Jakie piwo polecacie na te upały?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Marcinos
-#
Posty: 47
Rejestracja: 07 lut 2019, 19:55

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Marcinos »

Volt, VIP i jeszcze kilka innych, podobnie brzmiących, to najgorsze świństwo z dodatkiem spirolu podłej jakości. To juz wolę wodę gazowaną zamiast tego "czegoś".
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: rbit9n »

aka pisze:
oKuba pisze: 20 lip 2021, 11:44
aka pisze: 20 lip 2021, 09:49N
Technologiem piwowarstwa nie jestem, ale najlepsze wedlug mnie pszeniczne bezalkoholowe pozbywa sie alkoholu membranowo przy niskiej temperaturze. Tak przynajmniej twierdza na stronie producenta:

https://www.andechs.de/klosterbrauerei/ ... lfrei.html

Faktycznie dobre na upaly, chociaz preferuje tradycyjne
Dzięki za ten link. To bardzo ciekawe jest. Z nomenklatury (membrama) przypomina mi odwrócona osmozę (ale tylko z nazwy). Najciekawsze jest określenie "entalkoholisierung" czyli "dealkoholizacja". Świat stanął na głowie - jak z piwa zrobić wodę. No nie do końca - 0.5% alkoholu pozostaje. Na poważnie - to oferta dla kierowców (?) i osób nietolerujących alkoholu np. z powodu terapii lekowej lub innego. W sumie - pozytyw, ale świat nie przestaje zadziwiać ;-)
widzisz, od kilkunastu lat do tyrki latam 30 km wokół komina i tak się składa, że czasem policja organizuje trzeźwe poranki i każe dmuchać w świeczkę. o, żeby daleko nie szukać, nawet dziś rano. a poza tym nie lubię tyrać zmęczony
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 20 lip 2021, 18:08 do tyrki latam 30 km wokół komina
Nie ma o czym gadać. Nawet gdyby tych poranków nie było, to odpowiedzialnym być pierwsza rzecz. Takie niby "bezalkoholowe" co ma 0.5 procenta też raczej niech na półce stoi. Dla prowadzących cokolwiek jeżdżącego pozostaje przerwa urlopowa i ewentualnie długie weekendy :-(
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Marcinos pisze: 20 lip 2021, 17:44 Volt, VIP i jeszcze kilka innych, podobnie brzmiących, to najgorsze świństwo z dodatkiem spirolu podłej jakości. To juz wolę wodę gazowaną zamiast tego "czegoś".
Tego już chyba nie produkują/sprzedają. Chłopcy pod samem piją perłę i królewskie (dawniej Haberbusch&Schiele, nawet za komuny niezłe piwo) - coś tak około 2+ złote za 0.5l.
Marcinos
-#
Posty: 47
Rejestracja: 07 lut 2019, 19:55

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Marcinos »

Królewskie zawsze było dobre.
W mojej okolicy chyba króluje Harnaś i Tatra, bo najtańsze. Najbliższa "Biedra" jest 15 kilometrów od miejscowości gminnej, więc za daleko, żeby żule jeździli na rowerkach po biedronkowe, najtańsze piwo ;-)
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

Ozmin pisze: 19 lip 2021, 11:42
aka pisze: 17 lip 2021, 20:47
Ozmin pisze: 17 lip 2021, 20:315l zamówione
Ciekawe czy będzie smakował jak w pamięci zachowane...
Też jestem ciekaw :-)
Kwas nadjechał! Żona patrząc na pudło z napisem Rarytasy z Podlasia:
- co ZNOWU kupiłeś?!
- szynkę, kiełbasę, smalec…
- to dawaj szybko do lodówki!
😀
aka, jestem po pierwszej degustacji. Smakuje :-) Jest delikatniejsze w porównaniu z tymi ogólnodostępnymi sikaczami, ale jednocześnie smak ma głębszy. Mam też wrażenie, że jest też gęstsze...
Załączniki
6ED9E866-808B-4BD1-9307-88249CC6D905.jpeg
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 21 lip 2021, 13:06 jestem po pierwszej degustacji. Smakuje
Zgadza się z tym smakiem zachowanym w pamięci? Tak przy okazji, te ceny na ich stronie to oczywiście za 1 butelkę?
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

Tak. Brakuje tylko rodzynek :-) Cena za butelkę 1l.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Awatar użytkownika
rbogisich
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2021, 16:59
Lokalizacja: Kobiernice

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: rbogisich »

Uwielbiam piwa smakowe takie jak np. somersby
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 16 lip 2021, 13:53 Polecam Yards. Lager abo IPA
Yards jest poza moim zasięgiem (tak sądzę), ale spróbowałem Książęce IPA (browar Tychy). Nigdy wcześniej piwa IPA nie próbowałem. Doznanie smakowe jak najbardziej pozytywne. Dosyć mocna goryczka (35) i wyraźny smak cytrusów, a właściwie coś jak grejpfrut. W sumie bardzo OK.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: rbit9n »

najlepszy był taki z browaru w Łańcucie z dodatkiem obierek z pomarańczy, niestety już nie produkowany.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nolaan
-#
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2021, 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: nolaan »

Mi bardzo dobrze wchodzi HardMade brzoskwiniowe - to z takich egzotycznych. Żona ostatnio zachwalała Litovela ciemnego z cytryną, a u mnie od dawno króluje Kozel ciemny :)
5x7/4x5/120
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: 4Rider »

Może upału nie ma, ale dziś w sklepie znalazłem egzotyczne jak dla mnie piwo z Mołdawii, dystrybutor Warmiński z Olsztyna:
Załączniki
IMG_20211211_182123.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: oKuba »

4Rider, Ciekawe, ze to moldawskie. Ta marka kojarzy mnie sie wylacznie z Turcja. To tureckie bardzo smaczne
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, 19:29 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: 4Rider »

oKuba, no całkiem niezle, ale niemieckiego pilsnera nie pobiję, nawet to francuskie 1664 wydaje się lepsze, a te pamiętam z lat '90 w małych buteleczkach po 250ml, wiesz Paryż, Lion i Marsylia że swymi cykadami, no i te kilkanaście lat co się miało, teraz jest za dużo bagażu traumatycznego, który trzeba dźwigać, ot człowiek teskini za tą niewinnoscia.
Z Niemiec bardzo dobrze znam Wolfsburg, miałem tam kiedyś dziewczynę, dawno to było, ale sklep z aparatami to ja pamietam.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ