Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Skiper75 - galeria

Post autor: J.A. »

Chyba faktycznie jest jakiś problem. Nie wiem na ile to miarodajne, bo to fragmenty wycięte Wprost z ekranu, ale.
Załączniki
D1907954-A6F1-4F37-8A9B-6E8412A7CE9B.png
BE0EF171-E0B4-4A44-8C5C-F25FE9C52E53.png
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:Chyba faktycznie jest jakiś problem. Nie wiem na ile to miarodajne, bo to fragmenty wycięte Wprost z ekranu, ale.
Problem jest na pewno. Tylko jak dojsc do przyczyny
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 14:02 Masz zly dzien
Taaaaaa... coś w tym jest: zgubiłem dziś światłomierz w lesie, a później szukając go wpadłem po kolana w szlam nad strumieniem
i ledwo z stamtąd wylazłem, ponadto szukając światłomiarki zgubiłem dekielek, buty pełne szlamu wrzuciłem do pralki i... się
co prawda nie rozleciały, bo to szyte treki, ale wkładki się odkleiły, pod spodem były jakieś kartonowe, wszystko się rozleciało
i tylko szewc tu mógłby pomóc, ale u mnie krw w miasteczku nie ma szewca, praktycznie to buty w kosz.
tu zaglądam i Jacek z Gdańska nadal mnie grilluje, Andrzej z Warszawy nadal obrażony, tak to jest najlepszy dzień,
ale tego ciągłego czepialstwa się "nieostrości" już nie wytrzymałem, dlatego udam się do sklepu firmowego Polmleku.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 14:11 Ale z hasela notorycznienktos ze noeostre. I tak mysle ze czesc poprostu poruszone a czesc to sprzet. Na bank 80 ma front focus. Ale jestem na etapie badan lol
Takie podejrzenia potwierdzisz lub obalisz badając negatyw. Silna lupa, albo powiększalnik i ewentualne powiększenie na papierze. Droga od negatywu do obrazka .jpg wyświetlonego na ekranie w wątku forum długa jest i pełna niewiadomych czynników.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 14:11 Ale z hasela notorycznienktos ze noeostre. I tak mysle ze czesc poprostu poruszone a czesc to sprzet. Na bank 80 ma front focus. Ale jestem na etapie badan lol
Takie podejrzenia potwierdzisz lub obalisz badając negatyw. Silna lupa, albo powiększalnik i ewentualne powiększenie na papierze. Droga od negatywu do obrazka .jpg wyświetlonego na ekranie w wątku forum długa jest i pełna niewiadomych czynników.
No ale skoro jedne z moich zdjec sa ostre a inne nie ostre to droga dedukcji zakladajac ze proces scanowania i publikacji jest zawsze ten sam poprostu robie moeostre zdjecia.
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 15:44 No ale skoro jedne z moich zdjec sa ostre a inne nie ostre to droga dedukcji zakladajac ze proces scanowania i publikacji jest zawsze ten sam poprostu robie moeostre zdjecia.
Jeśli już formułować tezę to taką "czasami robię nieostre zdjęcia", a to już komplikuje całą sprawę. A miałeś tego hassela w serwisie przecież? Poświęć jedną rolkę, zrób serię zdjęć ze statywu, z wężykiem, (ma hassel wstępne podnoszenie lustra?) na różnych przysłonach (2.8, 5.6, 11), z różnej odległości tego samego obiektu (rower jest dobry bo ma dużo "ostrych" elementów, w perspektywie pod kątem np. 45 stopni). Można porównać wskazania skali odległości z pomiarem metrówką, głębia ostrości do wzięcia z aplikacji typu DOF Calculator i optyczne oględziny materiału pomogą wyjaśnić o co chodzi. A ile masz kaset, więcej niż jedną? Kaseta potrafi kiepsko film "trzymać".
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 15:44 No ale skoro jedne z moich zdjec sa ostre a inne nie ostre to droga dedukcji zakladajac ze proces scanowania i publikacji jest zawsze ten sam poprostu robie moeostre zdjecia.
Jeśli już formułować tezę to taką "czasami robię nieostre zdjęcia", a to już komplikuje całą sprawę. A miałeś tego hassela w serwisie przecież? Poświęć jedną rolkę, zrób serię zdjęć ze statywu, z wężykiem, (ma hassel wstępne podnoszenie lustra?) na różnych przysłonach (2.8, 5.6, 11), z różnej odległości tego samego obiektu (rower jest dobry bo ma dużo "ostrych" elementów, w perspektywie pod kątem np. 45 stopni). Można porównać wskazania skali odległości z pomiarem metrówką, głębia ostrości do wzięcia z aplikacji typu DOF Calculator i optyczne oględziny materiału pomogą wyjaśnić o co chodzi. A ile masz kaset, więcej niż jedną? Kaseta potrafi kiepsko film "trzymać".
Hasel po naprawie z kaseta i obiektywami. Tylko 40 dokupiona pozniej.
Wlasnie robilem. Najpierw na warsztat poszla 80 ze statywu taki zibcik se kupilem co to ma kolka i skale do glebi ostrosci. Na 16 ostro na 2.8 front focus jakies 6 inch z 3’
Dlatego napisalem ze badania sa w toku lol
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 15 wrz 2021, 15:41 powiększenie na papierze.
Mam 2 od Autora i są ostre i Haselem.
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 15:44 poprostu robie moeostre zdjecia.
Nie daj sobie tego wmówić, niektórzy nie poszli jeszcze do okulisty.
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 15:44 proces scanowania i publikacji jest zawsze ten sam
Właśnie tu się dziwię, masz konto na Flickr i nic tam nie dajesz, a dużo lepiej jest dawać tam i z stamtąd
dawać tu przez BBCode - wcześniej jak dawałem tu bezpośrednio też bywało nieostro.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 16:03 taki zibcik se kupilem co to ma kolka i skale do glebi ostrosci.
A co to?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
aka pisze: 15 wrz 2021, 15:41 powiększenie na papierze.
Mam 2 od Autora i są ostre i Haselem.
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 15:44 poprostu robie moeostre zdjecia.
Nie daj sobie tego wmówić, niektórzy nie poszli jeszcze do okulisty.
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 15:44 proces scanowania i publikacji jest zawsze ten sam
Właśnie tu się dziwię, masz konto na Flickr i nic tam nie dajesz, a dużo lepiej jest dawać tam i z stamtąd
dawać tu przez BBCode - wcześniej jak dawałem tu bezpośrednio też bywało nieostro.
Ja jestem instagramowy fan boy lol
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 16:03 taki zibcik se kupilem co to ma kolka i skale do glebi ostrosci.
A co to?
Obrazek
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75, aha test bateryjkowy ;-) Ale dlaczego "zibcik"? BTW, ten zibcik do tak bardziej do autofokusa chyba...
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:skiper75, aha test bateryjkowy ;-) Ale dlaczego "zibcik"? BTW, ten zibcik do tak bardziej do autofokusa chyba...
A czemu auto. Przybilem do sciany ustawilem na statywie aparat i jest do manuala. Lol
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 17:30
aka pisze:skiper75, aha test bateryjkowy ;-) Ale dlaczego "zibcik"? BTW, ten zibcik do tak bardziej do autofokusa chyba...
A czemu auto. Przybilem do sciany ustawilem na statywie aparat i jest do manuala. Lol
Chodzi mi o to, że +/- 2 cale przy przy ostrzeniu na matówce z odległości np. 2 yardów to się mieści w głębi ostrości w całości bo ona będzie ok. 6 cali. Taki test można zrobić - statyw, nieruchomy obiekt i kilka razy ostrzymy zaznaczając na skali odległości wynik. Oczywiście robimy to z odległości tych 2 yardów (na 20 yardów to głębia będzie ok. 27 cali). Wynik na skali będzie różny dla kolejnych prób.

Co innego autofokus z ultrasonicznym silnikiem we współczesnej lustrzance cyfrowej, który w jako takim świetle trafi w punkt za każdym razem.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 15 wrz 2021, 17:30
aka pisze:skiper75, aha test bateryjkowy ;-) Ale dlaczego "zibcik"? BTW, ten zibcik do tak bardziej do autofokusa chyba...
A czemu auto. Przybilem do sciany ustawilem na statywie aparat i jest do manuala. Lol
Chodzi mi o to, że +/- 2 cale przy przy ostrzeniu na matówce z odległości np. 2 yardów to się mieści w głębi ostrości w całości bo ona będzie ok. 6 cali. Taki test można zrobić - statyw, nieruchomy obiekt i kilka razy ostrzymy zaznaczając na skali odległości wynik. Oczywiście robimy to z odległości tych 2 yardów (na 20 yardów to głębia będzie ok. 27 cali). Wynik na skali będzie różny dla kolejnych prób.

Co innego autofokus z ultrasonicznym silnikiem we współczesnej lustrzance cyfrowej, który w jako takim świetle trafi w punkt za każdym razem.
Mnie bardziej chodzilo o tes czy w ogole jest ostro a nie o badanie glebi. Btw 80 haselsa ma glebie tak ze pol skali z trzech stop.
ODPOWIEDZ