co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

shovax pisze: 12 wrz 2021, 20:51
4Rider pisze: 08 wrz 2021, 06:10
Ostatnio to neonaziści z polskiego rządu
chyba neokomunisci.
Zupełnie nie o to chodzi, chodzi o obraźliwą retorykę przyrównującą dzisiejsze popularne poglądy do zbrodni XX-wiecznych,
bo tak w tym kraju kojarzy się i bolszewizm i nazizm i chyba nie tylko w tym kraju [zresztą było już to wyjaśniane].
A na marginesie to w tym rządzie nie ma żadnych neokomunistów czy też neonazistów, są co najwyżej pożyteczni idioci Putina.
Zresztą każde to neo to jakieś odgrzewane kotlety i to na siłę, mające niewiele wspólnego z pierwowzorem,
wystarczy spojrzeć na gówniany neo punk, tak spojrzeć, bo słuchać się tego nie da, jest glam metal po prostu siara i kabaret.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 wrz 2021, 16:29 chodzi o obraźliwą retorykę przyrównującą dzisiejsze popularne poglądy do zbrodni XX-wiecznych,
Trochę wiedzy by się przydało...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 13 wrz 2021, 17:43 Trochę wiedzy by się przydało...
Się odobraziłeś by kąsać?
Nie bój się, wiedzę mam, czytaj ze zrozumieniem Panie ponownie proszę - przetwarzanie i analizowanie jest ważniejsze od wiedzy,
niektórzy to inteligencją lub mądrością nazywają, ale to dwie różne rzeczy jednak są... no powiązane...
Nawet jakbym nie wiedział czegoś to bym sobie przeczytał zanim bym napisał, no co Ty myślisz że sztuczny miś jestem :?: ;-)
- skusisz się o genezę sztucznego misia ? Zobaczymy ile masz ramu ;-)

Przecież pisałem chodzi mi o to co jest w świadomości społeczeństwa (niemiłego), a nie o rys filozoficzno-ideologiczny bolszewizmu.
Bo jeśli o filozoficzno-ideologiczny rys chodzi to Jezus Chrystus był prakomunistą, jeśli tak lubisz te prefiksy.
Powiedz mi jak nazywają tych co napadli na Polskę i tereny okupowane przez polaków 17 września? -
no tych co mordowali i gwałcili, a i pośrednio przyczynili się do obecnej chorej sytuacji w PL -
i czy Ty wiesz o czym ja piszę w tym zdaniu, o jaki związek przyczynowo-skutkowy mi chodzi?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 18:42 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 wrz 2021, 18:23 czytaj ze zrozumieniem
4Rider pisze: 08 wrz 2021, 06:10
aka pisze: 07 wrz 2021, 20:52 Bolszewikom się nie udało tak do końca, a to teraz neomarksiści ostro próbują.
Ostatnio to neonaziści z polskiego rządu robią to ustawicznie i realnie, jeśli przyjąć Twoją XX-wieczną jadowitą retorykę.

Ja pierdolę miało tu nie być o polityce, nie mówiąc już o skrajnym, zaangażowanym emocjonalnie gównie.

Gdzie jest krw moderator?
No staram się czytać ze zrozumieniem, ale nie wszystko co napisane trzyma się rozumu, niestety.
"A na marginesie to w tym rządzie nie ma żadnych neokomunistów czy też neonazistów, są co najwyżej pożyteczni idioci Putina."
Zdecyduj się kto tam w tym rządzie jest? Najwyraźniej nie pasuje Ci określenie "neomarksizm", Twoja sprawa. To by było na tyle.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 13 wrz 2021, 18:41 No staram się czytać ze zrozumieniem, ale nie wszystko co napisane trzyma się rozumu, niestety.
Jasne, a wcześniej sam przyznałeś że, wyciągasz zbitki mych słów wyjętych z kontekstu i się ich czepiasz -
no tak gdzieś napisałeś jak się zapytałem ...
aka pisze: 13 wrz 2021, 18:41 Zdecyduj się kto tam w tym rządzie jest?
A kogo to obchodzi? Mnie na pewno nie. Dla mnie każdy jest zły, bo jest.
Ale ci pożyteczni idioci Putina to na bank tam są, to już każdy widzi tak jak widzi jaki koń jest.
aka pisze: 13 wrz 2021, 18:41 Najwyraźniej nie pasuje Ci określenie "neomarksizm"
O i już zmieniasz, nie bolszewik, a marksista, łagodniejesz Panie - i tu jak moimi manipulujesz też własnymi słowami.
No neochrześcijanizm też mi nie pasuje i napisałem już że uważam że takie nazewnictwo to spore nadużycie
i trąci jakimś fanatyzmem, ortodoxem i sekciarstwem a takimi terminami operują raczej tylko fanatycy i ortodoxi z innej strony.

Ale dlaczego pomijasz sztucznego misia i zapytanie o związek przyczynowo-skutkowy, który sam tam wypłynął?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 wrz 2021, 18:55 O i już zmieniasz, nie bolszewik, a marksista, łagodniejesz Panie - i tu jak moimi manipulujesz też własnymi słowami.
A było tak:
aka pisze: 07 wrz 2021, 20:52
skiper75 pisze: 07 wrz 2021, 20:25 Od zawsze wydawalo mi sie ze za wychowanie dziecka w 100% odpowiedzialny jest rodzic.
Tak być powinno, ale zakusy by wychować nowego, "otwartego" człowieka powracają. Bolszewikom się nie udało tak do końca, a to teraz neomarksiści ostro próbują.
skiper75 pisze: 07 wrz 2021, 20:25 Szkola tylko naucza.
Tak być powinno. W Polsce trwają zabiegi by to zmienić, ale w US, tu i ówdzie zmiany w toku...
Bolszewizm to już historia, neomarksizm to czas teraźniejszy. Nic nie zmieniam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka, wiesz co? Czas terazniejszy to jest to że teraz każdy widzi tylko to co chce widziec i to że wszyscy kłamią to już pikuś, teraz wszyscy oszukują samych siebie na to mi wychodzi... na dodatek ignorują to co im niewygodne, tak jak Ty nie podejmujesz rzuconego Ci wyzwania intelektualnego, dwukrotnie go nie widzisz...

Jedyne pocieszenie na tą teraźniejszość jest to, że wszystko spłonie, a ci wszyscy maluczcy rządzący, mundurowi i purpurowi oni się ludza że coś znaczą i to test żenujące i śmieszne, bynajmniej nie ja, a na pewno nie ja w moich oczach bo w pestce przecież nie różnie się ani od nich, ani od Ciebie.

I
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 wrz 2021, 19:34 Ty nie podejmujesz rzuconego Ci wyzwania intelektualnego
Oj, nie schlebiaj sobie...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka, a niby komu mam schlebiać, może Tobie? - nie, lepiej by było Naszemu Mędrcowi ;-)

Ale to jest fakt i tyle i z nimi ponoć się nie dyskutuje, marksiści próbowali, a kto dziś nimi (faktami) manipuluje?
Może się okazać że najbardziej neomarksistowski będzie ten kto chce tym terminem adwersarzy swych obdarzyć,
no w polityce współczesnej jest to ustawiczne i powszechne jak wydalanie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Pisano w internetach że nie da się uzyskać wysokiego kontrastu na Fomapanie Retro 320,
ja jednak udowadniam, że owszem się da (oczywiście nie chodzi o zabawę suwakami na skanie):
Puszcza Borecka 9-21 (7).jpg
Mamiya C3
Mamiya 65/3.5
Foma Retro@1280
Foma Retro 19* 13'

PS: gwoli wyjaśnienia, to ja nie widzę sensu takiego wykorzystania tego bardzo dobrego, acz specyficznego materiału,
który daje najlepsze wyniki świecony na 640 i obróbce w dedykowanym wywoływaczu - do przeprowadzenia tego
eksperymentu powyżej zmusiła mnie sytuacja, gdyż pomyliłem rolki wyciągając je z lodówki udając się na wycieczkę.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: jac123 »

Hm, a co tu jest udowodnione?
Chyba tylko to, że jest czerń i jakaś kiepska biel. Szarości żadnych, przejść tonalnych żadnych...
Kaszana.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 wrz 2021, 09:28 Szarości żadnych, przejść tonalnych żadnych...
Czyli wysoki kontrast, hmm? Zresztą wcale tak nie jest jak piszesz.

Może poprawność polityczną masz w dupie, ale za to poprawność przejść tonalnych masz zafiksowaną :mrgreen:

Cały ten Twój wpis ma jeden cel: prowokacji i przyjemność ze sprawienia przykrości? Nie udało się, ale wcale mi nie przykro :-P

Co więcej sam żadnych zdjęć nie prezentujesz (a u mnie szeroki wachlarz różnych estetyk i technik) tak więc jesteś jak ksiądz wypowiadający się o wychowaniu dzieci lub jak ślepy mówiący o kolorach 🏳️‍🌈

PS: możesz zawiązać sojusz z Andrzejem z Warszawy, bo się znów na mnie obraził, a i forsowanie bardzo mu nie
odpowiada z tego co się wypowiada, chodzi o sojusz w kwestii poprawności przejść tonalnych oczywiście ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: jac123 »

Przecież ten film cechuje "wide range of half tones and soft light". Gdzie to jest na twoim zdjęciu? Ano nie ma.
Rozumiem, że kontrast to ta czerń wszechobecna na zdjęciu vs kiepska biel?
Poniżej link, jak mogą wyglądać prawidłowe zdjęcia (od. min. 10.48) z tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=w54hnLWpZew

I nie ma się co oburzać, pisząc jakieś niestworzone fantasmagorie, tylko odważnie przyjąć krytykę na klatę. :mrgreen:
Adams
-#
Posty: 850
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Adams »

HP5 - Microphen 1+1 - 12 min
Acros - Microphen 1+1 - 9,5 min

Podobają mi się :-)
Załączniki
241633063_2904700013082913_3626571995679293241_n.jpg
241652857_381437016801708_6121430224576835987_n.jpg
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 wrz 2021, 13:00 Przecież ten film cechuje "wide range of half tones and soft light". Gdzie to jest na twoim zdjęciu? Ano nie ma.
Rozumiem, że kontrast to ta czerń wszechobecna na zdjęciu vs kiepska biel?
Piszesz same głupoty, nie mające nic do tego co ja tam napisałem i co pokazałem. Po prostu gadasz bez związku z mym postem.
Mam coraz większe wrażenie że otacza mnie tu coraz więcej [...] nieumiejących czytać ze zrozumieniem prostego tekstu.

Ponadto nie rozumiesz że do powyższej zaprezentowanej fotografii kreatywnej taka forma jest idealna
i bredzisz coś o przejściach tonalnych i o cechach, które nie występują na rzeczonym zdjęciu.

A teraz wróć do tego postu z obrazkiem i powoli przeczytaj co napisałem nad nim i pod nim, najlepiej to tak ze 2 razy.

A później zobacz, że wcale nie jestem wielbłądem:

https://www.flickr.com/search/?user_id= ... view_all=1

https://www.flickr.com/search/?user_id= ... view_all=1
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ