Zamiana obiektywu w Bessie RF

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: rbit9n »

Imperitus pisze:
4Rider pisze: 13 wrz 2021, 16:33 musiałem w końcu odkryć tą niewygodność ;-) A Ty?
Alternatywą jest noszenie w kieszeni- dla mnie wybór jest oczywisty.
zdecydowanie wolę luzem w kieszeni palta, albo spodni M65.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: Imperitus »

rbit9n, nosiłem w kieszeni kurtki i było to całkiem wygodne. W tym oryginalnym futerale nie podoba mi się jak niepewnie aparat w nim siedzi- zasługa umieszczenia po lewej gwintu statywowego...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 13 wrz 2021, 17:41spodni M65.
Próbowałem,
szkopuł w tym że mam znów większy brzuch i z takim ciężarem (aparatu) spodnie nie trzymają się zbyt mocno na swym miejscu :mrgreen:
No ale jesienią to w kieszeni parki sobie noszę, taka torebka na lato jest bardzo dobra - w torebce składany z małym szpejem
i dodatkowo coś większego średniego lub na perferowany normalnie na pasku aparatowym - się wygodnie po miastach i lasach lata.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 13 wrz 2021, 18:06 spodnie nie trzymają się zbyt mocno na swym miejscu
Paski są też do spodni, nie tylko do aparatów :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 13 wrz 2021, 18:19 Paski są też do spodni,
No nie działają zbyt długo, naprawdę, brzucha nie miałeś to nie rozumiesz, chyba spróbuję szelek ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: Imperitus »

4Rider, właśnie zdałem sobie sprawę że ten futerał poważnie utrudnia przewijanie filmu. Są wycięte otwory na okienka ale na pokrętło do ich otwierania już nie. :-P Chyba trzeba by zostawić cały czas otwarte a tego nie będę próbował
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 17 wrz 2021, 08:50 Chyba trzeba by zostawić cały czas otwarte a tego nie będę próbował
Wiele aparatów nie posiadało zamykanych okienek, sam używam teraz czasem Kodak'a 66 Model III
i nie ma tym problemu przy BW i 10 lat temu przepuściłem tam kilka Ektarów i też było ok.
Z Ikontami też nie pamiętam z tym problemów, kiedyś coś mi tam wpadło, ale to był jakiś box chyba...
Imperitus pisze: 17 wrz 2021, 08:50 ten futerał poważnie utrudnia przewijanie filmu.
Taki futerał utrudnia wszystko - wnoszę to po kilkunastu takich przypadkach ich posiadania.
Ogólnie dedykowane futerały do każdego aparatu są dla mnie nieużyteczne przy korzystaniu
z aparatu, przydają się tylko do dłuższego ich przechowywania, albo na czas podróży samolotem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: bakulik »

Chyba nikt ich nie lubi. Anglicy też przekręcają ich nazwę z ever-ready na never-ready – są po prostu niepraktyczne przy codziennym użytkowaniu aparatu.
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: aka »

Kilka razy trafiło mi się otwierać futerał Zenita - bez użycia siły nie da się. A o tym charakterystycznym smrodku skóry ze skunksa nie wspomnę...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: rbit9n »

akuratnie na futerał Zeiss Ikon Ikonta M nie narzekam. nawet ma adekwatne wycięcie na okienko przewijania.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: Imperitus »

rbit9n, no właśnie ten futerał też ma wycięcie, na oba okienka nawet. Ale potrzebne byłoby jeszcze jedno na pokrętło którymi się je otwiera
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zamiana obiektywu w Bessie RF

Post autor: rbit9n »

a, czaję, czaję. w Ikoncie M jest metalowa zasuwka.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ