzwoite pieniądze. Jedyna wada to że gdy padnie nikt jej nie naprawi:(.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zenzanon-PG Schneider

Post autor: 4Rider »

Był też przynajmniej jeden Zeiss z Jeny do Bronica.
zeiss bronia.JPG
zeiss bronia.JPG (81.63 KiB) Przejrzano 1157 razy
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Zenzanon-PG Schneider

Post autor: rysiek1996 »

Zapomniałem dodać. Nadmienię że po wprowadzeniu serii PG Bronica wprowadziła poprawione serie do SQ i ETR, odpowiednio PS i MC
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Zenzanon-PG Schneider

Post autor: dak »

Zenzanon CZJ nie jest ostatnim romansem Broniki z niemiecką optyką. Istnieją Schneidery-Kreuznachy, które wyszły w wersjach do serii ETR oraz SQ, np:
:
Zenzanon-E Variogon 4,5/70-140
Zenzanon-E Variogon 5,6/125-250
Zenzanon-E PCS-Super-Angulon 4,5/55
Zenzanon-S (a później też PS) Variogon 5,6/140-280

Czy Schneider-Kreuznach produkował je w całości samodzielnie, czy Bronica na jakiegoś rodzaju licencji, nie wiem. Nie byłoby to zreszta dziwne, nawet Yashica robiła swojego czasu szkła sygnowane Carl Zeiss, a obecnie większość obiektywów CZ produkuje Cosina.
ODPOWIEDZ