Film kręcą

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Film kręcą

Post autor: Imperitus »

Panowie, przyjeżdżajcie do Torunia. Rzadka okazja sfotografowania ulic starówki bez witryn sklepowych i znaków
received_1253102901819002.jpeg
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2021, 12:58 przez Imperitus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Film kręcą

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 11:56 Żadka okazja sfotografowania ulic starówki bez witryn sklepowych i znaków
Rzadka, ale za to z hakenkreuz'em.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Film kręcą

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 11:56 Żadka okazja sfotografowania ulic starówki bez witryn sklepowych i znaków
Rzadka, ale za to z hakenkreuz'em.
Lol
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Film kręcą

Post autor: Imperitus »

Ha, wiedziałem że tylko na to zwrócicie uwagę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Film kręcą

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 12:58 Ha, wiedziałem że tylko na to zwrócicie uwagę
Ha!
Wyczułem prowokację i wycofałem swój post na PW :-P :-P :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Film kręcą

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 20 wrz 2021, 13:01 Ha!
Wyczułem prowokację i wycofałem swój post na PW :-P :-P :-P
Zdążyłem go przeczytać, jesteś dokładnie taki sam jak reszta :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Film kręcą

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 13:05 jesteś dokładnie taki sam jak reszta
Nieprawda, jestem dużo gorszy, gwarantuję, oni się jeszcze łudzą że są dobrymi ludźmi 🐺
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Film kręcą

Post autor: aka »

Imperitus, ja tam zauważyłem "ortografa" i hakenkreuz.
Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 12:58 Ha, wiedziałem że tylko na to zwrócicie uwagę
Jeśli jest tam jeszcze coś ciekawego to mnie oświeć. No chyba, że te automatyczne drzwi, ale może się nie załapią w kadr.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Film kręcą

Post autor: Imperitus »

aka, sprowadzili sporo starych Mercedesów i kilka motocykli z koszami. W przerwach między ujęciami na ulicy jest też pełno ludzi w kostiumach
I jak już tak kochasz poprawianie to powinieneś napisać Hakenkreuz ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Film kręcą

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 14:20 aka, sprowadzili sporo starych Mercedesów i kilka motocykli z koszami. W przerwach między ujęciami na ulicy jest też pełno ludzi w kostiumach
No to trzeba było zrobić zdjęcie w "przerwie" ;-)
Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 14:20 I jak już tak kochasz poprawianie to powinieneś napisać Hakenkreuz
Nic nie poprawiałem. Z dużej litery to bym pewnie napisał gdybym ten symbol darzył jakimś ciepłym uczuciem. BTW. Są na forum specjaliści od poprawiania...
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Film kręcą

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 20 wrz 2021, 14:29 Z dużej litery to bym pewnie napisał gdybym ten symbol darzył jakimś ciepłym uczuciem.
A widzisz, czyli również świadomie błędna pisownia
Zrobiłem kilka zdjęć Voitusiem ale jeszcze tam wrócę, mieszkam na starówce i jutro mają być na mojej ulicy :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Film kręcą

Post autor: J.A. »

Imperitus, a na jakiej podstawie językowej twierdzisz, że wielką literą? Tylko dlatego, że po niemiecku rzeczowniki pisze się wielką literą?
Zdanie musiałoby być po niemiecku.
Takie moje 0,03 zł.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Film kręcą

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 14:36 kilka zdjęć Voitusiem
Rób i wstawiaj tutaj, ciekawym tego nowego Skopara. Uważaj, żeby Cie nie przepędzili, filmowcy są wrażliwi na fotografowanie lub filmowanie planu "z boku".
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Film kręcą

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 20 wrz 2021, 14:36 świadomie błędna pisownia
nie wierzę w Twój świadomy błąd, bo jaką cholerę go poprawiłeś?

kłamałem że wywęszyłem prowokację i to tylko na użytek Twojej gry.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Film kręcą

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 20 wrz 2021, 15:52 Rób i wstawiaj tutaj, ciekawym tego nowego Skopara. Uważaj, żeby Cie nie przepędzili, filmowcy są wrażliwi na fotografowanie lub filmowanie planu "z boku".
Właśnie kurde, coś nie tego...
Z jednej strony kadru ostrość żyleta, a potem od połowy coraz bardziej rozmyte. Widzę to po oględzinach samego tylko negatywu także ten...
Zauważyłem jeszcze inną ciekawą rzecz- rozbieżność w odczytach dalmierza kiedy założony był Skopar. Na niewielkie odległości (1.4 metra) dystans od obiektywu do sceny zgadzał się idealnie ze skalą. Ale za to aparat ostrzył poza nieskończoność i tu skala oczywiście już się nie zgadzała bo budynek oddalony o dobre 15-20 metrów był wedle skali 6-8 metrów ode mnie. Kiedy wsadziłem Helomara z powrotem to nagle odczyty zgadzały się na wszystkich dystansach. I na koniec- z matówką przyłożoną z tyłu aparatu nie dałem rady dostrzec tej nieostrości
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ