(K) Canon Fl 19mm f3,5

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Dyletant
-#
Posty: 112
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: Dyletant »

Kupię obiektyw w bardzo dobrym stanie i jeszcze lepszej cenie. Ewentualnie Super Canomatic 58mm f1,2
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: Z_photo »

Dyletant pisze: 03 wrz 2021, 16:56 ... Ewentualnie Super Canomatic 58mm f1,2
Nie wiem czy jaka jest podaż wskazanego przez Ciebie obiektywu, ale może zainteresuje Cię podobny z mocowaniem FD, tj. 55mm f1,2 Aspherical.
Stan ogólny bardzo dobry, samej optyki bliski ideałowi. Jedyne co należałoby przy nim zrobić to nieznacznie przestawić względem siebie zwoje helikoidu, bo wskazania odległości trochę różnią się od rzeczywistych odległości do fotografowanego obiektu (rzecz banalna dla każdego kumatego serwisanta). W zestawie jest oryginalna, wyścielana aksamitem osłona przeciwsłoneczna oraz oryginalne dekielki.
Załączniki
IMG_20210708_091205-Resizer-1024M.jpg
IMG_20210708_092045-Resizer-1024M.jpg
IMG_20210716_120828-Resizer-1024M.jpg
IMG_20210716_120914-Resizer-1024M.jpg
IMG_20210719_080030-Resizer-1024M.jpg
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Dyletant
-#
Posty: 112
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: Dyletant »

PW
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: shredderr »

Taki obiektyw kosztuje tysiące dolarów. Sprzedaj na fajsbukowej grupie, nie za "bezcen" w Polsce.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: 4Rider »

shredderr pisze: 04 wrz 2021, 11:10 Taki obiektyw kosztuje tysiące dolarów. Sprzedaj na fajsbukowej grupie, nie za "bezcen" w Polsce.
Panie! Bez przesady. Tysiące dolarów :mrgreen:

Z tą niby małą (to czemu nie naprawioną?) wadą jest wart jakieś 400 € max.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: Z_photo »

4Rider pisze: 04 wrz 2021, 11:17 Z tą niby małą (to czemu nie naprawioną?) wadą jest wart jakieś 400 € max.
Dlaczego ta usterka nie została dotąd usunięta nie wiem, bo obiektyw nie jest moją własnością - należał do zmarłego niedawno kolegi, znanego gliwickiego fotografa, kolekcjonera sprzętu fotograficznego i związanych z fotografią artefaktów. Obecnie ten obiektyw pozostaje w dyspozycji małżonki kolegi, która zdecydowała, żeby za rozsądne pieniądze część sprzętu oddać w ręce pasjonatów - by ten sprzęt był wykorzystywany, a nie zalegał w kartonach. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem, to udostępnię bezpośredni kontakt telefoniczny w celu ustalenia warunków transakcji.
Obiektyw gościł u mnie przez kilka dni (wśród wielu innych sprzętów) - moim zadaniem było sprawdzenie stanu technicznego, stąd diagnoza o nieprawidłowych wskazaniach. Za zgodą właścicielki wykonałem nim kilka zdjęć testowych używając maksymalnie otwartej przysłony, ale film muszę dopiero wywołać (może to uda mi się jutrzejszego wieczora). Na matówce wyglądało to wielce obiecująco.
Być może koledze usterka nie przeszkadzała - wszak w lustrzance ostrzy się obserwując obraz na matówce, a nie wg skali odległości na pierścieniu ostrości. Moim zdaniem obiektyw był rozmontowany w celu wymiany smaru na helikoidzie, dzięki czemu pierścień ostrości porusza się gładko i z właściwym oporem, jednak przy ponownym montażu przesunięto współpracujące części o jeden skok wielozwojowego gwintu. Z uwagi na cenność instrumentu sugeruję powierzenie go do naprawy w ręce kompetentnego serwisanta - w innym przypadku sam bym się tego podjął.

Nie sądzę, aby obecna właścicielka tego obiektywu oczekiwała za niego kwoty wyższej niż równowartość 400 euro, ale jaka konkretnie byłaby propozycja ceny to nie wiem. Dotąd moim zadaniem była tylko inwentaryzacja sprzętu i wskazanie rozsądnych, minimalnych progów cenowych, przy założeniu ze sprzęt będzie oferowany w kraju.
Na ten obiektyw sam się mocno "śliniłem", ale w końcu "dałem se po łapach", bo nie wykorzystałbym w pełni jego potencjału, a i finansowo nie za bardzo mogę sobie pozwolić na takie kaprysy.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: 4Rider »

Z_photo, no rozległa historia jakich wiele.
Rozłożenie i złożenie obiektywu tego typu to wyższa szkoła jazdy.
Masz rację dla użytkownika że tak napisze stalego-docelowego ta wada nie ma większego znaczenia.
Dla kolekcjonera może mieć, bo musi się liczyć z możliwością późniejszej odsprzedaży lub wymiany na inny eksponat.
Za mniej niż 1500 pln bym go nie oddał w obecnym stanie, acz sprzedaż może potrwać jakiś czas.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: Z_photo »

4Rider pisze: 04 wrz 2021, 14:47 Z_photo, no rozległa historia jakich wiele.
Tę można po części zweryfikować: http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/ ... owaczewski
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: 4Rider »

Z_photo, w życiu by mi nie przyszło do głowy żeby werifikowac coś co tu ktoś pisze.
Nie o to chodziło, po prostu takich historii jest wiele i to wszystko.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: shredderr »

4Rider pisze: 04 wrz 2021, 11:17
shredderr pisze: 04 wrz 2021, 11:10 Taki obiektyw kosztuje tysiące dolarów. Sprzedaj na fajsbukowej grupie, nie za "bezcen" w Polsce.
Panie! Bez przesady. Tysiące dolarów :mrgreen:

Z tą niby małą (to czemu nie naprawioną?) wadą jest wart jakieś 400 € max.
Guzik masz, nie pojęcie.
Otóż obiektywy Canona ASPHERICAL na bagnet FD są w 100% zgodne budową z obiektywami Canona kinematograficznymi.
rehousing takiego i cena wzrasta do 6-7 tysięcy dolarów.
Siejesz ferment, nie wiem, może rybkami się zajmij, czy co :roll:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: 4Rider »

shredderr, szkoda że to nie mój obiektyw zaproponowalbym ci go za 3K esow - mogbys wiele zarobić.
Albo znajdź kupca tej biednej kobiecie za 5K esow i weź 20% prowizji komisowej. Pomożesz biednej wdowie i jeszcze zarobisz. To będzie dobry uczynek, a wydana energia wraca.

A prawdziwy artysta jest właśnie od siania fermentu Panie! Dziękuję za komplement.
A w wolnych chwilach nie zajmuje się rybkami a roslinkami, blisko, ale raczej dalej niż bliżej, no tak w 4 trafiłeś.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: aka »

Z_photo pisze: 04 wrz 2021, 14:21 Nie sądzę, aby obecna właścicielka tego obiektywu oczekiwała za niego kwoty wyższej niż równowartość 400 euro,
4Rider pisze: 04 wrz 2021, 14:47 Za mniej niż 1500 pln bym go nie oddał w obecnym stanie,
Po CLA, w stanie Mint, pierwszy z brzegu: https://www.ebay.com/itm/373706438984?_ ... %7Ciid%3A1

Może nie 5 000 USD, ale raczej nie 400 euro. Drogie rzeczy sprzedają się niełatwo, ale się sprzedają.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: 4Rider »

aka, dziękuję miły człowieku za wskazanie.
Ale prawdziwa wartość aktualna może ustalić jedynie aukcja na tym globalnym portalu.
Może moja wycena była zanizona, ale nie sadze by na aukcji ten eglemplarz osiagnalby więcej niż 1000 € -
rynek się zmniejszył się bardzo, wiele rzeczy wisi miesiącami, a niektóre już latami.
Powtarzam tylko aukcja da obecną realna wartość.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: Z_photo »

4Rider pisze: 04 wrz 2021, 17:44 Albo znajdź kupca tej biednej kobiecie za 5K esow ...
Nie przeginaj.
Nie wiesz nic o tej pani, więc nie klasyfikuj jej jako "biednej".
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Canon Fl 19mm f3,5

Post autor: aka »

4Rider pisze: 04 wrz 2021, 18:00 Powtarzam tylko aukcja da obecną realna wartość.
Aukcja owszem da, ale nie wartość tylko kwoty oferowane przez zainteresowanych, jeśli będą, a jeśli dojdzie do sprzedaży to cenę za którą zostanie sprzedany. Wartość to sprawa, rzekłbym, metafizyczna...
ODPOWIEDZ