Jakie piwo polecacie na te upały?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: powalos »

Ja ze swojej strony mogę polecić piwa z Browaru Czarnków. Najchętniej kupuję te w pękatych butelkach 0,33 l. No ale ja jestem ogólnie "małolitrażowy" jak mówię o sobie. Wolę wypić dwa 0,33 w pewnym odstępie czasu, niż jedno 0,5.
https://www.browarczarnkow.pl/
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

aka pisze: 17 lip 2021, 20:47
Ozmin pisze: 17 lip 2021, 20:315l zamówione
Ciekawe czy będzie smakował jak w pamięci zachowane...
Też jestem ciekaw :-)
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 17 lip 2021, 09:31Fortuna Czarne
Po degustacji. Wrażenia bardzo pozytywne. To bardzo inny smak niż te wszystkie piwne, które dotąd poznałem. Ani Guinness, ani Porter, ani Karmi ;-) Łagodne w smaku, orzeźwia, bardzo pasuje do upału :-)
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

aka pisze: 19 lip 2021, 15:03
Ozmin pisze: 17 lip 2021, 09:31Fortuna Czarne
Po degustacji. Wrażenia bardzo pozytywne. To bardzo inny smak niż te wszystkie piwne, które dotąd poznałem. Ani Guinness, ani Porter, ani Karmi ;-) Łagodne w smaku, orzeźwia, bardzo pasuje do upału :-)
Super! :-D
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Marcinos
-#
Posty: 47
Rejestracja: 07 lut 2019, 19:55

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Marcinos »

J.A. pisze: 18 lip 2021, 15:16 Piwa nie da się „odparować” by było mocniejsze.
A tego nie wiedziałem, nie jestem znawcą procesu warzenia, raczej skromnym smakoszem.
Duży plus za Jacka Danielsa - zdecydowanie da się wypić z przyjemnością, podobnie jak budżetowy burbonik Grants. Żeby tylko jeszcze człowiek tak mógł sobie pozwolić - wątroba od razu chce się pakować i mówi, że się wyprowadza - skutki zażywania leków niezbędnych do dalszej egzystencji.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: J.A. »

Marcinos pisze: 19 lip 2021, 22:07 A tego nie wiedziałem, nie jestem znawcą procesu warzenia,
podgrzewając dowolny alkohol obniżasz jego zawartość w płynie, bo alkohol ma niższą temperaturę parowania. To podstawa destylacji.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Adams »

Polecam browar Za Miastem.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: rbit9n »

aka pisze: 16 lip 2021, 11:42 Wiem, wiem, propagowanie picia napojów alkoholowych przed godzina 22-gą to może tak nie do końca ok, ale dzieci tu raczej nie bywają. Pytanie do piwoszy - co polecacie, jakie piwo? W sklepie kilkadziesiąt gatunków/rodzajów, nie wiadomo co wybrać, a upał nie ustępuje.
polecam bezalkoholowe, grodziskie IPA z mango.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: jac123 »

rbit9n pisze: 20 lip 2021, 09:10
aka pisze: 16 lip 2021, 11:42 Wiem, wiem, propagowanie picia napojów alkoholowych przed godzina 22-gą to może tak nie do końca ok, ale dzieci tu raczej nie bywają. Pytanie do piwoszy - co polecacie, jakie piwo? W sklepie kilkadziesiąt gatunków/rodzajów, nie wiadomo co wybrać, a upał nie ustępuje.
polecam bezalkoholowe, grodziskie IPA z mango.
Panie, my tu rozmawiamy o piwie, o poważnych sprawach. :roll:
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

jac123 pisze: 20 lip 2021, 09:35 my tu rozmawiamy o piwie
Otóż to. Zasadniczo to nie istnieje coś takiego jak "piwo bezalkoholowe", podobnie jak "wódka bezalkoholowa".
"
Piwo – napój alkoholowy otrzymywany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej. Brzeczka stanowi wodny wyciąg ze słodu browarnego z dodatkiem chmielu i ewentualnie innych surowców[1]. W szerokim znaczeniu, zwłaszcza historycznym, piwem określa się napój fermentowany oparty na zbożowym surowcu[2]. Piwo to najstarszy[3] i najczęściej spożywany napój alkoholowy oraz trzeci pod względem popularności po wodzie i herbacie napój na świecie[4].
"
Już dodatki smakowe stawiają znak zapytanie co do bycia piwem. Nie wiem jak powstają "piwa bezalkoholowe", ale jakoś nie widzę procesu fermentacji alkoholowej bez powstania alkoholu. No chyba, że się go pozbędziemy przez odparowanie ;-)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: oKuba »

aka pisze: 20 lip 2021, 09:49N
Technologiem piwowarstwa nie jestem, ale najlepsze wedlug mnie pszeniczne bezalkoholowe pozbywa sie alkoholu membranowo przy niskiej temperaturze. Tak przynajmniej twierdza na stronie producenta:

https://www.andechs.de/klosterbrauerei/ ... lfrei.html

Faktycznie dobre na upaly, chociaz preferuje tradycyjne
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 20 lip 2021, 11:44
aka pisze: 20 lip 2021, 09:49N
Technologiem piwowarstwa nie jestem, ale najlepsze wedlug mnie pszeniczne bezalkoholowe pozbywa sie alkoholu membranowo przy niskiej temperaturze. Tak przynajmniej twierdza na stronie producenta:

https://www.andechs.de/klosterbrauerei/ ... lfrei.html

Faktycznie dobre na upaly, chociaz preferuje tradycyjne
Dzięki za ten link. To bardzo ciekawe jest. Z nomenklatury (membrama) przypomina mi odwrócona osmozę (ale tylko z nazwy). Najciekawsze jest określenie "entalkoholisierung" czyli "dealkoholizacja". Świat stanął na głowie - jak z piwa zrobić wodę. No nie do końca - 0.5% alkoholu pozostaje. Na poważnie - to oferta dla kierowców (?) i osób nietolerujących alkoholu np. z powodu terapii lekowej lub innego. W sumie - pozytyw, ale świat nie przestaje zadziwiać ;-)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 20 lip 2021, 11:44 preferuje tradycyjne
Nigdy nie byłem w Niemczech, ale posmakowałem Bitburgera, DABa (z beczki) i Radeburgera jeszcze z NRD, w pociągu Berlin-Warszawa, a współcześnie z puszki i każde z nich bardzo mi smakowało.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: J.A. »

Wystarczy by puszka była stalowa, a takich naprawdę nie brakuje, by nie było tego niefajnego posmaku.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 20 lip 2021, 14:48 Wystarczy by puszka była stalowa, a takich naprawdę nie brakuje, by nie było tego niefajnego posmaku.
Myślę, że ten posmak, który się trafia w niektórych piwach puszkowych w pewnej mierze zależy od jakości puszki. Chyba nie musi być stalowa, wystarczy dobra powłoka (lakiernicza?) wewnątrz. DAB w puszce nie ma nieprzyjemnego posmaku. Dawno temu w Warsie, spod lady sprzedawał magik piwo "Volt" - o k....! I smak tej puszki i tych szczyn mimo jednego łyku pamiętam do dziś :shock:
ODPOWIEDZ